Kauno valdžia nusprendė, kad 5 mln. litų, 2012-aisiais skirtų sporto komandoms ir pavieniams žaidėjams remti, dalys iš politikų ir valdininkų sudaryta 15 asmenų struktūra – Sporto rėmimo taryba.
Visiems vienas katilas
Mieste sukurtas dar vienas valdžios organas – Sporto rėmimo taryba. Ji perėmė nuo 2007-ųjų veikusio Kauno miesto sporto rėmimo fondo funkcijas.
Sporto rėmimo tarybai pirmininkaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Ratkelis, jo pavaduotoju paskirtas politikas Stasys Buškevičius.
Į naujosios tarybos sudėtį taip pat įtrauktas Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas bei 12 politikų, miesto tarybos narių. Šie žmonės spręs, koks sportininkas ar komanda verti paramos ir kokia jos piniginė išraiška.
Suma, kurią teks padalyti krepšininkams, plaukikams, regbininkams, lengvaatlečiams, kitų sporto šakų atstovams, – 5 mln. litų. Tiek miesto valdžia buvo pažadėjusi vien tik Kauno „Žalgiriui“ – reprezentacinei miesto ir Lietuvos komandai. Dabar šią sumą dalysis visi.
Sporto sostine vadintame Kaune sportui beliko grašiai.
Pinigų mažiau, skirstytojų daugiau
Iki šiol Kaune egzistavo Sporto rėmimo fondas. Jo tikslas buvo toks pats, kaip ir jį pakeitusios Sporto rėmimo tarybos, tik fondą sudarė mažiau narių – ne 15, o 12: du valdininkai ir dešimt politikų.
Teigiama, kad Sporto rėmimo taryba „analizuos informaciją apie sporto organizacijas, teiks siūlymus ir rekomendacijas Kauno miesto tarybai, jos komitetams ir komisijoms, nustatys sporto organizacijų projektų finansavimo iš biudžeto prioritetus, kuriais vadovaujantis bus vykdoma sporto projektų atranka“.
Užkulisiuose kalbama, kad po sprendimu Sporto rėmimo fondą pakeisti Sporto rėmimo taryba gali slypėti miesto valdančiųjų siekis išvengti atsakomybės už kai kuriuos sprendimus.
Dar anksčiau tarybos sprendimu patvirtinę, kad kasmet Kauno „Žalgiriui“ skirs 5 mln. litų, politikai jau pernai skyrė tik 4,4 mln. litų
Sporto rėmimo tarybos sukūrimas leis išvengti ne tik įsipareigojimo sumokėti pažadėtus pinigus, bet ir atsikratyti viešąja įstaiga „Krepšinio perspektyvos“, per kurią „Žalgiris“ gaudavo paramą. Nors įstaiga nedingo – ją pažadėjo perimti Lietuvos krepšinio federacija.
Vaikams sportas pabrango
Lemiamas Kauno valdžios žingsnis sporto srityje – padidinti mokesčiai vaikų sportui. Tai pinigai, kuriuos mažųjų kauniečių tėvai moka sporto mokykloms.
Gali būti, kad paskutiniame miesto tarybos posėdyje be didelių diskusijų priimti sprendimai keis Kauno, kaip sporto ir krepšinio sostinės, įvaizdį.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Nesteckio rezoliucijoje nurodyta, kad mokestis vaikų sportui turi didėti iki 50 proc.
Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“, futbolo mokyklos „Tauras“, žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“, Centro sporto, „Gajos“, „Vilties“, „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ sporto mokyklų, Kauno plaukimo, irklavimo ir kitose mokyklose mokestis už sporto mokymą nustatytas kiekvienai sporto šakai atskirai.
Kai kurių sporto šakų mokesčio dydis padidintas 50 proc., o kitų ir padvigubėjo.
Mokestis padidintas pradines vandens sporto šakų grupes lankantiems vaikams, teigiant, kad daugelis jų, išmokę plaukti, meta sportą. Mokesčiai padidinti atsižvelgiant į sporto šakos populiarumą. Nieko nemokės neįgalūs, daugiavaikių ir socialiai remtinų šeimų vaikai.
Vejasi privačius klubus
Padidinti ne tik mokesčiai už trenerių darbą su vaikais, bet ir savivaldybei priklausančių Kauno sporto mokyklų paslaugų įkainiai – už sales, baseiną ir t.t. Tarybos posėdyje patvirtintas sprendimas skaudžiai kirs visiems – vaikams, jų tėvams, sportininkams ir sporto organizacijoms.
Pasak savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Albino Grabnicko, pagrindiniai šio sprendimo motyvai – pačių sporto mokyklų prašymas didinti kainas, nes nepavyksta išlaikyti sporto bazių, o prekių, darbų ir komunalinių paslaugų kainos kyla.
Nuo šiol sportuoti mėgstantys kauniečiai daugiau mokės už Centro sporto, „Jaunalietuvių sporto organizacijos“, „Gajos“ ir irklavimo mokyklų paslaugas. Sportininkams kainos nepakis.
O Kauno plaukimo mokykloje įkainiai padidinti ir miestiečiams, ir profesionaliems sportininkams ar sporto organizacijoms.
Netyla kalbos, kad savivaldybės biudžetinių sporto mokyklų įkainiams artėjant prie komercinių, savivaldybės sporto mokyklų laukia liūdna lemtis – niekas nenorės mokėti už seną inventorių ir pasenusią sporto bazę, kai už tą pačią kainą privačiose struktūrose galės gauti gerokai kokybiškesnį produktą ir geresnį aptarnavimą.
Sporto rėmimo taryba
Metams numatytus 5 mln. litų komandoms ir pavieniams žaidėjams skirstys šie valdininkai ir politikai:
Sporto rėmimo tarybos pirmininkas – Dainius Ratkelis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Pirmininko pavaduotojas – Stasys Buškevičius, miesto tarybos narys. Partija „Jaunoji Lietuva“, priklauso valdančiajai daugumai.
Nariai:
Albinas Grabnickas, Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.
Tautvydas Barštys, miesto tarybos narys (atstovauja Liberalų ir centro sąjungai), priklauso valdančiajai daugumai.
Gediminas Budnikas, miesto tarybos narys (Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), priklauso valdančiajai daugumai.
Gintaras Jonas Furmanavičius, miesto tarybos narys (Darbo partija).
Židrūnas Garšva, miesto tarybos narys (partija „Taip“), priklauso valdančiajai daugumai.
Povilas Mačiulis, miesto tarybos narys (visuomeninis judėjimas „Vieningas Kaunas“).
Artūras Orlauskas, miesto tarybos narys (visuomeninis judėjimas „Dirbame Kaunui“).
Rimantas Mikaitis, miesto tarybos narys (Liberalų sąjūdis).
Kęstutis Mikėnas, miesto tarybos narys (Liberalų ir centro sąjunga), priklauso valdančiajai daugumai.
Marijus Panceris, miesto tarybos narys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikčionys demokratai), priklauso valdančiajai daugumai.
Vytautas Vasilenka, miesto tarybos narys, vicemeras (Partija Tvarka ir teisingumas), priklauso valdančiajai daugumai.
Valys Venclovas, miesto tarybos narys (Socialdemokratų partija), priklauso valdančiajai daugumai.
Gintarė Skaistė, miesto tarybos narė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), priklauso valdančiajai daugumai.
Naujausi komentarai