Prabėgus daugiau nei savaitei po tarptautinės MIPIM parodos, Kauno politikai vengia diskusijos, ar be miesto stendo vertėjo vykti pasižvalgyti į Kanus?
Pateikė valdišką ataskaitą
Kasmetėje nekilnojamojo turto ir investicijų parodoje MIPIM, vykusioje kovo 10–13 d. Prancūzijos mieste Kanuose, vienuolikos narių delegacija Kaunui atstovavo be maketų ar projektų.
Sugrįžę iš pavasariu alsuojančio Prancūzijos kurorto miesto politikai nesurengė konferencijos ir nepristatė Kanuose nuveiktų darbų miestiečiams. Valdišką ataskaitą jie įdėjo savivaldybės interneto svetainėje ir išplatino kolegoms miesto tarybos nariams. Spaudos konferencijos, kaip buvo įprasta po ankstenių parodų, šiemet politikai nesurengė.
"Delegacijos nariai galėjo susipažinti su naujausiomis miestų plėtros ir investicijų tendencijomis, ekspertų nuomonėmis plėtros klausimais. Tikslinga tęsti dalyvavimą MIPIM parodose, kadangi tai stiprina Kauno, kaip atviro ir palankaus investicijoms miesto, įvaizdį", – teigiama šios komandiruotės ataskaitoje.
Pažymima, kad dalyvauti buvo pasirengta iš anksto suplanavus susitikimus su potencialiais investuotojais. Savivaldybės atstovai susitiko su galimais Kauno sporto ir pramogų arenos operatoriais, amerikiečių kompanijos "SMG Europe" atstovais.
Įtikino dalyvauti konkurse
Delegacijai vadovavęs Kauno mero pavaduotojas Steponas Vaičikauskas įsitikinęs, kad komandiruotė į Kanus buvo naudinga. "Grįžę iš Kanų sužinojome, kad "SMG Europe" nusipirko konkurso medžiagą. Kai mes bendravome, jie dar abejojo, tačiau, papildomai gavę nemažai informacijos, susidomėjo", – aiškino vicemeras.
"SMG Europe" Kauno sporto rūmų projektu domisi keletą metų. Jie buvo atvykę, kai savivaldybė dėl arenos statybos derėjosi su prancūzais. S.Vaičikausko tikinimu, Kauno sporto rūmais susidomėjo ir Vengrijos kompanija "Trigranit Development Corporation". Šie esą žadėjo atsiųsti į Kauną savo specialistus.
Kauno miesto delegacija aplankė miestų partnerių stendus: Brno, Sankt Peterburgo, Charkovo, Vroclavo, kur susitiko su šių miestų vadovais. Ataskaitoje teigiama, kad didelį įspūdį padarė apsilankymai Europos didmiesčių – Londono, Paryžiaus, Berlyno, Miuncheno, Frankfurto, taip pat arabų valstybių stenduose. Rusijos stendai išsiskyrė iš kitų parodos dalyvių savo pompastika.
Patiko rusų stendai
"Man asmeniškai didžiausią įspūdį paliko rusų stendas, kuriame pristatomas Sočis – 2014 m. žiemos olimpiados sostinė. Taip pat įspūdingai prisistatė Krasnodaro kraštas, nustebino jų statybų užmojai", – pasakojo vicemeras, kuris teigė dažnai dalyvaująs olimpiadose.
Didžioji dalis parodos stendų, S.Vaičikausko tikinimu, buvo kuklūs, kaip ir Vilniaus miesto, kuris turėjo porą stalų, kelias kėdes ir rodė kompiuterinius vaizdus.
Gal ir Kaunui vertėjo vežtis projektorių ir parodyti savo projektus? "Stendas kainuoja šimtus tūkstančių. Jei pernai buvo išleista apie 300 tūkst. litų, šiemet išleidome 76 tūkst. litų. Manau, šie pinigai tikrai atsipirko. Tarybos nariai ir administracijos darbuotojai galėjo pamatyti, kokios yra tendencijos", – abejones dėl komandiruotės tikslingumo bandė sklaidyti vicemeras.
Trukdė kalbos barjeras?
Paklaustas, kokių naudingų žinių parvežė Kauno miestui, S.Vaičikauskas paminėjo požeminių garažų statybą. "Paaiškėjo, kad požeminiai, kad ir keturių aukštų garažai gali būti statomi net tada, kai netoliese yra vandens telkinys", – pasako mero pavaduotojas. Taip automobilių stovėjimo vietų stygiaus problemą, pasak jo, sprendžia Sankt Peterburgas.
Dar prieš komandiruotę į Kanus buvo kilę abejonių, kokia kalba kai kurie delegacijos nariai susikalbės su potencialiais investuotojais. Vieša paslaptis, kad kai kurių politikų anglų kalbos žinios gana silpnos. Sutapimas, tačiau ne vienas delegacijos narys sugrįžęs gyrė Rusijos miestų stendus.
Po parodą kauniečiai vaikščiojo atskiromis grupelėmis. Iš parodos į viešbutį delegacijos nariai esą grįždavo apie 22 val. ir eidavo miegoti, nes keltis reikėjo 7 val.
"Buvo parodos atidarymo priemonė, paskui buvo apdovanojimų įteikimas geriausiems projektams, geriausiems namams. Nebuvo vakarų, kad galėtum kažką veikti", – atsakė S.Vaičikauskas, paklaustas, ar kauniečiai delegacijos nariai dalyvavo vakarėliuose, kurių MIPIM parodoje rengiamas ne vienas.
Miesto tarybos narys Stasys Buškevičius:
Parsivežiau puikią regiono atgaivinimo idėją, kokia yra taikoma Krasnodaro regione Rusijoje. Pakeitus įstatymus, ją būtų galima įgyvendinti ir Lietuvoje. Tai kažkas panašaus į laisvąją ekonominę zoną. Rusijoje ji vadinama specialiąja ekonomine zona, kurioje taikomos mokesčių lengvatos, ji skirta turizmui vystyti. Tai būtų galima pritaikyti Laisvės alėjai bei Senamiesčiui. Būtų paskata kurtis viešbučiams, kavinėms. Jau kalbėjau su Turizmo informacinių centrų asociacija, mėginsime kartu pateikti šią idėją Vyriausybei. Po parodos, vakare būdavo laisvas laikas, jį kiekvienas leido kas kaip nori. Atrodo, pirmą dieną buvo surengtas vakaras visiems dalyviams. Aš vakarėliuose nedalyvavau, laisvą laiką leidau kitaip. Tiesiog pasivaikščiojau po Kanų senamiestį.
Tarybos narė Loreta Kudarienė:
Dalyvavau pokalbyje su viena bendrove, galėjau išreikšti ir savo nuomonę. Manau, kažkiek prisidėjau. Bendram supratimui, įvairiems klausimams spręsti ateityje pamatėme daug projektų. Įspūdį paliko Sankt Peterburgo požeminiai garažai. Dalyvavome parodos atidarymo vakare, ten buvo daug salių, jose padengti švediški stalai. Ilgai neužsibuvome, nes reikėjo suspėti į autobusą, kuris vežė į viešbutį – išvažiavom apie 21.30 val. Kitus du vakarus susirinkome viešbutyje, viename iš kambarių, ir kalbėjomės. Kompanija buvo labai draugiška. Eidavome ir į miestą, bet mus ribojo tai, turėdavome spėti į autobusą. Man labai didelį įspūdį paliko gamta, ja galėjau grožėtis tiesiog pro viešbučio balkoną. Kad parodoje būtų daug vaišinama alkoholiu, nepastebėjau. Aš pati beveik nevartoju alkoholio, mane labiau domino ledinukai ar koks pyragėlis.
Naujausi komentarai