Prie dantų pastos lentynų trypčiojantys vilniečiai dažnai neapsisprendžia: pirkti labiau reklamuojamą ar brangesnę? O gal pataupyti ir nusipirkti pigesnės? Odontologai pataria: svarbiau ne brangi pasta, bet kruopšti dantų priežiūra.
Svarbiausia – netingėti valyti
Šypsotis sveika balta šypsena nori visi. Dantų jautrumas, kraujuojančios ir paburkusios dantenos – tokių nusiskundimų iš pacientų sulaukia sostinės odontologai. Jų teigimu, tai nutinka dėl prastos burnos higienos priežiūros. Kaip tinkamai išsirinkti dantų pastą? Kokiu šepetėliu reikėtų naudotis?
"Svarbiausia yra dantų valymo trukmė, o ne tai, kokią pastą naudojate, – tikino lazerinės kosmetikos ir odontologijos klinikos "Pilėnė" direktorė Lina Tvarijonavičienė. Dvi trys minutės – tiek laiko reikia kruopščiai valytis dantis. Rekomenduojama dantų šepetėlį keisti kas tris mėnesius, renkantis minkštą. Tiesa, dažnai rūkantiems patariama įsigyti kietesnį.
"Būtina valyti dantis du kartus per dieną, jei yra galimybė ir dažniau", – toliau patarimus dalijo direktorė.
Jos teigimu, nėra tokios dantų pastos, kurią galėtume pavadinti pačia geriausia. Be to, dantų pastos rūšį kartais reikėtų keisti. Tiesa, odontologė patarė vengti tų pastų, kurių sudėtyje yra sodos.
Renkasi pigesnes
Parduotuvėse vilniečiai turi iš ko rinktis. Čia dantų pastos pasiūla gausi. Tačiau vis dažniau viršų ima pigesnės. Bendrovės "Maxima Lt" ryšiams su visuomene atstovė Renata Saulytė tikino, kad pirkėjai taip pat aktyviai seka jų nuolaidas ir išpardavimus.
"Vis dažniau perkamos tos, kurių kaina nesiekia dešimties litų", – sakė R.Saulytė.
Odontologai pataria atkreipti dėmesį, kurioje šalyje pagaminta pasta. Pirmenybę teikite pagamintoms Vakarų Europoje.
"Nepatarčiau rinktis lenkiškos, ji nėra itin kokybiška", – patarė L.Tvarijonavičienė.
Moteris teigė, kad vertėtų rinktis tą, kurioje yra fluoro. Būtent ši medžiaga stiprina dantų emalį. Tiesa, vengti tokių pastų vertėtų tiems, kuriems sudėti dantų protezai. Didesnė fluoro koncentracija gali pradėti juos tirpdyti.
"Geriausia pasitarti su odontologu, galbūt jis skirs jums gydomąją dantų pastą, tai yra labai individualu", – sakė direktorė.
Balinti reikia atsargiai
Odontologai pataria: nepasitikėkite reklamomis. Jose rodomi akinamai balti dantys tikrai nebus tokie, jei vartosite balinamąją pastą. L.Tvarijonavičienės teigimu, minėtoji pasta ne balina dantis, o valo apnašas. Ji naikina išorines dėmes, kurios atsiranda nuo kavos, arbatos ir tabako.
"Minėtųjų pastų sudėtyje yra kietųjų dalelių, silicio, kurie valant dantų šepetėliu nutrina pigmentą", – apie priemones pasakojo direktorė.
Nuolat šiomis pastomis valyti dantų nepatartina, nes gali suplonėti emalio sluoksnis.
Jeigu rytą dantis valėte balinamąja dantų pasta, vakare rinkitės kitą. Balinamąją dantų pastą galima naudoti tik tuomet, jei jūsų dantenos nejautrios. Pasta gali padidinti dantų jautrumą, todėl juos pradės nemaloniai dilgčioti.
Kitas odontologų patarimas: geriausia balinamąja pasta apie minutę dantis šveisti jau išsivalius juos paprasta pasta.
Naujausi komentarai