Kokios europietiškos prekės Lietuvoje populiariausios?

  • Teksto dydis:

Gegužės 9-ąją senojo žemyno šalys nuo praėjusio amžiaus vidurio mini Europos dieną.

2004-aisiais įstojus į Europos Sąjungą ji įgavo dar didesnę reikšmę ir Lietuvai – nuo tada europietiškos prekės daug lengviau pasiekia mūsų šalies parduotuves bei namus.

Ir nors mūsų tautiečiai išlieka neabejotinais lietuviškos produkcijos patriotais, visgi jie noriai renkasi ir iš kitų Europos šalių atkeliavusias prekes. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ atskleidžia kurios Europos šalies prekės rikiuojasi Lietuvos pirkėjų favoritų dešimtuke po lietuviškos produkcijos.

„Lietuviškos prekės mūsų tinklo parduotuvėse yra perkamiausios dėl dviejų paprastų priežasčių. Pirmiausia, patys pirkėjai noriai renkasi čia pagamintas, taigi trumpiau keliavusias, prekes – savo aukšta kokybe ir kaina jos nenusileidžia kitų šalių produkcijai. Antra, mes, kaip lietuviškas prekybos tinklas, ir patys skatiname rinktis lietuvišką produkciją, palaikome šalies ūkininkus ir gamintojus, nuolat ieškome galimybių plėsti, naujinti lietuviškų prekių asortimentą“, – sako Vilma Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė.

Lietuviškos prekės mūsų tinklo parduotuvėse yra perkamiausios.

Pasak jos, praėjusiais metais lietuviškos prekės pagal parduotą jų kiekį visose „Maximos“ parduotuvėse Lietuvoje sudarė daugiau nei pusę. Vis tik paklausios yra tos europietiškos prekės, kurios būna neatsiejamos nuo kurios nors Europos šalių kulinarijos tradicijų, pavyzdžiui, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir kai kurių kitų, tad kilmės šalis tampa kokybės ženklu.

Lenkijoje pagamintos prekės rikiuojasi antroje vietoje pagal parduodamus jų kiekius greta lietuviškos ir praėjusiais metais sudarė maždaug 12 proc. visų „Maximose“ parduotų prekių. Dažniausiai perkamos lenkiškos prekės – pienas ir pieno gėrimai, kopūstinės daržovės, obuoliai ir sviestas.

Toliau šalių, kurių produkcija Lietuvoje populiariausia, sąraše rikiuojasi Latvija ir Vokietija (po 3 proc. visų 2017 metais parduotų prekių). Lietuviai pamėgę latviškus ledus, varškės produktus, jogurtus ir sumuštinių duoną, vokiškus desertus ir kisielių, kavą bei alų.

Kitos Europos šalys, kurių prekes renkasi lietuviai – Ispanija, Italija ir Ukraina (po 2 proc. visų pernai parduotų prekių). Iš ispaniškų prekių Lietuvoje populiariausios – citrusiniai vaisiai ir kaulavaisiai, pomidorai, gūžinės salotos, brokoliai ir ispaniškos dešros. Iš itališkų prekių daugiausia „Maximos“ pirkėjai nuperka citrusinių vaisių, šakniavaisinių daržovių, prieskoninių žolelių, vynuogių ir špinatų. O štai tarp populiariausių ukrainietiškų prekių – pomidorai, šviesus alus, druska ir vartoti paruošti vištienos skonio makaronai.

Populiariausių Europos šalių sąraše, pagal jose gaminamų prekių parduotus kiekius pernai „Maximose“, toliau – Vengrija, Estija, Nyderlandai ir Prancūzija (po 1 proc. visų „Maximose“ prekių pernai). Populiariausios vengriškos prekės – įvairios sėklos maistui, kava, konservuoti žirneliai ir kukurūzai, taip pat ėdalas katėms. Iš Nyderlandų populiariausia – pomidorai, kai kurie energiniai gėrimai, sausos mielės. Prancūzijos – ilgieji batonai, taip pat kvietinis ir tamsusis alus bei ėdalas katėms.

Vieną procentą pagal pardavimus „Maximos“ parduotuvėse praėjusiais metais sudarė ir prekės, kurių kilmės yra Čekija, Turkija, Suomija ir Belgija. Iš čekiškų prekių perkamiausios pernai buvo tirpi kava, turkiškų – citrusiniai vaisiai, granatai ir vynuogės, suomiškų – kava, o belgiškų – kriaušės, kramtomoji guma ir traškučiai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių