Klaipėdos startuoliui „Popa Boat“ – investuotojų egzaminas

  • Teksto dydis:

Uostamiestyje gaminamas unikalios vandens transporto priemonės prototipas šią savaitę buvo testuojamas upėje. Sėkmingai Dangės „egzaminą“ išlaikiusio „Popa Boat“ autoriaus Tomo Vėliaus laukia naujas iššūkis: dalyvavimas „Startup Fair 2018“ renginyje Vilniuje bei proga apie savo kuriamą produktą garsiai pranešti ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui.

Plati užmojų geografija 

„Popa Boat“ yra išmani, elektra varoma vandens transporto priemonė. Lėtaeigis, apie 10 km/h išvystantis laivas pasižymi paprastu valdymu – elektrine vairalazde arba mobiliuoju telefonu, naudojant bluetooth sąsają. Startuolis yra užsibrėžęs vystyti autonominio „Popa Boat“ veikimo galimybes. 

Inovatyvi transporto priemonė pretenduoja tapti išmaniu naujos kartos vandens taksi, kurį didžiųjų miestų gyventojai galės patogiai išsikviesti naudodamiesi mobiliojo telefono programėle bei nuvykti į norimą vietą aplenkdami dusinančias transporto spūstis. Papildomos nišos – turizmo ir pramogų sektoriai. Pritaikymo galimybes aktyviai analizuojančio T.Vėliaus žvilgsnis krypsta gerokai toliau gimtosios Klaipėdos – į Amsterdamą, Kopenhagą, Oslą, Berlyną. 

Intensyvus darbas kuriant ir tobulinant „Popa Boat“ prototipą verda jau apie pusmetį. Nemažą postūmį suteikė galimybė, padedant Klaipėdos mokslo ir technologijų parkui (KMTP), įsikurti daug patogesnėse gamybinėse patalpose Klaipėdos universiteto Verslo inkubatoriuje.

Drąsina „Be involved“ herojai

Tomas neslepia, kad siekiant savo vizijai suteikti apčiuopiamą formą finansiniai ištekliai yra vienas didžiausių iššūkių. „Kita vertus, riboti resursai tampa ir paskata augimui. Neturėdamas galimybių užsisakyti ar įsigyti tam tikrų paslaugų, esi priverstas savarankiškai domėtis ir įsigilinti į daugelį įvairių dalykų“, – pabrėžė inovatorius. 

Verslo startui reikalingų žinių ir motyvacijos UAB „Popa LT“ įsteigęs T.Vėlius sėmėsi ir bendraudamas su panašiais į save startuoliais – tokią galimybę suteikia „Be involved“ seminarai, organizuojami projekto „Pasiruošęs verslui!” (LLI-143 Ready for Business / ReforB). Šiame projekte KMTP dalyvauja su penkiomis kitomis Latvijos ir Lietuvos įstaigomis bei organizacijomis. 

„Be involved“ seminaruose unikaliomis savo patirtimis abiejų šalių atstovai dalijasi drąsindami vieni kitus, be nutylėjimų apie sunkumus, kuriuos teko įveikti. „Kai kas nors nepavyksta, to nebevadinu klaidomis. Man tai – tiesiog virtinė bandymų siekiant geriausio įmanomo rezultato“, – sakė „Popa Boat“ kūrėjas. Apie savo startuolį jis pats turėtų papasakoti ir galbūt paskleisti naują veržlumo virusą „Be involved“ seminare, vyksiančiame Klaipėdoje liepos mėnesį. 

Vilnius taps tramplinu?

Gegužės 9 d. įvykęs prototipo testavimas Dangės upėje T.Vėlių ir jį palaikančius bendražygius nuteikė optimistiškai – elektronika nenuvylė, buvo įsitikinta, kad laivas pakankamai stabilus, komanda taip pat testavo jo greitį bei manevringumą plaukiant pasroviui ir prieš srovę. 

Prekybą šiomis vandens transporto priemonėmis norima pradėti jau šiemet. „Popa Boat“ gali pasiūlyti išties naudingą ir dėmesio vertą sprendimą miestams, kurie siekia tapti išmaniais, – nori efektyviau organizuoti viešąjį transportą, ieško aplinkai nekenksmingų ir padedančių laiką taupyti sprendimų. Miestų vandens arterijos ir judėjimui jose pritaikytas inovatyvus transportas šiuo aspektu gali būti itin vertingi“, – akcentavo T.Vėlius. 

Jau gegužės 17 d. „PitchBattle“ metu klaipėdietis turės progą tuo  įtikinti investuotojus iš užsienio, komisiją bei visą „Startup Fair 2018“ publiką. Ruoštis šiam išbandymui padedanti KMTP komanda kviečia ir kitus Vakarų Lietuvos startuolius nepraleisti galimybės nemokamai nuvykti ir įsilieti į šurmulį, kuris užlies „Vilnius Tech Park“ erdves. Dvi dienas čia vyksianti „Startup Fair“ siekia tapti pagrindiniu startuolių renginiu Lietuvoje ir kaimyniniuose regionuose, pritraukiančiu rizikos kapitalo fondus ir inovatyvius startuolius. Daugiau informacijos ir registracija: www.kmtp.lt.

www.reforb.eu           www.latlit.eu     www.europa.eu        #LATLIT

Projektą „Pasiruošęs verslui!“ (LLI-143 Ready for Business / ReforB ) finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa. Straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kam jiems liemenes jei su triusiakis

to Antanas

to Antanas portretas
Todel, kad- "Popa" tai, kitaip kalbant, tai bus-"Zopa"ir be liemeniu...

Antanas

Antanas portretas
Kodėl be gelbėjimosi liemenių?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių