Apeliacinis teismas gruodžio 12 dieną „Bayer“ ginčuose su Vokietijos ir Slovėnijos bendrovėmis nutarė nestabdyti pastarųjų įmonių vaistų prekybos Lietuvoje.
Teismas pabrėžė, kad „Sandoz Pharmaceuticals“ gaminamą antitrombozinį vaistą „Runaplax“ Lietuvos Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba įregistravo dar 2017 metais, o „Stada Arzneimittel“ gamybos vaistą „Rivaroxaban“ – 2022 metais.
„Ieškovės („Bayer“ ir jos bendrovė Lietuvoje – BNS) daugiau nei 7 metus nesiėmė veiksmų galimam savo teisių pažeidimui pašalinti, o tai, teismo vertinimu, patvirtina, jog nėra skubos riboti atsakovės („Sandoz Pharmaceuticals“ – BNS) teises iki teismo sprendimo įsiteisėjimo“, – rašoma teismo nutartyje.
Pasak teisėjų, „Bayer“ bendrovėms teigiant, kad dėl „Stada Arzneimittel“ veiksmų jos patirs žalą, jos gali teikti ieškinį teismui dėl žalos atlyginimo.
„Bayer“ abiejuose ginčuose teigė, kad dėl tokio pat arba panašaus vaisto pardavimų ji praras dalį klientų, turės mažinti savo vaisto kainą.
Abiejų vaistų – „Runaplax“ ir „Rivaroxaban“ – veiklioji medžiaga yra rivaroksabanas. „Bayer“ Lietuvos ir užsienio teismuose bando įrodyti, kad šie vaistai yra vieno jos pagrindinių produktų „Xarelto“ generinė kopija.
„Bayer“ abiejuose ginčuose teigė, kad dėl tokio pat arba panašaus vaisto pardavimų ji praras dalį klientų, turės mažinti savo vaisto kainą.
Apeliacinis teismas rugsėjį taip pat atmetė „Bayer“ prašymus riboti kitų dviejų – Airijos „Viatris“ bei Vokietijos „Teva“ – gaminamų antitrombozinių vaistų, kurių veiklioji medžiaga yra rivaroksabanas, pardavimus Lietuvoje.
„Bayer“ visame pasaulyje ginčijasi su farmacijos bendrovėmis dėl vaistų, kurių veiklioji medžiaga yra rivaroksabanas, pardavimų.
Portalo „www.juve-patent.com“ duomenimis, „Bayer“ 2000–2006 metais investavo į mokslinius tyrimus, kuriais nustatyta, kaip tikslingai naudoti rivaroksabaną gydant pacientus. Tyrimai atskleidė, kokias vaisto dozes ir kiek kartų per dieną skirti pacientams.
Naujausi komentarai