Dovana vienišiems senjorams – 2 tūkst. daugkartinių veido kaukių

  • Teksto dydis:

Nemokamą paramą maistu pažeidžiamiausiems keičia daugkartinės veido kaukės – švelnėjant karantinui, vieniši senjorai, neįgalieji ir kiti rizikos grupės vilniečiai po truputį pradeda patys judėti po miestą, prekybos centrus, todėl Vilniaus savivaldybė nusprendė padovanoti jiems daugkartinių veido kaukių su sostinės simboliu ir rekomendacijų skrajutes, kaip saugoti save.

Devynias pirmąsias karantino savaites Vilniaus savivaldybės iniciatyva pažeidžiamiausiai vilniečių grupei – vienišiems senjorams, neįgaliesiems ir tėvams, kurie vieni augina vaikus, neturėjusiems galimybės išeiti iš namų apsipirkti, buvo laikinai teikiama nemokama pagalba maistu, o prireikus – ir vaistais bei higienos priemonėmis. Per šį laikotarpį tokios pagalbos, kaip teigiama savivaldybės pranešime, kreipėsi apie 2000 vilniečių. Kas savaitę juos pasiekdavo maisto paketai, kuriuose buvo ilgai galiojančių maisto produktų. Iš viso savivaldybė tam skyrė apie 10 tūkst. eurų.

Nuo šios savaitės visus juos pasieks simbolinė dovana – daugkartinės stilingos veido kaukės su Vilniaus simboliu ir rekomendacijų lankstukai. Nemokama parama maistu nuo šiol nebus teikiama, bet, kaip pažymima savivaldybė pranešime, susiduriantys su didesniais sunkumais gali ir toliau kreiptis į karštąją liniją 1664 dėl mokamos pagalbos – sostinės savivaldybės specialistais drauge su savanorių pajėgomis pasistengs surasti būdų, kaip iš anksto susitarus dėl atsiskaitymo, pristatyti būtiniausių prekių.

Karantino linija 1664 iki šios dienos sulaukė jau daugiau kaip 8 000 įvairių pagalbos skambučių. Pas vilniečius skubėjo savivaldybės darbuotojai, skautai, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Maltos ordino savanoriai, „Maisto banko“ ir kiti aktyvūs pagalbininkai savanoriai.

Jei senjorai paprašydavo, griežčiausiomis karantino savaitėmis savanoriai atveždavo jiems ir higienos priemonių ar būtiniausių vaistų, kuriais pasirūpino Vilniaus miesto savivaldybė. Kasdien produktus išvežioti talkino apie darbštūs nepailstantys „Maisto banko“ savanoriai, jiems labai padėjo uniformuoti Lietuvos skautijos Vilniaus krašto skautai. Nemažai savanorių darbavosi ir sandėlyje, kur padėjo suruošti maisto paketus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pokariu

Pokariu  portretas
dalis mokinių mokykloje būdavo aprengiami, apaunami ir valgydinami. Mūsų iš tarpukario atėję mokytojai, auklėtojai ir direktorius darė tai taip TAKTIŠKAI, DISKRETIŠKAI, kad tik vyresnėje klasėje kažkokiu būdu prasprūdo žinia, jog mokykloje šelpiamų esama. Taip vaikai buvo saugomi nuo patyčių, buvo lygūs tarp lygių. Tai buvo dar iš anų laikų atsineštas kilnumas, pareiga saugoti kito orumą, kad skurdas jo nesugniuždytų. - Jokių ditirambų sau, jokių skambinimų visais varpais a la, „koks aš geras”.

Jei senjorai PAPRAŠYDAVO...

Jei senjorai PAPRAŠYDAVO...  portretas
Mūsų biudžetinėse įstaigose vis dar sovietinis bei caro laikų darbo braižas atklibikščiuok, žemai nusilenkęs, lyg elgeta ištiesęs ranką, paprašyk PONO NAČALNYKO malonės. Štai žodžio jėga - užuot vadinti TARNAUTOJAIS, iš sovietmečio dar tose pačiose tik kitaip pavadintose įstaigose ir postuose užsilikę klerkai pageidavo būti VALDININKAIS vadinami. Ir net nesuvokia, jog Vakaruose tokie ne kabinetuose pilvus bei sėdmenis auginę, ištisai juda per jiems patikėtą teritoriją ir patys žiūri, kokia padėtis, kuo gali padėti, patys SIŪLO - turime, gal pageidaujate? Jei taip, tai ar jums pristatyti, ar norėsite pats atsiimti?.

kaukė

kaukė portretas
Didesnio pasityčiojimo nebuvo net "anais" laikais(prie ruso),kaip tyčiojamasi laisvoj,nepriklausomoj Lietuvoj.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių