Savaitgalį šurmuliuos vienuoliktoji Kauno dienų šventė. Šia proga miesto valdžia nusprendė pagerbti ne Kaunui nusipelniusius žmones, o Druskininkų merą.
Medalis – ne kauniečiui
Šviežiai iškeptas pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio atminimo medalis bus įteiktas Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui Druskininkų merui Ričardui Malinauskui. Taip bus pažymėtas savivaldos, kuri prasidėjo Kaune, 90-metį ir Laikinosios sostinės 90-ies metų sukaktis.
Pernai švenčiant Kauno miesto 600 metų savivaldos jubiliejų ne kartą kalbėta, kad pirmasis miesto burmistras Jonas Vileišis yra nederamai užmirštas, todėl šiemet nuspręsta pagaminti jo atminimo medalį. Jame bus užrašas "Kauno garbei ir bendruomenei", tačiau tokio apdovanojimo vertų kauniečių miesto valdžia neieškojo.
Žadama, kad naujasis medalis bus dalijamas ir kitomis progomis. Nusipelniusiems kauniečiams miesto šventės proga bus įteikti tradiciniai Santakos ženklai.
Kauno miesto šventėje nebus apsiribota vien medalių dalybomis. Ją organizuojančio Kauno kultūros centro "Tautos namai" direktorius Albinas Vilčinskas viliasi, kad miestiečiai nebus tik stebėtojai, bet patys įsilies į šventę ir kurs jos nuotaiką.
"Reikėtų improvizuoti ir pakviesti žmones pasipuošti tarpukario dvasią atspindinčiais drabužiais ar tautiniais kostiumais. Tada jie taptų tikrais šventės dalyviais, o mes pasistengtume tokius žmones apdovanoti", – siūlė šventės krikštatėviu ir iniciatoriumi vadinamas miesto ceremonimeistras Kęstutis Ignatavičius.
Mokys šokti suktinį
Nors šiemet šventė bus viena diena trumpesnė, nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro kauniečiai bus kviečiami į įvairių atlikėjų koncertus, gatvės muzikantų ir menininkų pasirodymus. Istorinės Prezidentūros kieme veiks lauko paroda, o M.Valančiaus gatvės skverelis primins tarpukario Kauną. Kaip jau įprasta, Vilniaus gatvėje šurmuliuos tautodailės mugė. Dovanų sulauks Miesto dieną – gegužės 20-ąją – Kaune gimę mažieji kauniečiai ir jų tėveliai.
Penktadienį popiet šventinis šurmulys ir kvies miesto gyventojus į Rotušės aikštę, kur prasidės tarptautinio folkloro festivalio "Atitaria lamzdžiai" koncertas. Vakare šventės pradžią skelbs teatralizuotas muzikos vakaras "Kaunas – laikinoji sostinė". Populiarius klasikos kūrinius atliks Kauno miesto simfoninis orkestras ir žinomi solistai.
Vienu pagrindinių šventės akcentų organizatoriai vadina šeštadienį Laisvės alėjoje rengiamą akciją "Suktinis, bet ne paskutinis". "Jau dabar yra užsiregistravę apie 1,5 tūkst. žmonių, kurie ateis į Laisvės alėją šokti lietuviško šokio – suktinio. Kviečiame prisijungti visus, mokančius ir nemokančius šokti. Muzikantai išmokys", – žadėjo šventės režisierė Zita Vaškelienė. Suktinio šokėjai kurs ilgiausią gyvą Lietuvos vėliavą, skirtą Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui.
Nors šventė tęsis ir sekmadienį, uždarymo koncertas rengiamas šeštadienio vakarą prie Kauno pilies. Teatralizuotą koncertą, kuriame dainuos Veronika Povilionienė, Jurga Šeduikytė, "Kūlgrinda", kiti kolektyvai, vainikuos akcija "1000 širdžių". "Į dangų paleisime tūkstantį degančių žibintų. Tai bus tarsi mūsų laiškas ateičiai", – pasakojo Z.Vaškelienė.
Už tvarką atsakingi visi
"Kviečiu miestiečius nepažeidinėti viešosios tvarkos ir būti tolerantiškiems vieni kitiems", – sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas. Jis neatskleidė, kiek pareigūnų užtikrins viešėją tvarką per šventę, bet pažadėjo, kad ramybės sergėtojų netrūks. R.Stukas perspėjo, kad pažeidėjus surasti ir nubausti padės mieste įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.
"Į pagalbą pasitelkėme Viešojo saugumo tarnybos pareigūnus ir policijos rėmėjus. Savivaldybės įsteigtas Viešosios tvarkos poskyris taip pat mums padės", – tikino R.Stukas.
Šventės organizatorių teigimu, ne tik policija turi būti atsakinga už tvarką mieste. "Už tai, kaip vyksta šventė, esame atsakingi mes, visi kauniečiai. Norime sukurti šventinę nuotaiką, kad visi švęstų, džiaugtųsi, bendrautų", – sakė Z.Vaškelienė.
Šventinį savaitgalį kauniečiai kviečiami prie namų iškelti miesto vėliavą.
Naujausi komentarai