Pereiti į pagrindinį turinį

Išpildys ne visus vairuotojų norus: kai kurie automobilių numeriai – po padidinamuoju stiklu

2022-10-19 15:13
DMN inf.

Išskirtiniais nori būti daug kas. Išskirtinis automobilis, išskirtinė automobilio spalva ir išskirtiniai valstybiniai numeriai.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / I. Gelūno / BNS nuotr.

Apie tai LNK žurnalistai kalbėjosi su „Regitros“ atstovu Antanu Raudoniu.

– „Regitra“ išleis valstybinius numerius su nauja raide, naujus derinius?

– Planuojame šių metų spalio 25 dieną nuo 17 val. skelbti naują derinių sąrašą. Naujos serijos sudarys daugiau negu 69 tūkst. kombinacijų. Mūsų klientai galės pasirinkti ir papuošti savo transporto priemonę.

– Deriniai bus iš „M“ raidės?

– Taip.

– Jau žiūrėjote, kad tam tikrų vardų savininkai tikrai norės tų numerių. Kokie tai vardai?

– Labai tikimės, kad šiuo metu nudžiuginsime Mindaugus. Trumpinys būtų „MNG“ arba Monika – „MON“, arba „MNK“. Pastebėjome ir patys, ir bendraudami su kolegomis, kad vienas variantas yra mopsų veislės šunų mėgėjų – „MOP“ serija. Tokį derinį irgi bus galima pasirinkti. O kaipgi be „Mažule, mano mažule“? Bendravome su „Antikvariniais Kašpirovskio dantimis“, jų atstovais. Jie palaiko ir išreiškia susidomėjimą. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Ar teko kurių nors derinių atsisakyti?

– „Regitra“ prieš skelbdama pasižiūri ir įvertina, ar nebus serijos kažkokių rezonansinių įvykių, ar numerių, sietinų su šiuo metu esamais įvykiais pasaulyje. Tokius derinius mes tiesiog pašaliname. Jau anksčiau buvo pašalinta serija „KGB“, priekaboms buvo priėjusi eilė „RU“ raidėms. Jas eliminavome. O dėl kitų derinių, kaip, pavyzdžiui, „MIK“, mes atlikome apklausą internetu ir daugelis pasakė, kad tokios serijos atsiradimui  neprieštarauja. Tai mes tik išėmėme skaitmenų derinius, kurie labiausiai siejami su tam tikrais lėktuvų modeliais.

– Kaip dažnai automobilių savininkai nori išskirtinių numerių?

– Susidomėjimas yra pakankamai didelis. Renkasi ne tik tie vairuotojai, kurie jau turi transporto priemones, bet ir tie, kurie dar tik galvoja apie įsigijimą, nes paslauga yra pakankamai populiari ir ta prasme, kad numerių ženklus galima užsisakyti jau šiandien, o paženklinti transporto priemonę, nors ir po pusmečio. Kas sieja vardą, pavardę ar kažkokius inicialus su tam tikra raidžių kombinacija, ar net raidžių ir skaitmenų kombinacija, gali padaryti artimiausiu metu, o paženklinti transporto priemonę galima ir kiek vėliau.

– Užsisakyti tokius numerius galima internetu?

– Mūsų paslauga pirmiausiai teikiama internetu. Sąlygos yra visiems vienodos – spalio 25 d., antradienį, 17 val. bus paskelbtas sąrašas, tai visi norintys galės internetu, o kitą rytą, trečiadienį, kviesime į padalinius tuos, kuriems galbūt nepavyko, ar negalėjo užsisakyti internetu. Ten taip pat vienodomis sąlygomis galės užsisakyti numerių ženklus.

– Numerių kainos irgi yra skirtingos?

– Numerių kainos, kaip ir pastebėjote, priklauso nuo populiarumo. Pavyzdžiui, „777“ skaitmenų derinys nepriklausomai nuo raidžių kombinacijos kainuoja 500 eurų. O, tarkime, „333“ ar kitoks derinys – 150 eurų. Jeigu „001“ arba „007“ – 250 eurų. Taigi, yra galimybės pasirinkti pagal savo  norus ir kišenę.

– Kodėl derinys „777“ yra brangesnis nei „333“?

– Lietuvaičiai kaip ir daugelio kitų šalių vairuotojai „777“ sieja su sėkme. Tie skaičiai buvo labai populiarūs anksčiau, buvo didelis susidomėjimas. Todėl teko pakoreguoti kainą, kad galėtų pasirinkti tie, kuriems tikrai reikia.

– Ar daug žmonių kreipiasi dėl visiškai skirtingų nuo kitų – vardinių numerių?

– Yra dalis klientų, kurie nori dar ypatingiau išsiskirti eisme, tai jie renkasi vardinio numerio ženklus. Jie gali sudaryti nuo vieno iki šešių simbolių. Bent vienas iš jų turi būti skaitmuo. Tokio numerio ženklų komplekto pasirinkimas kainuoja 1500 eurų. Pastaraisiais metais stebime susidomėjimą tokiais numerio ženklais. Pernai vidutiniškai per mėnesį buvo patenkinama apie 50 prašymų. Dabar išaugo iki daugiau nei 57. Tendencijos – įvairios: anksčiau rinkosi įmonių pavadinimus, bet dabar renkasi ir inicialus. Pastebėjome, kad, pavyzdžiui, Antanas Raudonis, tai „AR“ ir „1“. Tokios dabar tendencijos – visokie trumpiniai.

– Galbūt yra tam tikrų žodžių, kurių neleisite naudoti?

– Pas mus yra sudaryta atskira komisija iš skirtingų specialistų ir skirtingų skyrių, kurie nagrinėja pagal savo specifiką. Mes atkreipiame dėmesį ne tik kaip tas užrašas atrodo kompiuterio ekrane, bet kaip jis bus sietinas eisme – ar nebus kažkokių neigiamų asociacijų kitiems vairuotojams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų