Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė: uogauti ir grybauti bus draudžiama Naglių ir Grobšto gamtiniuose rezervatuose

2024-09-04 14:21

Uogauti ir grybauti bus draudžiama Kuršių nerijos nacionalinio parko Naglių ir Grobšto gamtiniuose rezervatuose, Buktbalės ir Liūliškynės gamtiniuose rezervatuose, trečiadienį nutarė Vyriausybė.

J. Kalinsko / BNS nuotr.

Kaip nurodoma Aplinkos ministerijos parengtoje pažymoje, uogauti ir grybauti nebus galima tuose rezervatuose, kurie nesiriboja su kaimais ar viensėdžiais.

Anot dokumento, tokia veikla taip pat bus draudžiama Pavilnių regioninio parko Kalnų gamtiniame rezervate, Labanoro regioninio parko Girutiškio ir Kiauneliškio gamtiniuose rezervatuose.

„Uogavimo ir grybavimo tvarką siūloma nustatyti rezervatuose, kuriuose toks lankymasis nekenks juose saugomoms ekosistemoms ir vertybėms“, – rašoma pažymoje.

Pasak pažymos, daugelyje rezervatų lankymasis mokslo tiriamaisiais, mokomaisiais ir pažintiniais tikslais nėra numatytas.

Ši nuostata galiotų Čepkelių, Kamanų, Viešvilės valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose, Žuvinto biosferos rezervate, Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Kuršių nerijos nacionaliniuose parkuose, Anykščių, Asvejos, Aukštadvario, Biržų, Dieveniškių istoriniame, Dubysos, Gražutės, Kauno marių, Krekenavos, Kurtuvėnų, Labanoro, Metelių, Nemuno deltos, Nemuno kilpų, Neries, Pagramančio, Pajūrio, Panemunių, Rambyno, Salantų, Sartų, Sirvėtos, Tytuvėnų, Varnių, Veisiejų, Ventos, Vištyčio, Žagarės, Pavilnių regioniniuose parkuose.

Pažintiniais tikslais siūloma be saugomų teritorijų direkcijų specialistų palydos leisti lankytis tik tuose rezervatuose, kuriuose įrengti mokomieji takai.

Anot dokumento, mokomaisiais tikslais siūloma leisti lankytis pavieniams asmenims ar jų grupėms tik su saugomos teritorijos direkcijos specialisto palyda. Tuo metu mokslo tiriamaisiais tikslais siūloma leisti lankytis tik specialistams, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais.

Nutarimu Plazės gamtinio rezervato pavadinimas keičiamas į Plocio gamtinį rezervatą, nustatyti ir reikalavimai dėl stoginių įrengimo tam tikruose Lietuvos parkuose ir rezervatuose.

Tarp kitų nuostatų, kurioms buvo pritarta – apribojimas tam tikruose draustiniuose esančiose sodybų žemės sklypuose statyti iki 10 kilovatų galingumo saulės elektrines. Jų pastatymo vietos turi būti suderintos su už draustinio apsaugą atsakingos saugomos teritorijos direkcija. Ji turi įvertinti, ar elektrinės nebus matomos nuo gamtos ir kultūros paveldo objektų ar apžvalgos aikštelių (regyklų), taip pat ar nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
senis

kad nematytu kaip kertami medžiai bei auga sodybos.
0
0
e

grybauti uogauti negalima tai aptverkit juos o gentviliukui medzius pjauti galima. draudimas kad maziau matytume kiek medziu gentvilkis ispjove
3
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų