„Snoro“ komisijos išvadas, kurios yra niekinės, reikia padėti į archyvą. Arba komisijos darbą pratęsti, tačiau dėl to turi apsispręsti Seimas. Taip nusprendė Seimo Etikos ir procedūrų komisija, kuri aiškinosi, ar Valentinas Mazuronis, vadovavęs komisijai, galėjo registruoti komisijos išvadas, nors jų patvirtinimui neužteko kvorumo.
Opoziciją tąsyk balsavo „už“ laikinosios komisijos išvadas, o valdančiųjų atstovai lemiamą posėdį apleido ir taip sugriovė kvorumą.
Seimo etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad paskutinį laikinosios komisijos posėdį reikėtų laikyti neįvykusiu ir neteisėtu, mat nebuvo kvorumo – taigi ir dalies komisijos pasirašyta išvada yra neteisėta, niekinė.
Tačiau dėl tolesnių veiksmų, anot Seimo etikos sargų, turės apsispręsti parlamentas: balsuoti, ar komisijos darbą laikyti baigtu, arba jos darbą pratęsti.
„Jei nubalsuos, kad nepratęsti, viskas priduodama į archyvą, ir viskas baigiasi. Taip jau yra buvę. Seimas gali ir performuoti komisiją, arba jos darbą pratęsti“, – aiškino Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.
Laikinosios Seimo komisijos dėl „Snoro“ banko nacionalizavimo išvadas pasirašė tik opozicijos atstovai: jos pirmininkas Valentinas Mazuronis, Žilvinas Šilgalis, Kęstutis Daukšys, Juozas Olekas ir Vidmantas Žiemelis. Valdančiųjų atstovai, iš pradžių paskutiniame jos posėdyje dalyvavę, vėliau jį apleido ir taip sugriovė kvorumą.
Valdantieji įrodinėjo, kad viena iš išvadų – tai, kad Lietuvos bankas pasiūlė nacionalizuoti „Snorą“, o netrukus ir paskelbti banko bankrotą skubotai ir nepagrįstai – padarytų žalos visai valstybei, mat į valstybę į teismus imtų duoti banko kreditoriai.
Naujausi komentarai