Pereiti į pagrindinį turinį

Nepraleiskite „Pasaulis pagal Fluxus“ parodos uždarymo renginių

2015-09-15 08:55
DMN inf.

Rugsėjo 16-20 d. Nacionalinė dailės galerija (NDG) kviečia lankytojus į renginius, skirtus parodos „Pasaulis pagal Fluxus“ uždarymui. Šia proga parengta ypatingai intensyvi ir netikėta programa, kurios dalyviai be įprastų nemokamų ekskursijų ir kūrybinių dirbtuvių galės išklausyti muzikinį projektą „Entropijos keruose“, pamatyti būsimo filmo apie Jurgį Mačiūną pirminį montažą su autoriaus komentarais, sudalyvauti festivalio „Tarp“ renginiuose bei paklausyti Fluxus radijo.

Paroda, kuriai kuratorius Liutauras Pšibilskis atrinko daugiau kaip 600 kūrinių, yra pirmasis platesnis Vilniaus Fluxus kolekcijos pristatymas Lietuvos žiūrovams. Tai išskirtinė galimybė susipažinti su Fluxus judėjimo lobynu, kuris nuo 2007 m. yra Vilniaus miesto nuosavybė, įkurdinta Jono Meko vizualiųjų menų centre. Kolekciją sukaupė žymus kino kritikas, menininkas, kuratorius, Kino archyvų antologijos Niujorke įkūrėjas, ilgametis meno direktorius J. Mekas, įvertintas daugeliu tarptautinių apdovanojimų, taip pat ir Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Vilniaus Fluxus kolekcija verta ypatingo dėmesio dėl savo dydžio (apie 2 600 objektų), kilmės − J. Mekas didelę dalį eksponatų gavo tiesiai iš Jurgio Mačiūno − ir sudėties. Joje yra daug garsių Fluxus kūrinių originalų bei jų eskizų, maketų, kuriuos sukūrė J. Mačiūnas ir kiti žymūs menininkai.

Parodos uždarymo programa

Rugsėjo 16 d., trečiadienis

18 val. NDG auditorijoje bus rodomas Fluxus amžininko ir kinematografininko Jeffrey Perkinso kuriamo dokumentinio filmo apie Jurgį Mačiūną pirminis montažas. Peržiūrą komentuos filmo autorius. Renginys nemokamas, be registracijos.

Rugsėjo 17 d., ketvirtadienis

17 val. prasidės tęstinės menininko Sauliaus Leonavičiaus vedamos kūrybinės dirbtuvės „Nepakeičiamų kūrinių nėra“. Parodoje „Pasaulis pagal Fluxus“ vyksiančių dirbtuvių metu kūriniai bus pakeisti tekstais - aprašymais, kurie „užims“ originalų vietą. Šiuo veiksmu Saulius Leonavičius su dalyviais aktyvuos Fluxus meno, kaip kintančio, prieštaringo ir nerimto užsiėmimo, užtaisą.

Pirmoji dirbtuvių dalis rugsėjo 17 d., 17 val., antroji - rugsėjo 20 d., 14 val.

Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 18 metų. Renginys nemokamas. Reikalinga registracija el.p. [email protected] arba tel. (8 5) 219 59 61.

Rugsėjo 18 d., penktadienis

Nuo 11 val. bilietas į NDG kainuos 20 centų.

16 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Reikalinga registracija el.p. [email protected] arba tel. (8 5) 219 59 61.

Rugsėjo 19 d., šeštadienis

11 val. NDG auditorijoje vyks Sarah Tremlett ir Lucy English paskaitos. L. English kartu su S. Tremlett organizuoja video poezijos festivalį „Liberated Words“ Bristolyje, Anglijoje. Dešimtojo audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ renginys. Nemokamas, be registracijos. Daugiau informacijos:

14 val. NDG auditorijoje festivalio „Tarp“ dalyviai ir žiūrovai diskutuos apie tarpdisciplinės poezijos tendencijas ir ateities perspektyvas.Paskaitos ir diskusija vyks anglų kalba. Dešimtojo audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ renginys. Nemokamas, be registracijos. Daugiau informacijos:

18 val. Daniaus Kesmino suburto menininkų kolektyvo „Slave Pianos“, kompozitoriaus Anthony Pateras ir ansamblio „Synaesthesis“ muzikinis projektas  „Entropijos keruose“ (Jurgio Mačiūno, Martino Kippenbergerio ir Venedikto Jerofejevo kūrinių motyvais). Renginys nemokamas, be registracijos.

19 val. Jono Meko vizualiųjų menų centras pristatys FLUX’N’AIR radijo 2015 m. rudens sezono programą ŠIT KAIP ( SHIT KYP ). Programoje: „flux and basss“ bei „post-flux-hop“ krypčių muzikos koncertas. Renginio vieta - naujoji FLUX’N’AIR radijo studija ant vandens, švartuojama prie Baržos, kuri yra prie Baltojo tilto.

Rugsėjo 20 d., sekmadienis

12 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Reikalinga registracija el.p. [email protected] arba tel. (8 5) 219 59 61.

14 val. Sauliaus Leonavičiaus kūrybinių dirbtuvių „Nepakeičiamų kūrinių nėra“ tęsinys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra