„Atkreipiau dėmesį, kad jie niekada nerodo teisingo laiko. Beveik niekada, kiek pastebėjau“, – apie Vilniaus laikrodžius kalbėjo vienas vilnietis.
„Ne tas laikas“, – antrino kita sostinės gyventoja.
Kitas vilnietis aiškino, kad laikas Vilniaus laikrodžiuose eina tiesiog per greitai.
O laikas eina išties per greitai – prie Lukiškių aikštės esančiame laikrodyje minutes keičia sekundės, valandos čia tiesiog skrieja.
Kiek kitokia situacija nuvažiavus vos pusę kilometro. Pačiame sostinės centre laimingi laiko neskaičiuoja, nes šis čia – sustojęs.
„Neveikia gal, sustojo“, – pažvelgusi į laikrodį tikino viena moteris.
„Laikas tikrai įdomus“, – pritarė kitas vyras.
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Vis dėlto kaltas ne spustelėjęs šaltukas. Šie dekoratyviniai laikrodžiai automatizuoti, todėl vasaros laiką į žiemos turėtų pakeisti be specialisto pagalbos. Tik laikrodžiams pasenus papildoma ranka tapo būtina.
„Laikrodžiai yra sinchronizuoti su Vokietijoje esančia baze. Jie patys minučių tikslumu susisinchronizuoja. Tačiau, kadangi laikrodžiai yra pačiame miesto centre, yra daug šurmulio ir triukšmo, tai numuša patį sinchronizavimą ir tenka prisidėti mechaniniu būdu“, – aiškino „Vilniaus apšvietimo“ atstovė Emilija Austinaitė.
Atkreipiau dėmesį, kad jie niekada nerodo teisingo laiko.
Lėkti šuoliais vėluojant arba mėgautis mariomis laiko vilniečiams gali tekti vis dažniau. Nors laikrodžiai tikrinami kas pusmetį, pasitaikančių sutrikimų gali tik daugėti.
„Laikrodininkai net neapsiima jų taisymu, kadangi tai yra ne jų valioje, jie neturi tokių detalių. Visaip stengiamės juos prižiūrėti, kad to susidėvėjimo būtų kuo mažiau, bet jiems jau yra 21 metai – kiekvienas dalykas natūraliai susidėvi“, – komentavo E. Austinaitė.
Jų dizainą kūrė italas Dominykas Neris, tokie patys laikrodžiai puošė ir Siciliją. Jie priderinti prie Vilniaus šviestuvų dizaino. Siekiant išlaikyti stilistiką, atsisakyta modernių elementų. Tokių laikrodžių Vilniuje yra dvylika, sugedę jie taps miesto puošmena.
Naujausi komentarai