Pereiti į pagrindinį turinį

Kurio Lietuvos miesto gyventojai dėl nuosavo būsto turi dirbti daugiausia?

2013-11-21 10:51
DMN inf.
Kurio Lietuvos miesto gyventojai dėl nuosavo būsto turi dirbti daugiausia?
Kurio Lietuvos miesto gyventojai dėl nuosavo būsto turi dirbti daugiausia? / A. Ufarto/BFL nuotr.

8 metus ir 8 mėnesius. Tiek reikia  dirbti vidutinį atlyginimą gaunančiam vilniečiui, kad jis įsigytų standartinį 50 kv. m butą sostinėje. Daugiau negu vilniečiams tenka dirbti tik Palangos ir Druskininkų gyventojams, o palankiausias buto kainos ir vidutinio atlyginimo santykis – Jonavoje ir Mažeikiuose, rodo nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ekspertų atlikti skaičiavimai.

Domoplius.lt duomenimis, vidutinė vieno kvadratinio metro buto kaina Vilniuje šiuo metu siekia 4,2 tūkst. litų, o atlyginimas, remiantis Statistikos departamento duomenimis, 1,998 tūkst. litų.

Tai reiškia, kad vieno kvadratinio metro kaina sostinėje siekia du vidutinius vilniečio atlyginimus, o 50 kv. m buto kaina – 105 vidutinius atlyginimus.

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, vidutinė naujos statybos butų vieno kvadratinio metro kaina sostinėje 1–1,5 tūkst. litų didesnė negu senos, tad tokiam butui tektų išleisti papildomą dvejų metų atlyginimą.

„Nekilnojamojo turto kainos sostinėje daug didesnės nei kituose Lietuvos miestuose, išskyrus kurortus. Nors atlyginimas Vilniuje didžiausias Lietuvoje, tačiau būsto ir vidutinio atlyginimo santykis labai nepalankus lyginant su Kaunu, Klaipėda ar mažesniais šalies miestais“, – sako E. Narbuntovičius.

Ilgiausiai reikėtų dirbti Palangoje ir Druskininkuose

Daugiausiai darbo valandų dėl buto savame mieste turėtų dirbti Palangos ir Druskininkų gyventojai. Vidutinį mėnesinį atlyginimą (1,39 tūkst. litų) gaunančiam palangiškiui už 50 kv. m butą tektų sutaupyti 12 metų ir 5 mėnesių atlyginimą, o Druskininkų gyventojui, kurio atlygis siekia 1,46 tūkst. Litų, – 11 metų ir 11 mėnesių.

Pasak E. Narbuntovičiaus, nuolat augantis kaimynų iš Rytų dėmesys pajūrio kurortams padidino butų kainas ir jos dabar panašios kaip sostinėje.

„Pastebime, kad Druskininkuose ar Palangoje parduodamų butų skelbimais dažnai domisi baltarusiai, rusai, kurie nori turėti nuosavą butą, į kurį galėtų atvažiuoti pailsėti. Jiems tai ir puiki investicija. Patiems palangiškiams ir druskininkiečiams gimtajame mieste esantys butai įperkami sunkiau“, – teigia E. Narbuntovičius.

Mažiausiai – Jonavoje ir Mažeikiuose

Nekilnojamojo turto ekspertų skaičiavimais, trumpiausiai – vos 2 metus 8 mėnesius – siekdami įsigyti 50 kv. m butą turi dirbti Jonavos ir Mažeikių gyventojai. Vidutinė vieno kvadratinio metro kaina minėtuose miestuose siekia apie 1,1 tūkst. litų, o atlyginimas – 1,74–1,76 tūkst. litų.

„Butų kainos Jonavoje ir Mažeikiuose žymiai mažesnės negu sostinėje ar kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o vidutiniai atlyginimai dėl ten įsikūrusių stambių pramonės įmonių gana dideli. Šiuose miestuose dviejų kambarių butą galima nusipirkti už 40–50 tūkst. litų. Jonaviškiai ir mažeikiečiai turi dirbti keturis kartus trumpiau nei vilniečiai“, – skaičiuoja E. Narbuntovičius.

Klaipėdoje reikėtų metus ilgiau dirbti nei Kaune

Domoplius.lt duomenimis, šiek tiek ilgiau nei Jonavos ir Mažeikių gyventojai turi dirbti alytiškiai ir marijampoliečiai. 50 kv. m butas jiems kainuos maždaug 3 metų ir 4 mėnesių darbo valandų. Kiek daugiau nei 4 metus turėtų taupyti panevėžiečiai, daugiau nei 4,5 metų – šiauliečiai ir uteniškiai.

Kaune vieno kvadratinio metro kaina šiuo metu siekia 2,2 tūkst. litų, Klaipėdoje – 2,84 tūkst. litų, o atlyginimų skirtumas gerokai mažesnis – 1,71 ir 1,85 tūkst. litų.
„Kauniečiui standartiniam 50 kv. m butui teks taupyti 5 metus ir 4 mėnesius, o klaipėdiečiui – metus ilgiau. Klaipėda pagal butų kainas pastaruoju metu žengia po sostinės ir Lietuvos kurortų“, – teigia E. Narbuntovičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra