Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno politikai ėmė slėpti komandiruotes

2012-08-30 10:00
Kauno politikai ėmė slėpti komandiruotes
Kauno politikai ėmė slėpti komandiruotes / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Norite sužinoti, kur ir kodėl lankosi tautos išrinktieji? Kaune to padaryti nepavyks, nes mero, vicemerų ir tarybos narių komandiruočių ataskaitos savivaldybės internetiniame puslapyje nepateikiamos nuo 2011-ųjų rudens.

Viešumas išseko

Pagal oficialią Kauno savivaldybės informaciją, skelbiamą miestiečiams, paskutinė mero Andriaus Kupčinsko komandiruotė buvo 2011 m. lapkritį vykęs vizitas į Gruzijos sostinę Tbilisį. O realus faktas toks, kad šiemet Kauno meras vyko į 11 komandiruočių. Tačiau apie tai neskelbiama. Savivaldybė liovėsi viešai informuoti kauniečius ir apie kitų tarybos narių komandiruotes.

Pasak savivaldybės puslapio, paskutinis iš Kauno tarybos narių į komandiruotę vyko Povilas Mačiulis – praėjusių metų spalį. Savivaldybės puslapyje galima rasti ir jo kelionės ataskaitą, tačiau tuo visa informacija apie komandiruotes ir baigiasi.

Mokesčių mokėtojams, kartais iš dalies, kartais – 100 proc. finansuojantiems politikų komandiruotes, nuo praėjusio rudens apie jas neprieinama jokia informacija, nors pagal miesto tarybos veiklos reglamentą keliautojai iki kiekvienų metų kovo 31 d. privalo atsiskaityti rinkėjams, pateikdami informaciją apie tarnybines išvykas.

„Kauno dienos“ duomenimis, nuo šių metų vasario iki rugpjūčio antros pusės keliavo 16 tarybos narių iš 41. Jų kelionės miestiečiams kainavo kiek daugiau nei 81 tūkst. litų.

Meras keliauninkas

Nepralenkiamas šio sąrašo lyderis – miesto meras A.Kupčinskas. Nuo Naujųjų metų miesto vadovas vyko net į 11 kelionių. A.Kupčinskas keturis kartus lankė Belgiją, po kartą – Portugaliją, Vokietiją, Daniją, Lenkiją, Kroatiją, Italiją ir Norvegiją. Skaičiuojant imtinai, iš viso komandiruotėse meras sugaišo beveik mėnesį – 29 dienas.

Septynios kelionės pagal pateiktą ataskaitą savivaldybei nekainavo nė lito, mat jas dažniausiai dengė Europos Sąjunga arba kviečiančioji pusė. Dažniausiai meras vykdavo į ES Regionų komitetų plenarines sesijas. Tiesa, pats Regionų komitetas išlaikomas iš ES mokesčių.

Jei vienos sesijos būdavo rimtos, pavyzdžiui, „Europos transporto ateitis“ ar „Europos miestų tinklas XXI amžiuje“, tai kitų nauda Kaunui abejotina.

„Tema gal ir skamba juokingai“, – sutiko A.Kupčinskas, pasakodamas apie dalyvavimą seminare „Namų automatizavimas vyresnių žmonių aktyvumui užtikrinti“. Seminaras vyko Jesi mieste Italijoje.

Per mėnesį – trys išvykos

„Esu regiono komiteto narys. Dvi dienas vyko politinės diskusijos dėl Rumunijos ar Islandijos stojimo į ES perspektyvų, o trečiąją vyko šis seminaras. Jo temą pasiūlė posėdį organizuojanti šalis Italija. Jiems ši problema aktuali, mes siūlytume kitokią temą“, – sakė Kauno meras.

Vien per 25 gegužės dienas A.Kupčinskas keliavo tris kartus – du kartus aplankė Briuselį ir kartą – Vokietiją. Kelionėse jis sugaišo aštuonias dienas.

Kauniečiams keturios A.Kupčinsko kelionės, į kurias vyko ir tarybos nariai, savivaldybės ir skyrių vedėjai, kainavo beveik 20 tūkst. litų. Viena jų, į Detmondą, Šiaurės Vestfalijos dienų renginius, kainavo kiek daugiau nei 14 tūkst. litų.

Valdančiųjų privilegija

Daugiausia keliauja valdančiosios daugumos nariai. Iš šešiolikos per pusmetį keliavusių politikų tik Antanina Medviedevienė ir Andželika Banevičienė nepriklauso valdančiajai daugumai. Jos užsienyje lankėsi po vieną kartą.

Kur kas gausesnės keliaujančių konservatorių pajėgos: Gediminas Žukauskas, Ona Nijolė Rudgalvienė, Vytas Bancevičius, Vygantas Gudėnas.

Egzotiškiausia kelione galima pavadinti konservatorės Editos Gudišauskienės vizitą į Pietų Korėją – politikė dalyvavo 46-ųjų Tarptautinių vaikų žaidynių renginiuose.

Vicemeras keliauja vasarą

Antras po mero pagal pomėgį keliauti – partijos Tvarka ir teisingumas deleguotas vicemeras Vytautas Vasilenka.

Jis pradėjo keliauti tik atšilus orams – anksčiau niekur nevažiuodavęs V.Vasilenka šią vasarą keliavo penkis kartus, pabuvojo keturiose šalyse, o tarnybinėse kelionėse sugaišo 28 dienas.

 

Išvykęs į Grenoblį (Prancūzija) vicemeras V.Vasilenka dalyvavo Kauno–Grenoblio susigiminiavusių miestų 15-ųjų metinių minėjimo renginiuose, vėliau lankėsi Baltarusijoje, kur šventė miesto dienų šventę. Visus šiuos kartus savivaldybė vicemerui apmokėjo draudimo, kitų komandiruotės išlaidų ir 70 proc. ar daugiau dienpinigių išlaidas.

Jaunalietuviai pamėgo Rygą

Toliau sąraše rikiuojasi „Jaunosios Lietuvos“ nariai – vicemeras Stanislovas Buškevičius ir Aušrys Kriščiūnas.

S.Buškevičiaus išvykos, regis, susijusios su jo globojamos Kauno kino studijos reikalais. Jis vyko į Rygą – į filmų festivalį, susitikti su kino režisieriumi Aigaru Graube, taip pat su Rygos vicemeru.

Paskutinį kartą S.Buškevičius su A.Kriščiūnu vyko į Rygos miesto šventę. Atskirai, kartu arba su kitais tarybos nariais šie politikai keliavo po tris kartus.

Prisipažino turistavęs

Atvirai apie savo kelionę su vicemeru V.Vasilenka į Balstogę birželio mėnesį papasakojo irgi valdančiajai daugumai priklausantis miesto tarybos narys Kazimieras Nausėda.

„Sunku būtų papasakoti vienu sakiniu, kokios patirties parvežiau Kaunui. Tai buvo savaitgalio kelionė ir ji daugiau buvo pažintinė. Na žinote, ką galima pamatyti per dešimt valandų... Pamatėme parką, juk ten miesto dienos vyksta – įsivaizduojate, ką galima pamatyti Kauno dienose“, – apie pasivažinėjimą į Baltarusiją savaitgalį už biudžeto pinigus kalbėjo K.Nausėda.

Jo kelionė vyko savaitgalį, bet savivaldybė padengė draudimo, nakvynės, kitas komandiruotės išlaidas ir dar sumokėjo 70 proc. dienpinigių.


Pastarojo pusmečio skaičiai

Iš 41 tarybos nario keliavo 16.

Politikai nuo vasario pabaigos iki rugpjūčio vidurio vyko į 30 kelionių ir aplankė 18 šalių – Belgiją, Portugaliją, Daniją, Latviją, Nyderlandus, Lenkiją, Vokietiją, Prancūziją, Baltarusiją, Čekiją, Estiją, Italiją, Bulgariją, Rusiją, Moldaviją, Suomiją, Norvegiją ir Pietų Korėją.

Savivaldybei kelionės kainavo daugiau nei 81 tūkst. litų.

Mero A.Kupčinsko kelionės (su kitais tarybos nariais ar skyriaus vedėjais) savivaldybei kainavo beveik 20 tūkst. litų, likusias keliones padengė ES.

Daugiausia keliaujanti partija – konservatoriai. Jie pabuvojo 18 tarnybinių kelionių, po jų – „Jaunoji Lietuva“ (7 šalys), Tvarka ir teisingumas (6 šalys).

Socialdemokratai, visuomeninio judėjimo „Dirbam Kaunui“ ir nepriklausantys jokiai partijai tarybos nariai keliavo po vieną kartą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra