Užsienio partneriai stebisi Klaipėdos plėtra
Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra, įsteigta prieš ketvertą metų, šiandien atstovauja Lietuvos uostamiesčiui įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, parodose, seminaruose ir forumuose. Jos vadovas Raimundas Vaitiekūnas ir tarybos pirmininkas Rymantas Tamašiūnas teigia, kad šiemet agentūros laukia nemažai atsakingų darbų ir misijų.
Sėkmingi metai
Apžvelgdamas praėjusių metų darbus, R.Vaitiekūnas sakė, kad metai apskritai buvo sėkmingi uostamiesčiui, o agentūros ir jos partnerių surengti seminarai, konsultacijos, tarptautiniai projektai skaičiuojami dešimtimis.
Viena KEPA vargu ar būtų pasiekusi gana įspūdingų rezultatų. Bendradarbiaujant su miesto savivaldybe, apskrities viršininko administracija, Lietuvos ekonominės plėtros agentūra, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Laisvosios ekonominės zonos vadovais ir daug kitų partnerių Klaipėdos vardą ir miesto galimybes žino daug užsienio verslininkų, asocijuotų verslo struktūrų.
Pasak R.Vaitiekūno, kai kurie investuotojai KEPA dėka į miestą atėjo stebėtinai lengvai ir paprastai, tačiau – tai laimingo sutapimo padarinys. Taip mieste atsirado pasaulyje žinoma bendrovė, karinei pramonei gaminanti įvairias saugos sistemas. Jos investicija – apie 3 mln. litų, sukurtos kelios dešimtys naujų darbo vietų.
Klaipėdos LEZ statanti didžiulę įmonę Tailando kompanija „Indorama“ į uostamiestį ir aplinkinius regionus veda ir kitus verslininkus. Tailandiečiai labai domisi galimybėmis plėtoti poilsio ir pramogų industriją Palangoje ir Neringoje.
Rytų kaimynai
R.Vaitiekūnas sakė, kad KEPA sėkmingai pristatė Klaipėdos galimybes Sankt Peterburge ir Karelijos sostinėje Petrozavodske. Uostamiestyje žinoma bendrovė „Koris“ gavo kontraktą Sankt Peterburge: čia bus įdiegiamos buhalterinės apskaitos sistemos, kurios jau įprastos mūsų vartotojams.
ES projektai
Didžiausios galimybės mokytis, semtis patirties uostamiesčiui ir jo verslininkams atsiveria bendradarbiaujant su Europos Sąjungos partneriais.
R.Vaitiekūnas prisiminė, kaip prieš dešimtį metų švedai organizavo pirmuosius mokymus grupei uostamiesčio verslininkų. Juose dalyvavo 18 žmonių, iš kurių šiandien net 15 dirba vadovaujantį darbą.
Panašus projektas bus pradėtas ir šiais metais. O pernai gerus rezultatus parodė projektas ARES – mūsų įmonių eksporto skatinimo programa.
Bene didžiausias ir sėkmingiausias Klaipėdos pristatymas užsienyje pernai įvyko mero Rimanto Taraškevičiaus vizito į Didžiąją Britaniją metu. Jį parengė ir finansavo Didžiosios Britanijos ambasada Lietuvoje. Seminaras „Verslo galimybės tarp šiaurės rytų Britanijos ir vakarų Lietuvos įmonių“ parodė, kad britai, nedaug žinodami apie Baltijos valstybę, domisi galimybėmis jose investuoti.
Šiemet KEPA dėmesys krypsta į pietų Šveicarijos, Prancūzijos regionus.
Atnaujinta taryba
Sausio mėnesį buvo patvirtinta nauja KEPA taryba, jos pirmininku išrinktas Klaipėdos pramonininkų asociacijos vykdantysis direktorius Rymantas Tamašiūnas.
Jo nuomone, tarybos nariai buvo parinkti apgalvotai, kad jų pasiūlymai, patarimai būtų kuo naudingesni KEPA ir miestui.
Tarp KEPA tarybos narių – mokslo įstaigų, verslo konsultantų, savivaldybės, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko atstovai. Tai – uostamiesčio intelekto ir verslo branduolys, kurių autoriteto ir kompetencijos dėka galima pasiekti gerų rezultatų.
Pasak R.Tamašiūno, šiemet didesnis dėmesys bus skiriamas darbui su akademiniu jaunimu. Studentai, studijuojantys įvairius verslo mokslus, rašo kursinius, diplominius darbus, tačiau jų teorinis parengimas labai atsilieka nuo praktikos, gyvenimo. KEPA ir Klaipėdos pramonininkų asociacija žada premijuoti tuos studentus, kurie parašys geriausius darbus apie Klaipėdos miesto vystymosi strategiją, miesto įvaizdžio kūrimo problemas, Pajūrio regiono verslo ypatumus. KEPA siūlys darbų temų variantus, pasirengusi konsultuoti studentus, suteikti jiems įvairios informacijos – svarbu, kad jų darbai būtų prasmingi ir reikalingi.
Naujausi komentarai