Į trumpąjį projektų sąrašą šiemet atrinktos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Skuodo, Rokiškio miestų ir rajonų bendruomenių pateiktos paraiškos. Tarp 15 į trumpąjį sąrašą patekusių paraiškų – projektai viešų edukacinių erdvių įrengimui, šiuolaikiškų mokymosi priemonių ir metodų taikymui, skirtingų socialinių grupių užimtumo ir mokymosi visą gyvenimą galimybių didinimui, pilietiškumo ugdymui ir gyventojų įsitraukimo į viešąjį gyvenimą skatinimui.
„Kiekvienais metais gauname vis daugiau dalyvių paraiškų, o tai rodo, kad Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenės tampa iniciatyvesnės, pačios rūpinasi savo narių gerove, laisvalaikiu, švietimu ir gyvenamąja aplinka bei turi išties įdomių idėjų. Gyvybingoms, veiklioms ir klestinčioms bendruomenėms ypač svarbus yra švietimas, mokymosi visą gyvenimą galimybės, plečiamas akiratis, todėl šiemet finansavimas bus skiriamas būtent su tuo susijusioms idėjoms įgyvendinti“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.
Bendruomenių pateiktas paraiškas vertinantis ekspertas Mykolas Lepeška sako, kad tarp paramą gauti siekiančių projektų yra tikrai daug gerai apgalvotų ir įdomių idėjų, o atrenkant geriausias iš jų vadovaujamasi keletu pagrindinių kriterijų.
„Vieni iš svarbiausių kriterijų vertinant pateiktas paraiškas yra projekto ambicingumas ir poveikis bendruomenei. Siekiame atrinkti tuos projektus, kurie gali labiausiai prisidėti prie teigiamų pokyčių tam tikroje bendruomenėje, spręsti jos problemas. Taip pat svarbus ir projekto ilgaamžiškumas bei galimybės įtraukti skirtingas socialines grupes. Be abejo, atsižvelgiame ir projektų novatoriškumą, išskirtinumą, galimybes siūlomą modelį pritaikyti kitose bendruomenėse“, – pasakoja M. Lepeška.
Praėjusiais metais programos „Mes – bendruomenė“ tema buvo skirta Lietuvos valstybingumo šimtmečiui ir skirtingų kartų ryšiui stiprinti. Gavus lietuviško prekybos tinklo įsteigto paramos fondo paramą Lietuvos miestuose ir miesteliuose sutvarkytos ir įrengtos bendruomenių poreikiams skirtos viešosios erdvės, sporto ir laisvalaikio infrastruktūra, organizuoti skirtingo amžiaus gyventojus sutelkę edukaciniai renginiai, sukurtos turiningo laisvalaikio galimybės, suteikta pagalba senjorams, gražinant jų gyvenamąją aplinką.
Pernai finansavimą gavusios Rokiškio miesto bendruomenės „Velykalnis“ narė Joana Jazdauskaitė sako, kad su prekybos tinklo parama įgyvendintas projektas „100-mečio kartos“ viršijo visus lūkesčius ir sutelkė rokiškiečių bendruomenę. Įgyvendinus projektą įrengta vienintelė Rokiškyje funkcionali ilgalaikė erdvė, pritaikyta įvairių kartų užimtumui ir laisvalaikiui.
„Net mus pačius nustebino tai, kaip šis projektas sutelkė bendruomenę. Kuriant daugiafunkcinę erdvę įsitraukė tiek miesto jaunimas, tiek vyresni gyventojai, verslo bendruomenė. Visi drauge tarėmės, kokia turi būti kuriama rekreacinė zona, kad joje laiką galėtų leisti ir šeimos su vaikais, ir jaunimas bei senjorai. Bendruomenės nariai noriai prisidėjo įgyvendinant šią iniciatyvą, siūlė savo pagalbą. Manau, šis projektas leido žmonėms iš naujo patikėti bendruomeniškumu ir galimybėmis susitelkus nuveikti reikšmingus darbus“, – sako J. Jazdauskaitė.
Bendruomenės narė pasakoja, kad šiandien prie vandens telkinio įrengta erdvė su tinklinio aikštelėmis, suoliukais, vaikų žaidimo aikštelėmis skirtingo amžiaus vaikams, smėlio dėže, batutu, treniruokliais, dviračių laikikliais ir vandens dviračiais tapo viena pagrindinių miesto traukos vietų po atviru dangumi.
Iš visų šiemet pateiktų paraiškų ekspertas atrinko 15 pretendentų į prekybos tinklo finansinę paramą, o gegužės pradžioje bus paskelbti 8 laimėtojai. Geriausi projektai bus išrinkti susumavus nepriklausomo eksperto, komisijos ir internetinio balsavimo, kuriame gali dalyvauti visi, rezultatus. Kiekvienas iš laimėjusių projektų gaus iki 10 tūkst. eurų siekiančią paramą. Programos „Mes – bendruomenė“ lėšomis bus finansuojama iki 70 proc. projekto vertės.
Naujausi komentarai