Už projektą pateikimo stadijoje balsavo 111 parlamentarų, 1 balsavo prieš, o dar 2 susilaikė.
„Įstatymo projekte siūloma laikinai iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto dengti PVM, apskaičiuotą už šilumos energiją ir karštą vandenį, 9 procentinių punktų PVM tarifo dydžiu (nuo 9 iki 0 procentų skirtumas)“, – rašoma dokumente.
Projektą pristačiusi premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad PVM lengvatą nuspręsta taikyti tik centriniam šildymui, kadangi kainų augimą reguliuojantys sprendimai kituose sektoriuose jau buvo pritaikyti.
„Dėl kitų kuro rūšių buvo priimti sprendimai, kurie sumažino kainos kilimą, įvesdami lubas. Buvo įvestos lubos ir reguliuojamai elektros kainai, ir reguliuojamai gamtinių dujų kainai. Tuo tarpu šildymui tokių lubų buvo neįmanoma įvesti dėl objektyvių priežasčių. Tiesiog šildymo ūkis yra įvairus, jis priklauso kiekvienai savivaldybei ir jame kainų dinamika priklauso nuo to, kokia yra kuro kompozicija“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo I. Šimonytė.
Seimui priėmus projektą, lengvata būtų taikoma atgaline data, nuo šių metų sausio 1 d. iki balandžio 30 d. faktiškai patiektoms prekėms. PVM mokėtojams, tiekiantiems šilumos energiją ir karštą vandenį, reikės patikslinti už praėjusius laikotarpius išrašytus apskaitos dokumentus. Pataisas Seimas svarstys antradienį.
Finansų ministerijos skaičiavimu, šios priemonės taikymas kainuotų 23,3 mln. eurų iš valstybės biudžeto lėšų.
Naujausi komentarai