Pereiti į pagrindinį turinį

Sielos terapija – po Šv. Kazimiero bažnyčios skliautais

2014-07-12 09:00
A. Ufarto/BFL nuotr.

Kazickų šeimos fondo globojamas ciklas „Sakralinės muzikos valandos“ kasmet į Šv. Kazimiero bažnyčią sukviečia iškiliausius Lietuvos ir užsienio atlikėjus, pasiruošusius atkleisti visą vargonų muzikos grožį ir didybę. Net jei ir nesate jos gerbėjas, pateiksime rimtą priežastį apsigalvoti: pasak muzikos terapeutų, būtent sakralinė muzika geriausiai ramina, padeda atsiriboti nuo aplinkos šurmulio bei susikaupti. Paskyrę nors vieną vasaros vakarą apsilankymui Šv. Kazimiero bažnyčioje, greičiausiai sugrįšite vėl, nes ciklo vadovai pasirūpino įspūdinga programa.
Šiemet „Sakralinių muzikos valandų“ geografija - nuo Ukrainos iki JAV, nuo Didžiosios Britanijos iki Kinijos, o atlikėjų sudėtis varijuoja nuo simfoninio orkestro, mišrių chorų iki dueto ir solo.

Gausus būrys atlikėjų į „Sakralinės muzikos valandas“ atkeliaus net iš tolimosios Kinijos. Tianjin universiteto mišrus choras (liepos 19 d. 19 val.), lydimas dirigento ir meno vadovo Ren Baoping, pristatys bažnytinei erdvei parašytą kinų kompozitorių muziką.

Didžiojoje Britanijoje, Londone įsikūrusios „Emanuel“ mokyklos, kurioje muzika užima ypatingą vietą, koplyčios choras (liepos 12 d. 19 val.) koncertuoja visame pasaulyje – jau aplankyta Italija, JAV, Malta, Japonija ir kt., o šiemet į koncertų maršrutą įtraukta ir Lietuva. Kolektyvas, vadovaujamas Jonathano Holmeso, kartu su vargonininku Simonu Gregory‘iu nudžiugins plataus diapazono programa – nuo Baroko iki šiuolaikinės muzikos.

Latvį vargonininką Aivarsą Kalējsą paprastai išgirsti galima Rygos Domo katedroje ir Naujosios Šv. Gertrūdos liuteronų bažnyčioje, tačiau koncertuoti jam teko visoje Europoje, JAV, Kanadoje, Viduriniuosiuose Rytuose, Japonijoje. Muzikas yra ne tik tarptautinį pripažinimą pelnęs vargonininkas, bet ir kompozitorius. „Kristupo vasaros festivalyje“ A. Kalējsas į sceną žengs kartu su daugybės tarptautinių festivalių dalyve, Vokietijos lakštingala, sopranu Martina Doehring (liepos 15 d. 19 val.).

Po Šv. Kazimiero bažnyčios skliautais mėgausimės fortepijoną ir vargonus puikiai įvaldžiusio, 29 metų austro Michaelio Schöcho (liepos 22d. 19 val.) pasirodymu.Su pagyrimu baigęs Tirolio valstybinę konservatoriją bei Miuncheno muzikos ir teatro akademiją, instrumentalistas ir toliau renka laurus muzikos pasaulyje. Tarp galybės pelnytų apdovanojimų, išskirti galima pirmąją vietą tarptautiniame muzikos konkurse „August Everding“ Miunchene ir prestižiniame ARD tarptautiniame muzikos konkurse

„Sakralinių muzikos valandų“ gerbėjai Varšuvos F. Chopino ir Vroclavo K. Lipinskio muzikos akademijų profesorių Andrėjų Chorosinskį (liepos 29 d. 19 val.) jau puikiai pažįsta. Ne pirmą kartą festivalyje vargonuosiantis Lenkijos virtuozas koncertavo prestižiškiausiose scenose, aplankė kone visą Europą, taip pat Izraelį, JAV, Kanadą, Pietų Korėją, Japoniją. Meistriškomis improvizacijomis žavinčio A. Chorosinskio diskografiją sudaro daugiau nei 20 įrašų, o jo aktyvią kultūrinę veiklą liudija pavydėtina apdovanojimų bei medalių kolekcija.

„Jos atlikimo technika – neprilygstama, tačiau visų pirma, ši muzikantė trykšta gyvybingumu ir spinduliuoja žavesį. Jos ypatingas talentas atsiskleidžia per energingą ir nuotaikingą bendravimą su publika, “ – apie Susanos Landale (rugpjūčio 5 d. 19 val.) pasirodymą atsiliepė Kopenhagos leidinys „Kristeligt Dagblad”. Didžiojoje Birtanijoje gimusią vargonininkę, siekis tobulėti atvedė į Prancūziją, kurioje atlikėja gyvena iki šiol. Pirmenybę visuomet teikusi liturginiam vargonavimui, Invalidų Šv. Liudviko katedros Paryžiuje vargonininkė ir Londono Karališkosios muzikos akademijos profesorė, savo studentus stebina pomėgiu skaityti sporto žurnalus ir aktyvių sporto šakų, tokių kaip ledo ritulys, nardymas, jodinėjimas ar tenisas, praktikavimu.

„Kristupo vasaros festivalyje“ išvysime dar vieną žavią vargonų užkalbėtoją – Olgą Dmitrenko (rugpjūčio 19 d. 19 val.). Iš Ukrainos atvykusi muzikė Lietuvos klausytojams subtiliausius savo instrumento niuansus atskleis grodama J. S. Bacho, P. Ebeno, V. Gončarenko ir M. Shukho kompozicijas.

Olandas Matthias Havinga (rugpjūčio 12 d. 19 val.) ne tik puikus vargonininkas, bet ir pianistas, chorvedys, mokytojas, dueto „Havinga-Groenleer“ (kartu su fleitininku Hesteriu Groenleeriu) narys. Muzikantas išleido dvi kompaktines plokšteles, kurios sulaukė nemažai pagyrų. „Jei nesiklausote vargonų muzikos, būtinai turite pasiklausti šio įrašo. Jis skirtas dramatiškos ir jaudinančios muzikos, kurią atlieka nuostabus talentas, gerbėjams“. – apie antrajį M. Havinga albumą „Passacaglia“ rašė musicweb-international.com.

Šv. Jurgio katedros vargonininkas, tarptautinio „Porto San Giorgio miesto“ vargonų festivalio meno vadovas, Petritolio „Festival dell‘Organo“ festivalio organizatorius italas Mario Cifferi (rugpjūčio 26 d. 19 val.) koncertuose pasirodo vargonininko, choro vadovo ir orkestro dirigento amplua. Atlikėjas aktyviai dalyvauja svarbiausiuose tarptautiniuose vargonų festivaliuose ne tik Italijoje, bet ir svetur – Prancūzijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje, Lenkijoje, Danijoje, Suomijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Rusijoje. M. Cifferi taip pat bendradarbiauja su įvairiais Europos orkestrais.

„Sakralines muzikos valandas“ uždarys buvęs ilgametis ciklo meno vadovas profesorius Leopoldas Digrys (rugsėjo 2 d. 19 val.). Programą jis atliks su festivalio šeimininku – prof. Donato Katkaus vadovaujamu Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų