Automobilių parodoje ir antiradarinės naujovės
Antiradarinių priemonių platintojai nestokoja išmonės ir įžūlumo.
Didžiausioje automobilių paro-doje Baltijos šalyse „BaltMotor-show-2007“ buvo demonstruojami ne tik nauji ir greiti automobiliai, bet ir specialūs antiradariniai įrenginiai, apsaugantys nuo greičio matuoklių.
Parodos lankytojams buvo dalinama ant A4 formato lapo spausdinta Mažeikiuose įsikūrusios bendrovės reklama.
Kaip ir pardavinėjant įprastas prekes, buvo skelbiama ir akcija: „Užsisakius du antiradarus, trečiam – 30 proc. nuolaida“.
Iki šiol vengta tokias reklamas platinti oficialiuose renginiuose. Lietuvoje antiradarus naudoti draudžia Kelių eismo taisyklės.
Policijos pareigūnai, aptikę automobilyje prietaisus, kurie trukdo arba įspėja apie greičio matavimo įrangos darbą, vadovaudamiesi Administracinių teisių pažeidimų kodeksu, gali vairuotoją bausti nuo 100 iki 200 litų bauda bei konfiskuoti patį įtaisą.
Bet niekas nedraudžia antiradarais prekiauti ir juos pirkti.
Prekeiviai aktyviai seka naujus rinkoje pasirodančius radarus ir staigiai atveža priešnuodžių.
Vos tik policijai pradėjus naudoti lazerinius greičio matuoklius, į rinką buvo įmesti ir nauji priešnuodžiai.
Antiradarai pradėti slėpti prie automobilio radiatoriaus. Į radarą grįžtantį spindulį iškreipia speciali danga, kuria padengiamas automobilio priekis.
Policininkas radare mato užrašą „error 12“. Šis ženklas interpretuojamas taip, kad dėl nelygios kelio dangos nustatyti automobilio greičio neįmanoma.
Šiemet Susisiekimo ministerija paskelbė visoje Lietuvos teritorijoje išdėliosianti iki 500 stacionarių greičio matuoklių.
Vienas greičio matuoklis kainuoja nuo 100 iki 300 tūkstančių litų, bet tie patys mažeikiškiai vos už 150 litų siūlo įsigyti specialaus purškalo, neutralizuojančio fotografuojančius prietaisus.
Tereikia ant automobilio registracijos numerio užpurkšti specialią plėvelę, ir nuotraukoje nesimato automobilio numerio.
Plika akimi praktiškai neįmanoma pamatyti, kad numeris yra užpurkštas specialia plėvele.
Kol kas antiradarai yra nelegalūs, bet ateityje gali visaip pasisukti.
Prieš ketverius metus Seimo narys liberaldemokratas Vladas Žalnerauskas pasiūlė keletą Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų, numatančių antiradarų legalizavimą.
Siekta, kad policininkai galėtų naudoti greičio matavimo prietaisų imitatorius, o vairuotojai - greičio matavimo prietaisus užfiksuojančias priemones, vadinamuosius antiradarus.
Tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas su tokiomis permainomis nesutiko. Teigta, kad tik dar labiau padidėtų skaudžių avarijų dėl greičio viršijimo.
Naujausi komentarai