„LTG Infra“ Lentvaryje už 1,4 mln. eurų įrengė triukšmo mažinimo sienutę

 • Teksto dydis:

Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ aktyviai įgyvendina triukšmo mažinimo programą – Lentvaryje baigti triukšmą slopinančių sienučių statybos darbai. Bendra triukšmo mažinimo programos vertė siekia 24 mln. eurų, o projektui Lentvaryje skirta 1,4 mln. eurų, sakoma pranešime.

„Viena iš mūsų prioritetinių veiklos sričių yra diegti triukšmo mažinimo priemones, kuriomis siekiame pagerinti šalia geležinkelių gyvenančių žmonių gyvenimo kokybę. Lentvaryje dėl intensyvaus traukinių eismo ir pakankamai tankiai aplink geležinkelio stotį esančių gyvenamųjų namų įrengėme triukšmo slopinimo sienutes. Tokie statiniai ne tik sukuria tylesnę aplinką, tačiau kartu ir padeda kurti saugesnę geležinkelių infrastruktūrą miestuose“, – sako „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovskis.

Lentvaryje pastatyta 1194 metrų ilgio ir 4–7 metrų aukščio ilgaamžė, estetiška ir itin efektyviai triukšmą slopinanti sienutė. Naujoji infrastruktūra sumažina geležinkelio skleidžiamą garsą 53 gyvenamiesiems namams ir namų aplinkoms iki higienos normų nustatytų ribinių verčių. Taip pat akustinio komforto sąlygos yra pagerintos kur kas didesniam skaičiui gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų. Projekto rangos darbus atliko bendrovė „Gatas“. 

„Džiaugiamės, kad „LTG Infra“ įsiklausė į Lentvario gyventojų keliamas problemas ir ėmėsi jas spręsti. Intensyvus traukinių eismas ir su tuo susijęs triukšmo lygis gyventojams keldavo nepatogumų, o pastatyta triukšmo mažinimo sienelė, tapusi savotišku skydu nuo geležinkelio sklindančių garsų, jau sulaukė ir teigiamų įvertinimų tarp Lentvario gyventojų“, – teigia Lentvario bendruomenės atstovas Erlandas Jakubonis.

K. Sankovskis primena, kad, be jau pastatytos triukšmą slopinančios sienutės, Lentvario gyventojų laukia ir daugiau teigiamų pokyčių – šiemet turėtų būti baigta ir vienos intensyviausių Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcija. Naujoji dviejų lygių Lentvario pervaža užtikrins saugiausias sąlygas kirsti geležinkelį automobiliams, dviratininkams, pėstiesiems, taip pat padidins specialiuosius poreikius turinčių žmonių mobilumą. Šį projektą bendrai įgyvendina VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija, „LTG Infra“ ir Trakų rajono savivaldybė. Darbų vertė – 20,7 mln. eurų.

„LTG Infra“ triukšmo mažinimo programoje numatyta įgyvendinti dar 8 projektus – po dvi triukšmą sugeriančias sienutes bus pastatyta Šiaulių ir Klaipėdos miestuose, o po vieną – Kretingos, Mažeikių, Kaišiadorių ir Radviliškio geležinkelių stotyse.

„Per šiuos metus planuojama įgyvendinti iki 70 proc. visų programoje numatytų rangos darbų. Finansavimas programai skiriamas didžiąja dalimi iš Europos Sąjungos lėšų, likusi dalis – iš „LTG Infra“ ir kai kuriuose miestuose iš savivaldybių biudžetų. Toks bendradarbiavimo modelis, kuomet įsitraukia visos suinteresuotos pusės, leidžia greičiau ir didesne apimtimi kurti saugesnę aplinką gyventojams, kurie įsikūrę šalia geležinkelio“, – sako „LTG Infra“ generalinis direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Opa

Opa portretas
1 metras 1000 eur. Normaliai

Anonimas

Anonimas portretas
taip iseina LIAMA N U P I S O

v

v portretas
1,4 mln...????!!!!! uz 1,1 km.....Saunuoliai LG ! Tikrai gavosi ne auksine, o Briliantine sienute!! Nuolat dirbu su samatom, tai butume LG sutaupe puse mln..o jeigu rimtai, tai tokios apimties darbas butu kazkur apie 300000-350000 eur..LG manageriams respect!:)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių