Beglobiams gyvūnams – šuniškos dienos Pereiti į pagrindinį turinį

Beglobiams gyvūnams – šuniškos dienos

2008-12-06 09:00
Beglobiams gyvūnams – šuniškos dienos
Beglobiams gyvūnams – šuniškos dienos / Gedimino Bartuškos nuotr. Lemtis: naujo šeimininko neradusius gyvūnų globos namų augintinius tenka užmigdyti.

Gyvūnų globos tarnyba "Pifas" prieš šventes neturi kuo pasidžiaugti – surasti globėjus gyvūnams darosi vis sunkiau. Per tris savaites "Pifas" Vilniuje naują šeimininką surado tik vienam šuniui.

Prieglaudos – perpildytos

"Skambučių iš žmonių, norinčių atiduoti augintinį, sulaukiame tikrai daug. Padėtis prasta ir Vilniuje, ir Kaune. Bet mūsų savanorių namai nėra guminiai, ir daug gyvūnų priglausti negalime", – liūdnai konstatavo "Pifo" koordinatorė Viltė Janušauskaitė.

Padažnėjusių atvejų, kai norima atiduoti savo augintinį, su ekonominiu sunkmečiu sieti nederėtų. Tačiau sumažėjusį savanorių entuziazmą pašnekovė aiškina būtent suplonėjusiomis piniginėmis.

"Tarp naujų skambučių labai mažai norinčių priglausti gyvūną. Tačiau daugelis skambina ir prisipažįsta, kad jau nebeturi sąlygų laikyti gyvūną. Kiek žinau, prieglaudos perpildytos ir žmonės nesikreipia siūlydami padovanoti augintinį", – sakė V.Janušauskaitė.

Žiaurus kaimynų nuosprendis

Gyventojai savo augintinius priversti atiduoti ir dėl pasikeitusios tvarkos, reikalaujančios gauti rašytinį visų namo gyventojų sutikimą laikyti gyvūną.

"Anksčiau tokių skambučių beveik nesulaukdavome – savo augintinį atiduoti siūlydavo gal pora žmonių per mėnesį. O dabar jų labai padaugėjo, sulaukiame trijų keturių skambučių per savaitę. Politika, sakyčiau, nukreipta prieš gyvūnus. Įsivaizduokite: dvylikaaukštis namas, ir reikia gauti visų kaimynų sutikimą. Be abejo, atsiras nors vienas žmogus, kuris nesutiks. Būna ir tokių atvejų, kai kaimynas už parašą prašo pinigų", – skundėsi V.Janušauskaitė.

Su viltimi laukia švenčių

"Vilniaus dienos" žurnalistai apėjo keletą sostinės parduotuvių "Kika". Personalo nuotaikos – ne pačios geriausios, mat perkama vis mažiau gyvūnų.

Kaip teigė kalbintos parduotuvių darbuotojos, diržus besiveržiantys vilniečiai vis rečiau ryžtasi triženkle ar keturženkle suma patuštinti piniginę.

Tačiau oficiali "Kikos" pozicija visiškai kitokia. "Kol kas nematyti, kad žmonės būtų išsigandę. Gyvūnų pardavimas, manau, nėra labai pasikeitęs", – teigė rinkodaros vadovė Loreta Kačanauskienė.

Pasak jos, sunkmetis gali ne tik nesumažinti, o netgi padidinti keturkojų paklausą: "Sunkiais laikais žmogus nori sau džiaugsmo ir paguodos." L.Kačanauskienė tikisi, kad šventiniu laikotarpiu augintinių pardavimas kiek ūgtelės.

Latviai veržiasi į rinką

Atrodo, kad sunkmetis gyvūnų verslo tikrai negąsdina. Priešingai – konkurencija šioje rinkoje tik auga.

Sausį sostinėje duris turėtų atverti nauja gyvūnų ir jiems skirtų prekių parduotuvė. Jos savininkai "Baltic Pet Retail" šiuo metu ieško darbuotojų.

Latviško kapitalo parduotuvė "Zoo Plaza" įsikurs viename didžiųjų sostinės prekybos centrų, jos plotas – apie 100 kv. m. Projektą kuruojantis latvių bendrovės atstovas Oskaras Ribulis teigė, esą naujos parduotuvės savininkai krizės nebijo ir į veiklos pradžią Lietuvoje žiūri optimistiškai.


Amerikiečiai atsisako augintinių

Kaip praneša BBC, pasaulinė finansų krizė atsiliepia ir keturkojams. Vis daugiau amerikiečių Niujorke savo augintinius atiduoda į prieglaudas, tiesiog nebegalėdami jų išlaikyti. Apytikriais duomenimis, šiemet į prieglaudas pristatoma dvigubai daugiau keturkojų nei 2007-aisiais.

"Jie netenka darbų, net namų. Taigi jie pasiruošę paaukoti savo naminius gyvūnėlius", – pilnutėlėje kačių priėmimo salėje įspūdžiais dalijosi BBC žurnalistas Mattas Wellsas. Prieglaudose sunkiai telpa masiškai atiduodami šunys ir katės.

BBC kalbinti šių įstaigų darbuotojai globotinių pagausėjimą siejo būtent su krize. Esą daugelis šeimų priverstos iš individualių namų keltis į kur kas mažesnius butus, kur gyvūnus laikyti nepatogu ar netgi neleistina. Jeigu finansinis sunkmetis tęsis, gyvūnų prieglaudų lauks dar sunkesnės dienos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra