Pereiti į pagrindinį turinį

Meškinų muziejuje – ir seni, ir reti žaislai

2023-12-17 16:00
DMN inf.

Pirmasis šalyje meškinų muziejus „Plushy B 55“ įsikūrė Vilniuje, po „Raganiukės“ teatro stogu. Žaisliniam meškiukui neseniai sukako 100 metų. Nepaisant amžiaus, savo žavesio jis neprarado iki šiol – tai mėgstamiausias vaikų žaislas ir geidžiamiausia Kalėdų dovana.

Spektras: naujai įkurtame meškinų muziejuje galima išvysti ne tik mielų pliušinukų iš įvairių amžių, bet ir sužinoti jų istoriją. Spektras: naujai įkurtame meškinų muziejuje galima išvysti ne tik mielų pliušinukų iš įvairių amžių, bet ir sužinoti jų istoriją. Spektras: naujai įkurtame meškinų muziejuje galima išvysti ne tik mielų pliušinukų iš įvairių amžių, bet ir sužinoti jų istoriją. Spektras: naujai įkurtame meškinų muziejuje galima išvysti ne tik mielų pliušinukų iš įvairių amžių, bet ir sužinoti jų istoriją. Spektras: naujai įkurtame meškinų muziejuje galima išvysti ne tik mielų pliušinukų iš įvairių amžių, bet ir sužinoti jų istoriją. Spektras: naujai įkurtame meškinų muziejuje galima išvysti ne tik mielų pliušinukų iš įvairių amžių, bet ir sužinoti jų istoriją. Spektras: naujai įkurtame meškinų muziejuje galima išvysti ne tik mielų pliušinukų iš įvairių amžių, bet ir sužinoti jų istoriją.

„Plushy B 55“ – tai tarptautinis meškiukų standartas, nurodantis medžiagą, iš kurios pagamintas pliušinis žaislas (plushy) , meškiuko formą (bear) ir dydį (55 cm).

Muziejuje lankytojai išvys XVIII–XX a. eksponatus, sužinos tikrąją meškiukų atsiradimo istoriją ir jų įtaką žmonių gyvenimui. Tarp itin retų eksponatų – Marijos Antuanetės laikų meškiukas, pirktas aukcione Versalyje, „Titaniko“ tragedijai atminti sukurtas juodas meškiukas, tikras NASA meškiukas-astronautas ir kt.

Meškinų muziejus „Plushy B 55“ įdomus ir vaikams, ir suaugusiems, nes tarp šimtų eksponatų galima rasti ir garsaus vokiečių drabužių dizainerio Karlo Lagerfeldo, ir žymiausio XX a. mokslininko Alberto Einsteino meškučių replikas. Prisukamų meškų kolekcija tai pat verta mažų ir didelių žiūrovų dėmesio.

Stilius: ekspozicijoje galima išvysti ir garsaus vokiečių drabužių dizainerio K. Lagerfeldo meškučių repliką. / „Raganiukės“ teatro nuotr.

Ekskursijas po muziejų veda „Raganiukės“ teatro aktoriai. Veiksmas prasideda nuo „Meškinų medžio“. Švytinčią instaliaciją sudaro XX a. meškinai, tarp kurių žiūrovai turi rasti patį mažiausią gyventoją.

Atskira parodos dalis pavadinta „Bambukų meškinai – Pandos“, kuri kelia mažųjų ir didžiųjų pandų išnykimo ir ekologijos problemas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų