Vilniaus rajono savivaldybės teigimu, nustatyti Darbo kodekso, Biudžetinių įstaigų įstatymo, Viešųjų pirkimų įstatymo ir Bendrąjį duomenų apsaugos reglamento pažeidimai.
„Švietimo įstaigos vadovo pareigų pažeidimai turi būti vertinami itin atsakingai, ypač tais atvejais, kai jie tiesiogiai susiję su darbuotojų ir mokinių teisių apsauga bei viešųjų finansų naudojimo skaidrumu“, – teigė R. Duchnevičius.
T. Grigorovičius iš pareigų atleidžiamas nuo lapkričio 11 dienos.
Kol bus paskirtas naujas vadovas, Vilniaus rajono savivaldybė žada užtikrinti „sklandų ir skaidrų mokyklos valdymą bei aktyviai bendradarbiauti su švietimo bendruomene“.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) apie galimus pažeidimus Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje savivaldybę informavo šių metų spalį.
STT duomenimis, minėtos mokyklos direktorius įdarbino daugiau kaip penkis giminaičius, įrengęs vaizdo stebėjimo kameras neteisėtai stebėjo asmenis, neskaidriai parinko prekių ir paslaugų tiekėjus, vykdė neteisėtą grynųjų pinigų apskaitą, surinkimą, fiktyviai įdarbino darbuotojų, išnaudojo darbuotojus ir kita.
Galimiems direktoriaus darbo pareigų pažeidimams tirti Vilniaus rajono savivaldybėje buvo sudaryta komisija, ji nustatė pažeidimų, susijusių su personalo dokumentacijos tvarkymu, viešųjų pirkimų procedūromis bei vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo ir duomenų naudojimo taisyklėmis.
Vilniaus rajono savivaldybė kiek anksčiau atliko dar vieną tyrimą dėl T. Grigorovičiaus veiklos atitikimo teisės aktams. Tuomet nustatyta, kad rugsėjo 25 dieną gimnazijoje vyko renginys, kuriame dalyvavo ir rinkimų kampanijos veiklą vykdė Seimo narė, tuometinė kandidatė į šalies parlamentą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovė Rita Tamašunienė.
Belaukiant kandidatės gimnazijoje platinti šios partijos pirmininko Waldemaro Tomaszewskio (Valdemaro Tomaševskio) ir R. Tamašunienės rinkimų lankstinukai.
Anot savivaldybės, tyrimo komisijos išvadose pažymima, kad gimnazijos direktorius pažeidė įstatymus, reglamentuojančius švietimo įstaigų vadovų veiklą ir Pedagogų etikos kodekso normas. Minėtas renginys neatitiko švietimo įstaigos skaidrumo, objektyvumo bei nešališkumo principų, o direktorius neužtikrino tinkamo gimnazijos turto naudojimo ir metodinės veiklos organizavimo bei nesirūpino švietimo įstaigos veiklos skaidrumu.
Komisija, įvertinusi visas aplinkybes, nustatė, kad T. Grigorovičius nesiėmė jokių priemonių tinkamai vadovauti ir koordinuoti gimnazijos veiklos, jog ji atitiktų jos tikslus – nesiėmė priemonių išsiaiškinti apie atvykstančio svečio tapatybę, kokiais tikslais jis atvykta, taip pat, ar švietimo įstaiga gali leisti naudoti jos turtą atvykstančiam svečiui, ar reikalinga sudaryti sutartį dėl naudojimosi švietimo įstaigos turtu.
Komisijos vertinimu, jis nesiėmė veiksmų, kad švietimo įstaigos turtas būtų naudojamas pagal paskirtį, o rinkimų agitacija nepažeistų švietimo įstaigos veiklos tikslų.
Komisijos išvadose nurodyta, kad tokiu būdu gimnazijos direktorius neužtikrino, jog jo vadovaujamos švietimo įstaigos veikla būtų sąžininga, skaidri, atitiktų teisės aktų reikalavimus.
Vilniaus rajono savivaldybės mero potvarkiu direktoriui skirtas oficialus įspėjimas, dėl galimų rinkimų agitacijos pažeidimų visa tyrime surinka medžiaga perduota Vyriausiajai rinkimų komisijai.
Naujausi komentarai