Norintys dalyvauti Geležinkelių muziejaus rengiamose ekskursijose turėtų paskubėti. Jau šiuo metu į ekskursijas besiregistruojančios moksleivių ir studentų grupės dėl sparčiai išaugusio lankytojų skaičiaus muziejuje apsilankyti galės tik kitų metų pradžioje.
Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmų antrame aukšte įsikūręs muziejus duris atvėrė 2011 m. birželio 1 d. Per pirmus tris darbo mėnesius atėjo 2003 lankytojai. Šiemet tokio skaičiaus žmonių sulaukiama kas mėnesį. 2011-ųjų spalį muziejų aplankė 1157 žmonės ir buvo 46 ekskursijos, o šių metų spalį lankytojų buvo jau 1868, ekskursijų – 59, arba atitinkamai 61 proc. ir 28 proc. daugiau.
Muziejų sudaro trys pagrindinės salės: informacijos (ekspozicijų), kultūrinė (parodų bei renginių) ir edukacinė (maketų). Daugiau kaip 800 eksponatų išdėstyti pagal temas: kelionės, ryšiai, kelio statyba, riedmenys, geležinkelių transporto signalizacija, statytojai ir darbuotojai.
Dalį eksponatų lankytojai gali pažinti interaktyviai. Pavyzdžiui, rodant, kaip veikia krivūlinis aparatas ir iešmo perjungimo mechanizmas, lankytojai tampa "stoties budėtojais, iešmininkais", o iš pervažos reguliuotojo namelio vietinės baterijos telefonu gali susisiekti su "posto budėtoju".
Pasak Geležinkelių muziejaus vedėjos Vitalijos Lapėnienės, susidomėjimas muziejumi auga ne tik dėl įvairių edukacinių programų, bet ir dėl naujų iniciatyvų bei projektų. Vienas tokių – projektas "Šeimų šeštadieniai".
"Kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį muziejus kviečia įvairių kartų atstovus – senelius, tėvelius, vaikus ir anūkus – praleisti savo laisvalaikį kūrybiškai ir linksmai. Per šeštadieninius užsiėmimus galima piešti, lipdyti, žiūrėti filmus, vaidinimus, žaisti ir kitaip įdomiai leisti laiką drauge su šeima", – projekto esmę trumpai apibūdino V.Lapėnienė.
2012-ieji yra Muziejų metai. Geležinkelių muziejus pakliuvo į geriausių Lietuvos muziejų dvidešimtuką. Jis dalyvauja įvairiuose Kultūros ministerijos ir visuomeninių organizacijų inicijuojamuose projektuose.
Naujausi komentarai