Vilniaus miesto valdžia savivaldybę valys liepą – įtaria opozicija. Esą jau numatytos ir aukos: du departamentų vadovai dar šį mėnesį greičiausiai bus "apdovanoti" drausminėmis nuobaudomis.
Rengiamas direktorių valymas
Šiuo metu savivaldybėje atliekamas tyrimas dėl Miesto ūkio departamento direktoriaus Juozo Gedvilo bei Kultūros ir ugdymo departamento vadovės Lijanos Kairienės galimų tarnybinių nusižengimų. Abu vadovai kaltinami laiku neatlikę pavestų užduočių.
Esą J.Gedvilas iki balandžio 1-osios neparengė atsakymo į A.Vienuolio gatvės gyventojų kolektyvinį skundą. Užduočiai atlikti buvo skirtas mėnuo.
L.Kairienei drausminė nuobauda gali būti skirta už jai pavaldaus Įstaigų administravimo skyriaus "nuodėmes". Jo specialistams buvo nurodyta per mėnesį, iki balandžio 1-osios, išsiųsti bendrovei "Vilniaus energija" prašymą, kad ši pateiktų informaciją apie kultūros ir švietimo įstaigų sunaudotą šilumos energiją. Skyrius užduoties neatliko.
Opozicija įtaria, kad miesto valdžia siekia susidoroti su visų savivaldybės departamentų vadovais. Esą vietoj jų jau numatyti nauji, lojalesni kandidatai.
"Man atrodo, tai – politinis susidorojimas. Nerandama, kaip kitaip prie darbuotojų prikibti, arba, matyt, jie nesutiko savo noru pasitraukti iš darbo, tai imamasi kraštutinių priemonių: atliks neeilinį patikrinimą, jų veiklą įvertins neigiamai ir perkels į žemesnes pareigas arba visai atleis iš darbo. Esu girdėjęs, kad vietoj J.Gedvilo bus paskirtas Virginijus Dastikas (praėjusią savaitę jis išrinktas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, mero Artūro Zuoko laikais vadovavo Miesto ūkio departamentui – red. past). Dėl kitų – nieko nežinau, bet girdėjau, kad bus bandoma pamažu atsikratyti visų direktorių", – nuogąstavimais dalijosi opozicijos lyderio Juozo Imbraso padėjėjas Remigijus Žemaitaitis.
Kaltinami kompetencijos stoka
Meras Vilius Navickas ne kartą viešai kritikavo L.Kairienę, esą ši nesugeba susidoroti su pavestomis pareigomis. Kai daugumai Vilniaus mokyklų ir kultūros įstaigų dėl skolų buvo nutrauktas telefono ir interneto ryšys, vadovė apie tai esą nė neužsiminė merui. Susirūpinimą V.Navickui kelia ir paties Kultūros ir ugdymo departamento veikla. Šis 20 mln. litų skolingas už mokyklų šildymą, 2 mln. litų – už elektrą, keturis mėnesius maitinimą mokyklose organizuojančioms įmonėms nekompensuojamos gamybos sąnaudos.
Kultūros ir ugdymo departamento vadovė dar vasarį puse lūpų dienraščiui užsiminė, kad naujoji valdžia, konkrečiau, partijos kolegos socialdemokratai, prašo ją gražiuoju apleisti pareigas. Opozicija priduria, kad L.Kairienei nesutikus esą ir buvo suorganizuotas tarnybinis patikrinimas.
Su L.Kairiene dienraščiui susisiekti nepavyko. Susirgus vaikui moteris buvo priversta imti nedarbingumo pažymėjimą. Kada L.Kairienė grįš į darbą – nežinia.
J.Gedvilas neigia gandus apie valdžios rengiamą susidorojimo akciją. Esą gąsdinimai, kad neva jį pakeis liberalcentristams ir prieštaringai vertinamam koncernui "Rubicon group" lojalus V.Dastikas, neturi pagrindo.
Pasinaudos neeiliniu vertinimu
Jeigu abiem departamentų vadovams vis dėlto bus skirtos drausminės nuobaudos, jos gali turėti įtakos vertinant tarnautojų tarnybinę veiklą. Dėl drausminės nuobaudos departamento vadovas gali būti perkeltas į žemesnes pareigas. Jeigu nesutiktų jų eiti, gali būti pašalintas iš darbo savivaldybėje.
"Nepatenkinamai tarnautojas gali būti vertinamas dėl jo kvalifikacijos stokos. Jei departamento vadovas nepasiteisino kaip vadovas, galima jam pavesti tobulinti kvalifikaciją, perkelti į žemesnes pareigas, galima sumažinti jo kvalifikacinę klasę, jeigu jis tokią turi. Drausminė nuobauda gali turėti įtakos veiklą įvertinti nepalankiai. Atleisti galima tik tuomet, jeigu dvejus metus iš eilės tarnautojo veikla vertinama nepatenkinamai", – tikino Personalo departamento direktorius Antanas Gadeckis.
R.Žemaitaičio tikinimu, valdžia jau liepą rengiasi šaukti komisiją į neeilinį posėdį ir pirmiausia iškrėsti nepalankius departamentų vadovus. Anksčiau neeilinio veiklos vertinimo vykdyti neleidžia Valstybės tarnybos įstatymas.
Valdžia įtarimų nepaneigė
Vilniaus valdžios atstovai apie neeilinio vertinimo galimybę kalba miglotai. Reorganizacijos planą pavesta sudaryti savivaldybės Saulėlydžio komisijai. Jos pirmininko Vido Urbonavičiaus žiniomis, liepą jokia raganų medžioklė neplanuojama, tačiau žadėti, kad komisijos tikrai niekas nešauks, nesiryžo.
"Jokios datos negaliu pasakyti, net nežinau, ar apkritai bus ta reorganizacija. Šią savaitę komisija vertina tarnautojų veiklos ataskaitas, ir tik paskui spręsime, ar reorganizacija apskritai reikalinga. Ir jokios darbuotojų atestacijos liepą neplanuojame. Bent kol kas... Tiksliai nežinau – reikėtų klausti socialdemokratų. Formaliai tik jų savivaldybės administracijos direktorius tas atestacijas gali daryti. Ir ne norėdamas atleisti direktorius, o pavyzdžiui, siekdamas savo darbuotojams, kuriuos priėmė, pakelti atlyginimus", – mįslingai nutęsė V.Urbonavičius.
Liepa – reorganizacijos metas
Savivaldos rinkimus 2007 m. laimėjusi Tvarkos ir teisingumo partija Vilniaus savivaldybės administracijos pertvarką suorganizavo taip pat liepą. Per reorganizaciją, siekiant sutaupyti miesto lėšų, neva buvo kuriama nauja savivaldybės administracijos struktūra. Iš tiesų tebuvo pakeisti departamentų pavadinimai, sukurti dar trys nauji padaliniai. Su šešių departamentų pavadinimais pasikeitė ir jų vadovai, nors šie nėra politinio pasitikėjimo pareigūnai. Vietoj jų pareigas paskirta eiti ir valdančiajai koalicijai priklausančių partijų atstovams: Tvarkos ir Teisingumo partijos, Lenkų rinkimų akcijos nariams ir socialdemokratams.
1. Vos pasikeitus valdžiai Vilniaus mieste, jau po mėnesio, balandį, iš darbo išėjo Teisės departamento vadovas Jovitas Elzbergas, jį pakeitė pavaduotojas Egidijus Vilkickas. Padalinio pavadinimas po reorganizacijos nepasikeitė.
2. Liepą pareigų neteko Ekonomikos departamento vadovas Valdas Klimantavičius. Į jo vietą paskirtas pavaduotojas Edmundas Kačkus. Departamentas perkrikštytas Finansų vardu.
3. Rugsėjį iš pareigų atleistas Sveikatos ir socialinės apsaugos departamento direktorius Adomas Janulionis. Jį pakeitė Remigijus Paulionis, anksčiau dirbęs savivaldybės Tvarkos palaikymo ir priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotoju. Padalinys pervadintas Socialinių reikalų departamentu.
4. Spalį valstybės tarnybos posto neteko Energetikos ir ūkio departamento vadovas Virginijus Dastikas, į jo vietą priimtas Juozas Gedvilas, anksčiau dirbęs to paties departamento Miesto ūkio skyriaus gamybinės grupės viršininku. Po reorganizacijos padalinys pervadintas į Miesto ūkio departamentą.
5. Gruodį iš Miesto plėtros departamento pasitraukė vadovas Linas Naujokaitis. Jo pareigas šiandien eina Artūras Blotnys. Departamento pavadinimas liko nepakitęs.
6. Tuo pačiu metu iš darbo atleistas ir Kultūros, švietimo ir sporto departamento vadovas Algimantas Šventickas. Jo pareigas paskirta eiti socialdemokratė Lijana Kairienė. Departamentas pervadintas Kultūros ir ugdymo vardu.
7. Po reorganizacijos sukurtas naujas Turto departamentas, anksčiau buvęs ekonomikos padalinio sudėtyje. Jam vadovauti paskirtas Tvarkos ir teisingumo partijos narys Kazys Zulonas.
8. Sukurtas ir naujas Saugaus miesto departamentas, anksčiau tebuvęs Tvarkos palaikymo ir priežiūros skyriumi. Departamento vadovu išrinktas Lenkų rinkimų akcijos narys Česlavas Olševskis.
9. Į atskirą Personalo departamentą paversta ir Personalo tarnyba. Padalinio vadovu paliktas Antanas Gadeckis.
Naujausi komentarai