Naudoto transporto pirkėjus traukia Vokietija

 • Teksto dydis:

Daugybė automobilių pradeda gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.

Atrodo geriau prižiūrėti

Nors daugiausia automobilių Senajame žemyne eksportuoja Vokietija, situacija skirtingose šalyse nevienoda. Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas nustatė, iš kurių šalių į Lietuvą dažniausiai atkeliauja transporto priemonės, ir atskleidė su importuojamais automobiliais susijusias rizikas.

Net 26 proc. visų naudotų mašinų į Lietuvą atkeliauja iš Vokietijos, 19 proc. – iš Prancūzijos, 12 proc. – iš JAV, 9 proc. – iš Italijos, 7 proc. – iš Belgijos. Šie duomenys buvo gauti išanalizavus daugiau nei 1 mln. automobilių istorijos ataskaitų.

Pirkėjai dažnai renkasi automobilius atvežtus iš Vokietijos, nes tiki, kad čia juos prižiūri labiau nei kitose šalyse.

„Pirkėjai dažnai renkasi automobilius atvežtus iš Vokietijos, nes tiki, kad čia juos prižiūri labiau nei kitose šalyse. Lietuviai mano, kad vokiečiai, turėdami didžiausią naudotų transporto priemonių rinką, nepraleidžia techninių aptarnavimų, naudoja tik kokybiškas dalis ir apskritai renkasi geresnės komplektacijos automobilius“, – aiškino „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Problemos – specifinės

Automobilio būklė ir dažniausiai pasitaikančios problemos iš tiesų smarkiai priklauso nuo regiono, iš kurio jis atkeliauja. Transporto priemonės iš Švedijos ir kitų Šiaurės šalių dėl sniego, druskų ir žemos temperatūros paprastai būna labiau pažeistos korozijos.

Nors automobiliai iš Italijos korozija dažniausiai nepasižymi, dėl intensyvios saulės jų kėbulo dažai gali būti išblukę. Ekstremalūs temperatūrų pasikeitimai ne į naudą jokiai transporto priemonei. Tai paaiškina, kodėl švelniu klimatu ir gerais keliais garsėjančios Vokietijos automobiliai tokie populiarūs Lietuvoje. Iš Vokietijos įvežamos transporto priemonės paprastai turi mažiau problemų dėl korozijos, jų kėbulo dažai būna puikiai išsilaikę, važiuoklė – geros būklės.

Kai automobilis keliauja iš vienos šalies į kitą, sunku atsekti jo istoriją. Dauguma šalių nesikeičia transporto priemonių duomenimis, todėl automobilis gali būti smarkiai apgadintas Vokietijoje ar Belgijoje, o vėliau lyg niekur nieko atgimti Lietuvoje.

Statistika neguodžia

Rinkos skaidrumo indekso duomenimis, net 59 proc. visų platformoje lietuvių tikrintų automobilių praeityje buvo apgadinti, o 18 proc. turėjo suklastotą ridą.

Šie duomenys rodo, kad naudotų transportų priemonių rinka Lietuvoje vis dar yra neskaidri ir pirkėjai turėtų saugotis apgavysčių.

Anot statistikos, lietuviai patraukliausiais ir patikimiausiais laiko japoniškus „Toyota“, „Honda“ ir „Lexus“, vokiškus „Volkswagen“, BMW ir „Audi“ modelius. Italijos ar Prancūzijos gamintojų produkcija mūsų šalies antrinėje rinkoje vertinama skeptiškai. Tiesa, „Renault“, „Peugeot“ ar „Fiat“ automobiliai taip pat gana populiarūs mūsų keliuose, nes yra pigesni nei konkurentai iš Vokietijos ir Azijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių