Pereiti į pagrindinį turinį

Paskelbta įspūdinga meno mugės „ArtVilnius’16“ programa

2016-05-25 11:36
DMN inf.

Trečiadienio rytą meno mugės „ArtVilnius‘16“ komanda nutiesė geltonąjį kilimą į džiazo klubą „Paviljonas“, kuriame vyko „Meno pusryčiai“. Renginio metu buvo pristatytos šių metų meno mugės naujienos ir programa.

Septintą kartą vykstantis tarptautinis renginys lankytojų lauks birželio 9-12 dienomis. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įsikurs dešimtys galerijų, o mugės svečiai išvys šimtus meno kūrinių iš viso pasaulio.

„ArtVilnius‘16“ vadovė Diana Stomienė sakė, kad lankytojų laukia daug įdomių atradimų, meno mugės ekspozicijos užims 12 tūkst. kv. metrų plotą, kūriniai ir galerijos išsidėstys trijose „Litexpo“ salėse. „Praėjusiais metais pradėta tradicija kviesti į mugę svečią bus tęsiama ir šiemet, juo taps Lenkijos menas. Turėsime puikią progą profesionaliai ir išsamiai susipažinti su įspūdinga Lenkijos meno scena, kuri dar ne visiems gerai pažįstama“, – pasakoja meno mugės vadovė D. Stomienė.

Lenkijos programos kuratorė prof. dr. Raminta Jurėnaitė pastebi, kad Lenkų menas sėkmingai įsitvirtinęs pasaulio rinkoje, jų menininkai gali pasigirti parodomis ir eksponuojamais kūriniais garsiose pasaulio galerijose ar muziejuose. Į meno mugę „ArtVilnius‘16“ atvyksta 12 įdomiausių Lenkijos meno galerijų ir institucijų. Viena galerija atveža į Vilnių romantišką parodą, kurios centre – vampyrai. Iš Krokuvos atkeliauja ir Šiuolaikinio meno muziejaus MOCAK kolekcija, kuri leis susipažinti su garsiausiais Lenkijos menininkais. Šiuolaikinio meno centras „Laznia“ į mugę atveža efektingą Arkadiuszo Sylwestrowicziaus tapybą.

„Džiaugiamės, kad Lenkijos institutas Vilniuje ir Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje galėjo prisidėti prie šios įdomios programos sudarymo. Šiemet mūsų institutas mini 20 metų jubiliejų, taigi, tai tarsi dovana sau patiems ir dovana mums nuo meno mugės. Padarytas didelis darbas tik įrodo, kad Lietuvos institucijos Lenkijoje yra labai vertinamos ir atviros bendriems projektams“, – kalbėjo Lenkijos instituto projektų koordinatorius Andrius Kerulis.

„ArtVilnius‘16“ meno projektų vadovė Sonata Baliuckaitė pasakojo, kad „Meno pusryčių“ metu atlikta geriausios „ArtVilnius‘15“ žiūrovų išrinktos menininkės Monikos Dirsytės perfomanso „Kompleksas“ ištrauka buvo maža įžangą į didelę skulptūrų, instaliacijų ir perfomansų parodą „TAKAS“. Parodoje savo kūrinius pristatys 24 menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Olandijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos.

Žiūrovų laukia išaugusi projektų erdvė – Niujorke gyvenantis pasaulinio garso menininkas ir muzikantas Vladimiras Tarasovas parodys naują audiovizualinę instaliaciją. Jono Meko vizualiųjų menų centras žiūrovus pakvies į projektą „Protokūrybinio spiečiaus substancijos generatorius / Konverteris & 3D”. Žiūrovai pamatys ir Vytenio Jankūno, Stasio Eidrigevičiaus bei garsios lenkų menininkės Zuzannos Janin kūrinius. Ypatingasis renginio „ArtVilnius’16“ partneris „Lebwen“ pristatys „Lewben Art Foundation“ kolekciją – kuratorė Francesca Ferrarini (Italija) žiūrovams ruošia ekspozicijos „Formuojant idėjas: skulptūros“ pristatymą.

„Mūsų kolekcijoje bus pristatyti devynių šiuolaikinių pasaulinio lygio žvaigždžių kūriniai. Hansas Op de Beeckas, Jake’as & Dinosas Chapmanai, Michaelas Deanas, Marcelis, Kendellas Geersas, Petritas Halilajas, Thomas Houseago, Bertrand’as Lavier, Mandla Reuter – šie menininkai buvo pristatyti tokiose institucijose, kaip MOMA-PS1 Niujorke, šiuolaikinio meno centras „Palais de Tokyo“ Paryžiuje, „Tate Britain“ muziejus Londone ar Georges’o Pompidou centre“, – sako „Lewben Art Foundution“ direktorė Indrė Tubinienė.

Baigdamas „Meno pusryčius“ menotyrininkas, „ArtVilnius‘16“ atrankos ir vertinimo komisijos narys Ernestas Parulskis pastebėjo, kad mugėje dalyvaujančios Lietuvos galerijos pasiūlos imtį daro maksimaliai universalią. Tai yra, orientuojasi į pirkėjus pagal įvairius kriterijus: finansinius, socialinius, patirties. Pasak menotyrininko, mugėje dalyvaujančios lietuviškos institucinės galerijos daro dar vieną žingsnį. Jos rodo kūrinius ne tik orientuotus į pirkėjus, bet ir į simbolinį kapitalą, tai yra, kūriniai orientuoti į kritikus, meno žurnalistus ir žiūrovus bei šviečiamąją misiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų