Pasak tarnybos, dažniausiai pavojų kėlė žaislų konstrukcija – bandymų metu atsiskyrė žaislų detalės, kurias vaikas gali įsidėti į burną ir jomis užspringti. Taip pat nustatyti žaislų cheminės sudėties pažeidimai – didelė kadmio bei švino koncentracija kėlė pavojų apsinuodyti. Absoliuti žaislų dauguma buvo pagaminti Kinijoje.
Kitų prekių srityje nustatyti 9 nesaugūs elektrotechnikos gaminiai, 9 pavojingos cheminės medžiagos, 8 nesaugūs kosmetikos gaminiai, 6 nesaugios konstrukcijos baldai ir 5 pavojingi avalynės bei tekstilės gaminiai.
Nelaimingų atsitikimų, kaip nurodoma, pavyko išvengti, o nesaugius produktus įvežusios bendrovės buvo įpareigotos pašalinti pavojingus produktus iš rinkos bei įspėti vartotojus bei susigrąžinti nesaugius produktus. Už Produktų saugos įstatymo pažeidimus bendrovėms taikytos sankcijos.
Daugiausia dėmesio analizuojamu laikotarpiu skirta mažmeninės prekybos patikrinimams – 69 proc. patikrinimų atlikta mažmeninės prekybos vietose, trečdaliu atvejų nustatyti teisės aktų pažeidimai. Dažniausiai reikalavimų neatitiko ženklinimas, t. y. nenurodytas gamintojas arba importuotojas, nenurodytos privalomos saugos frazės ar nepateikta būtina informacija lietuvių kalba. Panaši pažeidimų struktūra stebėta ir didmeninėje prekyboje – iš 846 patikrinimų 25 proc. atvejų nustatyti neatitikimai.
Naujausi komentarai