Balžio (Šilo) ežero pakrantės atšilus orams vėl virsta vieša šiukšliaviete. Padėtimi skundžiasi poilsiautojai, tačiau tvarkytojai tik skėsčioja rankomis: patys šiukšlinate, ponai.
Vargina amžinos problemos
Vilniečių pamėgtos Balžio ežero pakrantės ir vėl kenčia nuo nevalyvų poilsiautojų. Ir nors pakrantės nuolat tvarkomos, o savivaldybė šiems darbams kasmet skiria dešimtis tūkstančius litų, situacija negerėja.
Ne kartą prie Šilo ežero atsigaivinti važiuojanti vilnietė Banga Grigaliūnaitė įsitikinusi, kad viską lemia gaivus jo vanduo ir jį supančios gamtos grožis.
„Balžio ežeras gerai žinomas vilniečiams ir miesto svečiams. Gaivus ežero vanduo sutraukia gausybę poilsiautojų, ypač šventinėmis dienomis. Ežero pakrantės palankios poilsiautojams, nes yra smėlio ir žolės. Čia kepami šašlykai, geriama, valgoma be saiko ir, žinoma, šiukšlinama“, – tvirtino moteris.
B.Grigaliūnaitė sakė nežinanti, kaip išspręsti problemą, jei esą net Antakalnio seniūnija į tai nekreipia dėmesio.
Prižiūri šešias poilsiavietes
Vilniaus savivaldybė dienraščio žurnalistus informavo Šilo ir dar penkioms poilsiavietėms tvarkyti kasmet skirianti per 96 tūkst. litų. Iš viso už šiuos pinigus Vilniaus miesto ir Nemenčinės urėdijų teritorijoje prižiūrima per 200 ha ežerų pakrančių.
„Miestas skiria pinigų Antavilių, Kardelio, Balžio, Juodžio, Tapelių, Kairėnų poilsiavietėms tvarkyti. Nors tai nėra oficialūs paplūdimiai ir miestas jų neprivalo tvarkyti, nuo seno susiklostė tokia tradicija. Juk čia važiuoja vilniečiai, šie ežerai yra arti miesto“, – teigė Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus specialistė Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė.
Pastatė septynis konteinerius
Šiuo metu laimėjusios konkursą ir jau antrus metus iš eilės Šilo ežero pakrantes prižiūrinčios įmonės „Atsakingi sprendimai“ direktorius Remigijus Vasiliauskas, paklaustas apie šiukšlinimo problemą, tik skėstelėjo rankomis.
„Jeigu prisiminsime praėjusį savaitgalį, tai jis buvo siaubingas. Išvežėme 5,5 t šiukšlių, o dažniausiai po savaitgalio būna išgabenama apie 2–3 t. Pats penktadienį vakare buvau nuvažiavęs į paežerę ir jau tuomet buvo siaubinga: bananų žievės, alaus skardinės, pakuotės, plastikinių indų likučiai“, – pasakojo R.Vasiliauskas.
Anot įmonės atstovo, šiukšlės prie ežero renkamos tris kartus per savaitę – pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį. Be to, prie Šilo ežero pastatyti net septyni konteineriai, į kuriuos žmonės turėtų mesti šiukšles.
„Iki konteinerio 10 metrų, tačiau niekas nesivargina tenai nueiti. Meta šiukšles ten pat, kur ir sėdi. Prie Šilo ežero žmonės meta į mažytes dar nuo tarybinių lakų likusias šiukšliadėžes, bet ir į tas nepataiko. Todėl kaipmat formuojasi sąvartynai“, – piktinosi „Atsakingų sprendimų“ vadovas.
Norėtų samdyti policininkus
R.Vasiliauskas teigė tiek netekęs vilties savo kovoje su nevalyvais poilsiautojais, kad yra pasirengęs mokėti policijai už paplūdimio apsaugą.
„Svarstome ir tokį variantą. Juk už šiukšlinimą yra numatytos baudos. Jeigu stovės policininkas, gal bent tai privers žmones susimąstyti ir nueiti tuos kelis metrus iki konteinerio“, – teigė pašnekovas.
Anot įmonės vadovo, prie mažesnių ežerų, kur atvyksta mažiau poilsiautojų su automobiliais, situacija kur kas geresnė.
„Kur mažesni, mažiau žinomi ežerai, kaip antai Verkių regioniniame parke, ten ir žmonės tvarkingesni renkasi. Jie bent jau šiukšles sukrauna į maišus ir palieka. Mes išsivežame ir paliekame tuščius maišus kitam kartui. O šičia, prie Šilo, tai neįmanoma, šiukšlės mėtosi prie ežero, į konteinerius maišų prikrauna aplinkinių sodų gyventojai“, – apibendrino pašnekovas.
Naujausi komentarai