Vilnius 2015-aisiais nesivadins Europos jaunimo kultūros sostinė. Nors mūsų miestas ir pateko į šios sostinės rinkimų finalą, tačiau jame nusileido Rumunijos Klužo-Napokos miestui.
2015 m. Europos jaunimo sostinės rinkimuose, be Vilniaus ir Klužo-Napokos, taip pat dalyvavo Rusijos Ivanovas ir Bulgarijos Varna.
Europos jaunimo sostine Vilnius pretendavo tapti pirmą kartą. 2009-aisiais Vilnius buvo tapęs Europos kultūros sostine, tačiau iš šio projekto daugeliui miestiečių liko nekokių prisiminimų.
"Vilnius: Level Up" – tokiu šūkiu Vilnius siekė tapti Europos jaunimo sostine. Rugsėjį buvo paskelbtas ir logotipo konkursas, per jį sulaukta 55 darbų, atliktų jaunųjų menininkų. Komisija išrinko du geriausius, iš jų buvo atrinktas laimėtojas. Apie Vilnių – jaunimo sostinę – turėjo skelbti stilizuota geltona žvaigždė, simbolizuojanti ES, su Gedimino pilies kontūru.
Europos jaunimo sostinės titulas suteikiamas vienų metui laikotarpiui. Miestas turi galimybę pristatyti su jaunimu susijusias kultūrines, socialines, politines iniciatyvas ar veiklas.
Europos jaunimo sostinės iniciatyva siekiama įgyvendinti naujas idėjas bei projektus, skatinančius dalyvauti jaunus žmones.
Europos jaunimo sostinės rinkimus nuo 2009 m. inicijuoja Europos jaunimo forumas. Pirmąja Europos jaunimo sostine tapo Roterdamas (Nyderlandai), 2010 m. šis titulas atiteko Turinui (Italija), 2011 m. – Antverpenui (Belgija), šiemet jaunimo sostinė yra Portugalijos Bragos miestas. Jau aišku, kad kitąmet Europos jaunimo sostinės titulu didžiuosis Slovėnijos Mariboras, o 2014-aisiais juo taps Salonikai (Graikija).
Europos jaunimo sostinės ekspertų komisiją sudarė atstovai iš Europos vietos ir regiono valdžios institucijų kongreso, Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto, Regionų komiteto, Europos savivaldybių tarybos, Europos jaunimo tarybos patariamosios tarybos, Monpeljė universiteto, Graikijos jaunimo tarybos, Salonikų savivaldybės ir Europos jaunimo forumo.
Naujausi komentarai