Į kasmetinį parodų ciklą konkurso būdu kuratoriai Milda Dainovskytė ir Vytenis Burokas atrinko penkis šiuolaikinio meno projektus. Iš kūrinių suformuota konceptuali ekspozicija, kurios architektūrą kūrė architektas Vladas Suncovas. Iš beveik 100 paraiškų į parodą pateko menininkai: Deividas Vytautas Aukščiūnas, Maarten Brijker, Eglė Razumaitė, Ieva Kotryna Ski ir Naglis Kristijonas Zakaras.
Tarptautinės komisijos sprendimu piniginė 4000 eurų premija bus skirta vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui už pristatomo kūrinio meninės raiškos originalumą bei aktualumą. Visos parodos veikimo laikotarpiu lankytojai taip pat galės balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį, kuriam bus įteiktas Publikos simpatijų prizas. Pastarojo prizo kaip ir pagrindinės premijos laureatai bus paskelbti parodos pabaigoje, o pačią ekspoziciją nemokamai bus galima lankyti iki spalio 31 d.
Šiemet „JCDecaux premija“ ekspozicija persikėlė į naują ir neįprastą erdvę – Kompozitorių namus Žvėryne. Ketvirtadienio vakarą kviestiniai verslo ir kultūros atstovai rinkosi į išankstinę parodos peržiūrą, kuri vėliau prasitęsė į šventinį vakarą Šiuolaikinio meno centre. Ten susirinkę svečiai išvydo unikalų „Twenty Fingers Duo“ audiovizualinį projektą, klausėsi prancūzų dalininkės Claros Giambino ir šoko kartu su „Golden Parazyth“. Vakaro metu buvo pristatytas ir specialus katalogas, kuris vainikavo penkių metų projekto istoriją.
Maarten Brijker, Ieva Kotryna Ski, Eglė Razumaitė, Naglis Kristijonas Zakaras ir Deividas Vytautas Aukščiūnas. / Organizatorių nuotr.
Šventinio vakaro metu „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova sakė, kad ten, kur susitinka menas ir verslas gimsta, projektai. kuriantys prasmę visuomenei. „Šios parodos tapo neatsiejama miesto kultūrinio gyvenimo dalimi. Džiaugiamės, kad „JCDecaux premija“ parodų dėka galime atrasti naujus talentus, palaikyti juos, garsinti jų vardą bei stebėti, kaip auga jų karjera. Per šešerius metus kartu su ŠMC užauginome didelį būrį šiuolaikinio meno gerbėjų, subūrėme bendraminčių iš verslo pasaulio, kurie taip pat prisideda prie menininkų rėmimo iniciatyvų“, – sako Ž.Fomova.
Šių metų projekto parodoje, pavadinimu „Tarpai“, lankytojai galės išvysti į Kompozitorių namų erdvę įsiliejusius videokūrinius, instaliacijas ir garso kūrinį. Menininkų darbai apima labai skirtingas temas nuo smegduobių, queer iki moderniosios paveldosaugos iššūkių. Parodos ekspozicija atveria ir Kompozitorių namų rūsį, kuriame įsikurs vienas iš meno kūrinių.
Pasak ŠMC direktoriaus Kęstučio Kuizino, kasmet į konkursinę parodą iš maždaug šimto atsiųstų paraiškų itin kruopščiai atrenkami penki dar tik pradedantys, bet perspektyvūs menininkai. „Atidžiai stebint jų tolimesnę karjerą, galima drąsiai sakyti, kad dauguma parodoje dalyvavusių menininkų šiuo metu yra saviti ir svarbūs šiuolaikinio meno lauko atstovai, organizuojantys savo solo parodas, pristatantys darbūs svarbiausiose meno institucijose ir garsinantys Lietuvą. Tikiu, kad bent iš dalies ši paroda prisidėjo prie menininkų sėkmės ir tai dar labiau paskatina tęsti šį projektą“, – sakė K.Kuizinas.
Šeštoji konkursinė paroda „JCDecaux premija 2021: Tarpai“ nuo rugsėjo 17 d. atidaroma Kompozitorių namuose Vilniuje (A. Mickevičiaus g. 29), ekspozicija veiks II–VII nuo 14 iki 20 val. Parodos lankymas nemokamas. Paroda veiks iki spalio 31 d. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Naujausi komentarai