Sostinės savivaldybę penktadienį užplūdo gyventojai, teikiantys prašymus dėl vietos darželyje savo mažiesiems. Prasidėjo prašymų į darželius šiems metams registracija.
„Dirba tik 2-3 langeliai. Laukiau nuo 7 val. ryto iki 11 val. 4 valandos. Juk pirmosiomis dienomis būna didžiausias gyventojų srautas. Interneto svetainė, kuria galima teikti prašymus, neveikia arba nuolat stringa. Prastas darbas“, - teigė Marius pridurdamas, kad vieta darželyje turi būti skiriamas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
Tokius siekius ir lūkesčius išsakė ir kiti kalbintieji, sutikdami, kad svarbiausia jiems – gauti vietą vaikui.
„Našlaitę mergaitę, kuriai neužilgo sueis pusantrų, tikiuosi užrašyti į darželį. Jau du mėnesius varstau savivaldybės duris, ir niekaip nepavyksta visko sutvarkyti iki galo“, - teigė Liuda.
„Vaikui šiemet sueis dveji. Norėjome teikti prašymą jau ir anksčiau, tačiau savivaldybė informavo, kad prašymai priimam i tik tais metais, kuomet vaikui sukanka dveji. Gyvename Fabijoniškėse, aplinkui – 5 darželiai, tad šiame mikrorajone ir tikimės gauti vietą, nors dažniausiai darželiai čia perpildyti“, - teigė Erika primindama, kad su pirmagimiu anksčiau buvę lengviau – vos gimus vaikui reikėdavo pristatyti prašymą į darželį ir laukti.
Interesantų aptarnavimo skyriaus vedėjo Vitalijaus Mosin tikinimu, visos pajėgos penktadienį mestos ir visi konsultantai dirba, nors kiek klientų spėta aptarnauti, neatsakė. Esą statistiką gali pateikti tik savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius. Specialistas kaip įmanydamas bandė padėti laukiantiems, siūlė prie savivaldybės interneto duomenų bazės prisijungti iš namų, nelaukti.
Iš eilių išvaduota Žana teigė net ir savivaldybės pastate negalinti prisijungti prie interneto svetainės per e.bankininkystę.
„Man darbuotojai padėjo, užregistravo, bet dar noriu patikrinti, ar tikrai viskas atlikta, nes į e.paštą tai patvirtinančio pranešimo negavau. Vyras eilėje laukė nuo 8 val. Baisu, kurios jaunėliui rugsėjį bus dveji“, - teigė pašnekovė.
Savivaldybė paskelbė, kad penktadienį savo atžalas jau užregistravo apie 3 tūkstančiai žmonių, iš jų daugiau nei 95 proc. internetu.
Vilniaus savivaldybės pranešimas
Vilniaus savivaldybės pranešimas
4217 žmonių užregistravo savo vaikus, iš jų daugiau nei 94 proc. internetu, sausio 10 d., prasidėjus prašymų į darželius 2014 metams registracijai. Tai sudaro daugiau nei pusę visų 2012 metais Vilniuje gimusių ir 2014 m. pradėsiančių lankyti darželį vaikų.
Užregistravę savo vaiką ir nurodę elektroninio pašto adresą tėveliai gauna pranešimą apie sėkmingai atliktą registraciją. Atkreipiame dėmesį, kad pranešimas informuoja tik apie sėkmingą registracija, bet negarantuoja vietos darželyje. Apie patekimą į darželį tėvai bus informuojami atskiru pranešimu pabaigus grupių formavimą.
Nepavykus savarankiškai ar neturint galimybės užsiregistruoti internetu, tėveliai gali atvykti į savivaldybę. Čia prašymus registruoja ir konsultacijas teikia specialistai. Taip pat galima pasinaudoti savivaldybėje esančia interneto prieiga (e-idėjų kambarys pirmame aukšte), kur yra atsakingi specialistai, bei užregistruoti savo vaiką į darželį. Kilus neaiškumams, konsultacijos teikiamos ir trumpuoju telefonu 1664. Atsakymus į klausimus, susijusius su priėmimu į darželius, taip pat galima rasti svetainėje vilnius.lt esančiame reklaminiame skydelyje „Priėmimas į darželius“.
Šiuo metu visi tėvai nesvarbu ar registruoja savo vaiką pirmą kartą, ar nori vietoj seno prašymo parašyti nauja, gali pasinaudoti paslauga.
Primename, kad Vaikai į ikimokyklinio ugdymo įstaigas bus registruojami iki balandžio 30 dienos elektroniniu būdu – internetu, o neturint galimybės – atvykus į savivaldybę. Vis dėlto rekomenduojama negaišti laiko eilėse ir registruoti vaikus internetu svetainėje www.vilnius.lt. Pernai per vilnius.lt buvo užregistruota beveik 80 proc. visų prašymų.
Prašymai galios tol, kol vaikas negaus vietos darželyje arba nebus parašytas naujas prašymas.
Darželių eilės yra sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis. Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Pirmenybė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų. Taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės ir vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą. Įstaigos darbuotojų, diplomatinio korpuso darbuotojų vaikai, kalendoriniais metais įvaikinti bei nuolatinę globą turintys vaikai priimami be eilės neatsižvelgiant į teritorinį principą.
Jei nėra teisės į pirmenybę, eilės sudaromos pagal prašymo registracijos datą ir laiką. Prioritetas bus pirmiausia teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota įstaigai priskirtoje teritorijoje. Jei liks laisvų vietų, tuomet vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota ne įstaigai priskirtoje teritorijoje, ir paskiausiai - vaikams iš kitų savivaldybių.
Vilniaus miesto savivaldybė taip pat prašo atkreipti dėmesį į tai, kad prašymai galioja iki kol bus suteikta paslauga. Kiekvienas naujas prašymas panaikins ankstesnį, o pasitikrinti vaiko vietą eilėje visada galima elektroniniu būdu prisijungus prie centralizuotos prašymų pateikimo ir gyventojų informavimo informacinės sistemos www.vilnius.lt.
Primename, kad per pastaruosius dvejus metus vietų trūkumas sostinės darželiuose sumažintas 3,4 tūkst.. Vien per šiuos metus sukurta 2500 naujų vietų. Be to, lapkritį pradėtas statyti pirmasis nuo Santariškių mikrorajono įkūrimo lopšelis – darželis. Numatoma, kad pabaigus jo statybas 2015 metais, jį galės lankyti daugiau nei 220 vaikų. Taip pat dabartinėse Šolomo Aleichemo gimnazijos patalpose Viršuliškėse nuo2014 m. rugsėjo 1 d. planuojama įkurti 240 vietų vaikų darželį. Šolomo Aleichemo gimnazijai jau yra skirtos patalpos Žvėryne.
Vieno vaiko išlaikymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje Vilniaus miesto biudžetui per metus kainuoja 5000 – 6500 litų, tėvai apmoka tik trečdalį visų būtinų išlaidų. Iš viso šiuo metu sostinėje yra 125 darželiai ir 15 darželių-mokyklų, juos lanko per 31 tūkst. vaikų.
Naujausi komentarai