Pereiti į pagrindinį turinį

Kino mėgėjams – maršrutas po serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietas

2016-03-31 11:18
DMN inf.

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) pristatė maršrutą po BBC serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietas Lietuvoje. Šešių dalių istorinis serialas pagal L. Tolstojaus romaną didžiąja dalimi buvo filmuotas vaizdingose Lietuvos vietose ir tapo tikra sensacija Didžiojoje Britanijoje bei sukėlė didžiulį britų susidomėjimą istorinių įvykių kryžkele – Lietuva. Serialą jau rodo ir dar rodys kitų šalių televizijos, tarp jų ir Lietuva.

Šiandien VTD pristatė tris „Karo ir taikos“ maršrutus anglų kalba – po Vilnių pėsčiomis ir dviračiu bei automobiliu po Lietuvą. Pasak VTD direktorės Jurgitos Kazlauskienės, „Karo ir taikos“ maršrutai skirti savarankiškai keliaujantiems turistams, tačiau tikimasi, kad jais aktyviai pasinaudos šalies turizmo verslas. Birželio mėnesį serialą išvys ir Lietuvos žiūrovai, tad šis maršrutas turėtų sudominti ir kino mylėtojus Lietuvoje.

„Mes pirmą kartą išnaudojame kiną turizmui skatinti. Kino turizmas – nauja ir labai perspektyvi turizmo niša, puikiai išnaudojama daugelyje pasaulio šalių. Jaučiame didžiulį turistų susidomėjimą ir tikimės, kad VTD iniciatyva duos pradžią kino turizmui Lietuvoje,“ – sako VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Britų visuomeninio transliuotojo BBC kartu su amerikiečių kompanija „The Weinstein Company“ sukurtą serialą jau žiūrėjo Australijos, JAV, JK, Kanados bei Švedijos žiūrovai. Transliavimo teises taip pat įsigijo Estijos, Belgijos, Danijos, Filipinų, Graikijos, Indijos, Islandijos, Izraelio, Kinijos, Latvijos, Liuksenburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Taivano ir Ukrainos televizijos.

Serialas „Karas ir taika“ buvo filmuotas Vilniuje, Merkinėje, Trakų Vokėje, Trakuose, Kernavėje ir Rumšiškėse. Kaip teigia serialo vykdančioji prodiuserė Lietuvoje Lineta Mišeikytė, BBC sprendimą filmuoti ir perteikti didingo romano peripetijas būtent Lietuvoje lėmė turiningos savo praeitimi  ir ryškios karo ir taikos ženklais vietos, kurių Lietuvoje tikrai gausu.

„Kameros neapgausi, todėl filmų kūrėja filmavimams ieško vietų, geografiškai ir istoriškai artimiausių originalui. Lietuvoje Kuršių marios gali tapti Baikalo ežeru, Kintai - Uralo stepėmis, Trakų žvyro karjeras - Beringo sąsiauriu (jei pasninga), Rumšiškės Sibiru, Kernavės slėniai Alpėmis. Karščiausios Lietuvos konkurentės filmavimo projektų prasme yra visa Rytų ir Vidurio Europa. Šiuo konkrečiu atveju Lietuva nurungė Vengriją, Čekiją, Lenkiją ir Rusiją,“ – sako L. Mišeikyė.

Seriale „Karas ir taika“ atgyja XIX amžiaus pradžia, kai Lietuva buvo Rusijos imperijos vakarinis pakraštys ir išgyveno Napoleono žygį į Maskvą, jo didžiosios armijos šlovę ir pražūtį. Būtent tai per keleto Rusijos aukštuomenės šeimų likimus subtiliai išraiškingai pasakoja serialas „Karas ir taika“.

2015 m. užsienio turistų skaičius Lietuvoje augo 2,3 proc. Turistų iš Jungtinės Karalystės srautas į per 2015m. išaugo 17,2 proc.

Serialo „Karas ir taika“ maršrutus rasite čia. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų