Nėra tiesiog lozungai
Pašnekovės žodžiais, vieša paslaptis, jog vyraujantis požiūris į statybininkus nėra ypač palankus. „Tačiau mes sakome – nieko panašaus, galime būti kitokia statybų kompanija ir per savo pavyzdį norime keisti visuomenės požiūrį“, – kalbėjo bendrovės „Infes“ atstovė.
Ir vienas svarbiausių žingsnių šiame kelyje – ne tik išgrynintos pamatinės įmonės vertybės, nuosekli, kryptinga jų komunikacija, bet ir pastangos realiai jomis vadovautis.
„Pagrindinėmis mūsų kompanijos vertybėmis įvardijame veržlumą, lyderystę, augimą, darną bei partnerystę. Ir jų kūrime dalyvavo visa komanda. Paprašėme darbuotojų atsakyti į klausimą, koks elgesys įmonėje jiems yra nepriimtinas, kokį elgesį jie norėtų išgyvendinti, o kokį – puoselėti. Galiausiai vyraujančias įžvalgas susiejome su atitinkamomis vertybėmis“, – pasakojo R. Gailiūnienė.
Renata Gailiūnienė/„Infes“ nuotr.
Pašnekovė neneigia: vienokios ar kitokios vertybės deklaruojamos ne vienos organizacijos strategijoje, tačiau esminis klausimas, kiek iš tiesų jos gyvos realybėje.
„Mums tai nėra tiesiog lozungai. Šios vertybės neabejotinai atsispindi tiek visoje komunikacijoje, tiek praktikoje“, – pabrėžė įmonės personalo vadovė.
Puoselėti padėkos kultūrą
Pavyzdžiui, tam tikri metų mėnesiai įmonėje siejami su konkrečiomis vertybėms.
„Rugpjūtis, rugsėjis ir spalis mums yra augimo mėnesiai, tad ir visos veiklos, komunikacija orientuojamos būtent per šią prizmę. Šis laikas įprastai asocijuojasi su naujais mokslo metais, tad ir pas mus įmonėje prasideda intensyvus įvairių mokymų sezonas. O štai lapkritį, gruodį – susikaupimo, aukojimų, kalėdinio periodo metą – ženklina partnerystė, – iliustravo R. Gailiūnienė. – Be to, prie konkrečios vertybės siejame ir įdomias paskaitas, kuriose susitinkame su patyrusiais savo sričių atstovais:
lyderystės temą plėtojome su garsiu šalies triatlonininku, kuris pasakojo, kaip pasiekė aukštų rezultatų, darnos – su sveikatos specialistu, kalbėjusiu apie miego kokybės svarbą. Tad kartu žmonėms suteikiame galimybę pasisemti naujų žinių, praplėsti akiratį. Ir šios veiklos turi didžiulį pasisekimą.“
O tokioms iniciatyvoms prasmę gali suteikti tik nuoširdus, o ne formalus darbuotojų įsitraukimas, pripažįsta pašnekovė.
Saviraiška: tarp meno mylėtojų klubo veiklų – ir kūrybinės dirbtuvės. („Infes“ nuotr.)
„Pastebime, kad žmonės noriai naudojasi ir išmaniąja programėle, kur jie gali ne tik įvertinti savo kolegą už tam tikros vertybės puoselėjimą, bet ir pasakyti „ačiū“ – kad ir už uogas ar obuolius, kuriais jis pavaišino savo bendradarbius. Taip kartu siekiame kurti padėkos kultūrą, skatinti pastebėti net ir paprastus dalykus“, – teigė „Infes“ personalo vadovė.
Pagrindinėmis mūsų kompanijos vertybėmis įvardijame veržlumą, lyderystę, augimą, darną bei partnerystę. Ir jų kūrime dalyvavo visa komanda.
Pokyčiai prasideda nuo vadovų
Kalbėdama apie įmonės pastangas diegti aukštus elgesio standartus, R. Gailiūnienė taip pat pasidalijo kiek nestandartiniu sprendimu.
„Suprantama, kad būtų galima sudaryti vienokio ar kitokio elgesio, kuris yra skatinamas, sąrašą, sukurti tvarką ir pateikti darbuotojams susipažinti. Ir kas iš to? – retoriškai klausė pašne- kovė. – Mes pažiūrėjome į tai kitaip – nusprendėme, kad kaip vadovai norimą elgesį pirmiausia turime praktikuoti patys, ir tik rodydami atitinkamą pavyzdį galime eiti į visos kompanijos komunikaciją. Tai yra įmonės kultūrą turime keisti pradėdami nuo savęs, nuo vadovų komandos.“
Su tokiomis nuostatomis tiesiogiai siejasi ir kitas svarbus vidinės kultūros principas – atvirumo bei grįžtamojo ryšio svarba.
„Įsitraukimo tyrimas mums padės dar aiškiau išgirsti visos komandos nuomonę, o vadovams planuojame 360 laipsnių kompetencijų vertinimą. Darbuotojus taip pat kviečiame dalyvauti grįžtamojo ryšio mokymuose, nes norime, kad žmonės mokėtų juo naudotis, gebėtų pateikti argumentuotą poziciją, o ne išspjautą emociją. Kita vertus, labai svarbu, kad ir patys mokėtų priimti tą poziciją“, – kalbėjo „Infes“ atstovė.
Be abejo, statybų kompanijos struktūra aprėpia ganėtinai skirtingas darbuotojų grandis, tad, pasak R. Gailiūnienės, svarbu pasiekti ne tik biuro žmones, bet ir po įvairius šalies miestus išsibasčiusias įgyvendinamų projektų komandas.
Bendrystė – ir už darbo ribų
„Bet kuris darbuotojas kviečiamas dalyvauti tiek nuotolinėse paskaitose, tiek gyvai vykstančiuose mokymuose – visada skatiname gyvą bendravimą, galimybę pakeisti aplinką bei artimiau pažinti kitus kolegas. Žinoma, kai kuriems žmonėms tokiuose mokymuose dalyvauti kiek sunkiau, nes jie turi atvykti iš kokio nors objekto, todėl neretai vežame lektorius ir į kitus miestus“, – pasakojo įmonės personalo vadovė.
Kolegos: už darbo ribų „Infes“ darbuotojus buria įvairiausi pomėgiai. („Infes“ nuotr.)
Už darbinės veiklos ribų kolegas buria ir įvairūs iniciatyvų klubai. Pašnekovė skaičiuoja bent keletą tokių klubų, pradedant meno, knygų mylėtojais, motociklininkais ir baigiant žygių, bėgimo entuziastais ar pirtininkais: „Šių klubų prezidentai yra mūsų darbuotojai, kurie prisiima atsakomybę organizuoti patrauklius užsiėmimus, o įmonė savo ruožtu įgalina žmones, suteikdama jiems reikiamus įrankius ir pagalbą. Visa tai ne tik padeda darbuotojams atrasti įdomias ir neretai jiems patiems netikėtas veiklas, bet ir kuria bendrystę.“
Galiausiai, kai žmogus gerai jaučiasi įmonėje, jis yra geriausias jos ambasadorius, o tai neabejotinai aktualu ganėtinai seklioje statybų rinkoje siekiant ne tik prisitraukti, bet ir išlaikyti vertingus specialistus.
„Infes“ nuotr.
„Žinoma, norime pritraukti pačius perspektyviausius, labiausiai motyvuotus žmones. Kita vertus, kompetencija – nebūtinai kertinis pasirinkimo momentas. Mums labai svarbu, kad žmogaus asmeninės savybės taip pat atitiktų įmonės deklaruojamas vertybes“, – pabrėžė „Infes“ atstovė.
Naujausi komentarai