Tyrimas rodo, kad tos moterys, kurios didžiuojasi savo asmeniniais pasiekimais, aplinkinių yra suvokiamos kaip tinkamiausios vadovauti.
Tačiau jeigu jos sukuria linksmų moterų įvaizdį, lyderių savybės joms nebepriskiriamos, nors vyrai, pasižymintys tokiais pat charakterio bruožais, aplinkinių būna suvokiami kaip tinkami vadovauti.
Miuncheno technikos universiteto mokslininkai nustatė, kad net pačios moterys yra labiau linkusios lyderio savybes priskirti vyrams, rašo Sciencedaily.com.
„Norėdami įvertinti asmens lyderio savybes, žmonės pasąmoningai vadovaujasi stereotipais. Manoma, kad lyderis turi būti kategoriškas, dominuojantis, tvirtas. O moterys dažnai suvokiamos kaip tarpininkaujančios, draugiškos, socialios“, – aiškina profesorė Isabell Welpe.
Mokslininkai tyrinėjo, kaip darbuotojai vertina verslo ir akademinius lyderius, ir kiek jų įvertinimą veikia stereotipai.
Nustatyta, kad tas pats elgesys, kurį atlieka vyrai ir moterys, vertinamos skirtingai. Tyrimo dalyviai manė, kad pavestą darbą geriau atliks vyrai.
„Vis dar tikima, kad vadovaujančias pozicijas užimantys vyrai yra tvirtesni ir atkaklesni. Stebina tai, jog prieš moterys nukreipti stereotipai yra labiau įsitvirtinę pačių moterų galvose, pavyzdžiui, jos daugiau lyderio savybių mato vyruose“, – aiškina I. Welpe.
Anksčiau atliktais tyrimais nustatyta, kad tie asmenys, kurie akivaizdžiai rodo norą vadovauti, dažniau ir būna suvokiami kaip lyderiai. Neretai aplinkiniams atrodo, kad moterys nerodo noro imtis vadovaujančių pozicijų.
Tyrimo metu dalyviams buvo demonstruojami vyrai ir moterys, kurie buvo arba linksmi arba didžiavosi savo asmeniniais pasiekimais. Dalis jų nerodė išvis jokių emocijų. Nustatyta, kad tie, kurie džiaugiasi savo gebėjimais, dažniau suvokiami kaip norintys vadovauti.
Naujausi komentarai