Pereiti į pagrindinį turinį

Už variklio plovimą – bauda

2024-03-22 09:00

Prieš parduodant automobilį pardavėjai neretai stengiasi iššvarinti ne tik mašinos išorę bei vidų, bet ir nuplauti variklį. Tačiau tai daryti autoplovyklose draudžiama, apie tai reikėtų pranešti plovyklos operatoriui. Automobilio variklio švara reikėtų pasirūpinti tam skirtose vietose.

Atsakomybė: kadangi savitarnos plovyklos nepritaikytos plauti automobilių variklius, tai daryti yra draudžiama, už tai gresia bauda.
Atsakomybė: kadangi savitarnos plovyklos nepritaikytos plauti automobilių variklius, tai daryti yra draudžiama, už tai gresia bauda. / Dienraščio „Klaipėda“ skaitytojo nuotr.

Orams šylant, vis dažniau automobilių plovyklose pasitaiko vairuotojų, kurie ne tik plauna automobilių kėbulus, bet ir variklius.

Tai dažniausiai daro mašinų perpardavinėtojai.

Pasak Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyriaus vedėjos Laimos Grižaitės, variklių plovimas teršia aplinką, nes nuo variklio nuplaunamos medžiagos – kenksmingos.

„Jeigu variklių ar detalių plovimui naudojamas ne vanduo ar paviršiaus aktyvios medžiagos, bet kitos medžiagos – tirpikliai ar tirpiklių turintys preparatai, plovimo metu susidarantys skysčiai negali patekti į nuotekų tinklus ir turi būti tvarkomi kaip pavojingos atliekos“, – pasakojo L. Grižaitė.

Ketinant plauti automobilio variklį, privaloma kreiptis į specializuotas plovyklas.

Įprastų plovyklų gamybinių nuotekų valymo įrenginiai nėra pritaikyti apvalyti tirpikliuose esančių cheminių medžiagų, todėl tokie skysčiai be valymo patenka į gamtinę aplinką. Kad to išvengtume, varikliai turi būti plaunami specialiai pritaikytose vietose.

„Ketinant plauti automobilio variklį, privaloma kreiptis į specializuotas plovyklas. Patalpose privalo būti įrengta ant grindų nutekėjusių skysčių surinkimo sistema, kuri negali būti sujungta su jokiais nuotekų tinklais. Įprastai tokios paslaugos savitarnos plovyklose nėra suteikiamos“, – sakė skyriaus vedėja.

Pastebėjus, kad žmogus plauna automobilio variklį savitarnos plovykloje, pirmiausia reikėtų kreiptis į plovyklos operatorių, kuris turėtų sustabdyti plovyklos veiklą ir apie įvykį informuoti Aplinkos apsaugos departamentą.

Už aplinkos teršimą pavojingomis cheminėmis medžiagomis numatyta administracinė atsakomybė ir užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų, pakartotinai padarius nusižengimą, bauda išaugs nuo 550 iki 1,2 tūkst. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų