Eigulių gyventojai šiurpsta nuo vaizdų, kuriuos mato nebaigtame statyti daugiabutyje: čia laipioja paaugliai, vyksta triukšmingi vakarėliai. Valstybinių institucijų atstovai pripažįsta, kad šis objektas kelia pavojų, tačiau esą nieko padaryti negali.
Šalia – vaikų darželis
„Matome, kaip paaugliai landžioja po pastatą, daužo langus, ant jų uždėtas plokštes. Kvietėme ir policiją, bet ji nereaguoja. Gadinamas turtas, bet svarbiausia, kad nesaugu būti tokiame objekte“, – „Kauno dienai“ skundėsi netoliese gyvenanti moteris.
Aplinkiniai gyventojai ir šalia esančio vaikų darželio vadovai nuogąstauja, kad nebaigtame statyti daugiabutyje gali įvykti nelaimė: kilti gaisras, čia laipiojantys vaikai gali nukristi.
Šis pastatas kažkada buvo užsandarintas, tačiau įsilaužėliai nesunkiai įveikė medžio drožlių plokštes.
Įžengus į požeminį aukštą, pasitinka balos, šiukšlės, nemalonus tvaikas. Iš garažo laiptai veda į kitus aukštus, kiekviename jų iš peties pasidarbuota. Nekviesti svečiai turėjo būti neapsakomai įniršę, nes išliejo ne vieną prakaito lašą daužydami ir lupdami gipskartoniu pradėtas dengti sienas, ištąsydami šiltinimo medžiagą, iškuldami arba tiesiog išplėšdami langus iš vyrių.
Kai kuriuose „butuose“, atrodo, vyko ne vienas vakarėlis: nuorūkos it kilimas dengia betonines grindis, ne mažiau įspūdingos butelių nuo alkoholio krūvos. Gretimas „butas“ paverstas išviete.
Užbaigti trūko pusmečio
Prieš ketverius metus „Korio namu“ pavadintą objektą pradėjo statyti Estijos kapitalo bendrovė „Wellman-Invesco“.
Spėjo iškilti sienos, pradėti dėti langai. Užklupus ekonomikos krizei, statybvietė ištuštėjo. Po kurio laiko objektas užkonservuotas.
2010 m. sausį bendrovės „Wellman-Invesco“ pardavimo vadovė Gita Elijošienė „Kauno dienai“ pasakojo, kad statinys buvo užkonservuotas rudenį, iki tol vyko statyba. Pašnekovė taip pat tikino, kad darbai bus tęsiami atšilus: galbūt pavasarį arba vėliau.
Bendrovės atstovės prognozės nė nepradėjo pildytis, o statinys tapo vaiduokliu. Įmonei „Wellman-Invesco“ iškelta bankroto byla.
Nėra ko bausti
„Šią problemą gerai žinome, ji skausminga iki kaulų smegenų. Manau, ji aktuali visoje Respublikoje. Galvojame šnekėtis su prokuratūra dėl viešojo intereso gynimo“, – vieną išeičių paminėjo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėja Aldona Luobikienė.
Šių metų vasario 22 d. inspekcija išsiuntė įspėjamąjį raštą daugiabučio namo statytojui – įmonei „Wellman-Invesco“ ir jos bankrotą administruojančiai bendrovei „Valnetas“.
Šis raštas, pasak A.Luobikienės, atsirado po to, kai buvo gautas savivaldybės Urbanistikos skyriaus raštas. Mat buvo patikrinta šio nebaigto pastato būklė ir konstatuota, kad jis nebėra tinkamai užkonservuotas – į vidų galima laisvai patekti. Vadovaujantis teisės aktais, statinio konservavimo darbai turi būti atlikti per 30 kalendorinių dienų nuo statybos sustabdymo.
Minėtų įmonių atstovai įpareigoti nedelsiant atlikti darbus, užtikrinančius žmonių saugą statybvietėje, priešgaisrinę ir aplinkos apsaugą. Jei šiame objekte nutiktų kokia nors nelaimė ar avarija, atsakingas būtų statytojas, nepasirūpinęs tinkamu statinio konservavimu.
Pasak A.Luobikienės, nebaigto namo aptverti nebūtina, jei pats statinys sutvarkytas taip, kad į jį negalėtų patekti pašaliniai asmenys. Be to, turi būti patikimai uždengti visi šuliniai, duobės, kiti pavojingi įrenginiai.
VTPSI atstovė pripažino, jei įmonė nebankrutuojanti, tai dar galima tikėtis reakcijos, priešingu atveju, pastangos dažniausiai būna bergždžios, nes nėra iš ko reikalauti. Bankroto administratoriui, svarstė A.Luobikienė, nepriklauso vykdyti šiuos statybos darbus.
Neužkonservuotų, pavojingų nebaigtų statinių Kaune yra ne vienas. Į inspekcijos raštus nereaguoja Varnių gatvėje pradėto rekonstruoti, bet taip ir neužbaigto administracinio statinio šeimininkai.
Kreditoriai skirs pinigų?
Žurnalistų skambučio sulaukęs „Wellman-Invesco“ bankrotą administruojančios bendrovės „Valnetas“ direktorius Gintaras Adomonis iškart užbėgo už akių sakydamas, kad kitą savaitę esą vyks kreditorių susirinkimas ir jame bus svarstomas pastato konservavimo klausimas. Jei kreditoriai nuspręs skirti šiems darbams lėšų, jie bus atlikti. Kiek lėšų tam reikėtų, bankroto administratorius atsisakė įvardyti.
Kiek laiko aplinkinių namų gyventojams reikės kęsti vaiduokliu virtusio statinio kaimynystę – niekas negali atsakyti. Namą stačiusiai įmonei bankrutavus, statinį arba tai, kas iš jo likę, bus mėginama parduoti.
Naujausi komentarai