Pereiti į pagrindinį turinį

10 patarimų, kaip įrengti praktišką ir jaukią darbo vietą namuose

2021-08-26 12:43
DMN inf.

Nuotolinis darbas ir mokslas prie kompiuterio ekranų jau tapo nauja realybe, tačiau dar ne visi spėjo įsirengti patogią ir praktišką darbo erdvę savo namuose.

„Senukų“ specialistai dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį kuriant ergonomišką savo darbo bei mokymosi zoną, bei kokių klaidų geriau vengti.

1. Išsirinkite tinkamą vietą

Tinkamiausia vieta darbui – darbo kambarys, kuriame lengviausia susikaupti profesinei veiklai. Tačiau ką daryti, jei negalite tam skirti atskiro kambario?

Ekspertų teigimu, vienas svarbiausių sprendimų įsirengiant darbo zoną bendroje būsto erdvėje – išrinkti jai labiausiai tinkančią vietą. Siūloma įsikurti atokiausioje namų vietoje, kur jus galėtų pasiekti kuo mažiau pašalinių garsų. Taip visą dėmesį galėsite skirti savo darbinei veiklai.

Taip pat svarbu šią darbo zoną vizualiai atskirti nuo bendros erdvės: tam galima panaudoti nišą, knygų lentyną, pastatomą sienelę ar didesnius žalialapius augalus. Tai nesulaikys visų blaškančių garsų, bet darbo vietai suteiks daugiau privatumo.

2. Kėdė – svarbiausias namų biuro baldas

Dėl nepatogios kėdės vargsta nugara, todėl itin svarbu tinkamai išsirinkti pagrindinį namų biuro baldą. Prioritetą ekspertai siūlo teikti tokioms kėdėms, kurių aukštį ir atsilošimo kampą galėtumėte reguliuoti patys, taip pat svarbus tvirtas bei patogus atlošas, porankiai.

„Senukų“ nuotr.

Biuro kėdė namuose neprivalo būti pilka ir nepastebima – galima išsirinkti ryškaus dizaino baldą, kuris derėtų prie namų interjero.

Norintys tausoti savo nugarą, sėdėjimą ant kėdės gali derinti su darbu ant balansinio kamuolio. Jis ne tik stiprina raumenis, gerina kraujo apykaitą, tačiau padeda ir išlaikyti teisingą kūno laikyseną sėdint.

3. Erdvus darbinis stalviršis

Anksčiau patogi darbo vieta buvo neįsivaizduojama be didelio stalo su talpiais stalčiais dokumentams. Tačiau šiais laikais, kai didžioji dalis informacijos laikoma kompiuteryje, o ne spausdintu pavidalu aplankuose, nebereikia gigantiškų stalų – užtenka patogaus stalviršio.

Anot žinovų, geriausias variantas – reguliuojamo aukščio stalai, kurie tinka tiek pirmokui, tiek suaugusiam.

„Pastebime, kad artėjant rudeniui, tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse auga klientų domėjimasis universaliais stalais. Pirkėjams patinka jų platus pritaikymas ir patogumas – prie to paties stalo visi gali išlaikyti tinkamą laikyseną – nesikūprinti, neįsitempti, taip pat galima derinti darbą tiek sėdint, tiek ir stovint“, – pristato Elona Uckutė, „Kesko Senukai“ rinkodaros direktorė.

4. Natūralus apšvietimas turi kristi iš šono

Dar vienas kriterijus, į kurį svarbu atsižvelgti kuriant darbo erdvę – natūralus apšvietimas. Geriausia, kad saulė šviestų ne tiesiai į akis, o iš šono, kad jūsų neakintų spinduliai. Dešiniarankiams šviesa turėtų kristi iš kairės pusės, o kairiarankiams – iš dešinės.

Tačiau jei nėra kitos išeities ir stalas turi būti statomas priešais langą, tuomet natūralios šviesos srautą patogu kontroliuoti žaliuzėmis ar užuolaidomis.

5. Svarbus – papildomas apšvietimas

Trumpėjant dienoms, svarbu pasirūpinti ir papildomu savo darbo vietos apšvietimu. Tai gali būti stalinė lempa ar toršeras, kurių šviesą galėtumėte nukreipti ten, kur dirbant reikalingas intensyviausias apšvietimas, taip pat galėtumėte reguliuoti šviesos stiprumą.

Bendro kambario apšvietimo nepakanka ir vaikų kambaryje – tinkamą apšvietimą moksleiviams mokytis ar skaityti knygas sukurs tik papildomos lempos.

6. Sukurkite jaukią aplinką

Darbo vieta namuose neturi būti tokia oficiali kaip biure, todėl patartina ją neįpareigojančiai įsirengti, kad laikas dirbant bėgtų greičiau ir maloniau.

Jaukią atmosferą gali sukurti smagius prisiminimus atgaivinanti nuotrauka, gėlių vaza ar augalai, mielas arbatinukas. Sieną taip pat galima papuošti girliandomis ar kitomis maloniomis smulkmenomis.

Jaukią atmosferą gali sukurti smagius prisiminimus atgaivinanti nuotrauka, gėlių vaza ar augalai, mielas arbatinukas. Sieną taip pat galima papuošti girliandomis ar kitomis maloniomis smulkmenomis. Kad dirbdami kvėpuotumėte gaiviu oru, reiktų pasirūpinti ir oro drėkintuvu arba kvapų difuzoriumi.

Jei mėgstate namuose būti basomis ir neturine šildomų grindų, rekomenduojama įsigyti elektrinį kojų šildytuvą, kurį galėsite naudoti ir darbo vietoje.

7. Lentynos – praktiškesnės nei stalčiai

Lengviau susikaupti profesinei veiklai prie tvarkingo darbo stalo. Nors erdvūs stalčiai atrodo praktiška daiktų saugojimo vieta, vis tik juose dažnai laikomi ir pašaliniai daiktai, tampa sudėtinga atrasti reikiamus dokumentus. Todėl specialistai rekomenduoja pasirūpinti ant stalo dedamomis patogiomis lentynėlėmis, kuriose daiktus privalėsite tvarkingai sudėlioti. Taip išvengsite blaškančio dėmesį chaoso ant darbo stalo.

O jei ta pačia darbo vieta naudojasi keli šeimos nariai, kiekvienas jų gali turėti savo lentynas – taip asmeniniai daiktai nesimaišys tarpusavyje.

8. Prireiks ne vieno elektros lizdo

Darbo erdvėje paprastai naudojamas kompiuteris, telefonas, spausdintuvas, stalinė lempa. Todėl tam, kad darbo netrikdytų neįjungti ar išsikrovę įrenginiai, verta pasirūpinti keliais elektros lizdais.

O jei naudojate buitinį elektros ilgintuvą, pasirūpinkite, jog jis netrukdytų darbui: neužkabintumėte jo atitraukdami kėdę ar eidami pro šalį.

9. Patogi vieta užrašams

Daugelis mūsų mėgsta svarbias mintis ar darbus užsirašyti ant popierinių lapelių ir priklijuoti ant sienos kaip priminimą. Vis tik lipnių lapelių klijavimas ant tapetuotos arba dažytos namų sienos nėra tinkamiausias sprendimas.

„Senukų“ ekspertai rekomenduoja rinktis kamštinę užrašų lentą, tvirtinamą prie sienos, arba magnetinę pastatomą lentą, kurioje galima patogiai sužymėti svarbiausias idėjas bei planus. O kad užrašai net vakare gerai matytųsi, ją galima apšviesti ant sienos tvirtinama stikline lempa.

10. Išvenkite grindų subraižymo

Jei jūsų darbo kėdė yra su ratukais, sukinėjantis joje, labai lengva subraižyti grindis. Todėl verta pasikloti kilimėlį po biuro kėde. O jei natūralaus medžio ar parketo grindų nenorite uždengti, tuomet ekspertai siūlo rinktis apsauginį skaidų grindų kilimėlį. Šis sprendimas apsaugos grindis nuo subraižymų ir nesudarkys estetinio jų vaizdo.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų