Laukė socialinio buto – gaus socialinį darbuotoją Pereiti į pagrindinį turinį

Laukė socialinio buto – gaus socialinį darbuotoją

2009-04-24 09:04
Laukė socialinio buto – gaus socialinį darbuotoją
Laukė socialinio buto – gaus socialinį darbuotoją / Gedimino Bartuškos nuotr.

Vilniaus savivaldybės kolegija nesiryžo skirti socialinio būsto neįgaliai Andželikai Krupovič, gyvenančiai laukinėmis sąlygomis. Tačiau nuspręsta paieškoti kitų būdų, kaip pagerinti moters gyvenimo sąlygas.

Pagaliau pasiekė kolegiją

Vilniaus tarybos moterų grupės pirmininkė Violeta Podolskaitė porą savaičių meldė savivaldybės Socialinių reikalų departamento, kad šis kolegijai parengtų klausimą dėl socialinio buto skyrimo A.Krupovič išimties tvarka. "Vilniaus dienos" herojės A.Krupovič istorija puikiai žinoma ir savivaldybės politikams, ir administracijos darbuotojams.

"Vilniaus diena" jau rašė, kad viduryje Vilniaus 30 metų moteris gyvena tarsi gūdžiame kaime. Nei šildymo, nei vandentiekio, nei kanalizacijos name nėra. Neįgali moteris pati negali iš šulinio atsinešti vandens, žiemą iš sandėlio – malkų, o vietoj tualeto naudoja kibirą. Dar daugiau, elementarių patogumų neturintis būstas nepritaikytas asmeniui, sėdinčiam neįgaliojo vežimėlyje. Iš koridoriaus į nuomojamus kambarius A.Krupovič šliaužia pasiremdama rankomis, nes įvažiuoti kliudo didžiulis slenkstis. Nuo šliaužiojimo kojos nuolat nusėtos žaizdomis.

Moteris užtarimą tikėjosi rasti savivaldybėje, stojo į socialinio būsto eilę, o kai butas Pilaitės rajone jau buvo paskirtas, staiga paaiškėjo, kad A.Krupovič uždirba dvigubai daugiau, nei Vyriausybė leidžia socialiai remtinam asmeniui. Mat moteris per mėnesį gauna apie 2 tūkst. litų, kurių pusę sudaro jos invalidumo pensija.

"Baisiau už gaisrą"

Vakar kolegijai klausimas galiausiai buvo pristatytas, tačiau sukėlė audringų diskusijų. V.Podolskaitė stengėsi sugraudinti politikus, kad šie sutiktų išnuomoti A.Krupovič normalų, neįgaliam asmeniui pritaikytą būstą.

"Taryba gali skirti socialinį butą išimties tvarka, jeigu žmogus namų neteko dėl gaisro ar kitokios nelaimės. Čia – baisiau už gaisrą! Neįgali moteris nevaldo apatinės kūno dalies, viską daro po savimi, o neturi o, kur tinkamai nusiprausti, servetėlėmis apsišluosto. Bet mes buto neskiriame dėl to, kad ji papildomai sauskelnėms užsidirba. Įstatymai neleidžia! Bet pirmiausia yra žmoniškumo įstatymas, kuriuo mes ir turėtume vadovautis", – rėžė kolegijos narė V.Podolskaitė.

Lygesnė už kitus?

Jos argumentai neįtikino Socialinių reikalų komiteto pirmininko Juro Poželos.

"Socialinio būsto eilėje laukia 5 tūkst. asmenų ir visų jų istorijos siaubingos, gyvenimo sąlygos – sunkiai įsivaizduojamos. Kuo ši neįgali moteris lygesnė už bedarbių šeimą, gyvenančią vieno kambario bute ir auginančią 5 vaikus? Nakvynės namuose šeimos kūdikius augina! Ir jie taip pat laukia socialinio buto", – spyrėsi J.Požela.

Užvirusią diskusiją nutraukė kolegijos narys, konservatorius Povilas Tamošauskas. Jis pasiūlė vietoj buto A.Krupovič paskirti socialinį darbuotoją, padėsiantį susitvarkyti su sunkia buitimi, arba moterį laikinai iškeldinti į specialių pensioną.

Mintis patiko daugumai tarybos narių. Vilniaus meras V.Navickas pabrėžė, kad globa moteriai būtų suteikiama laikinai, kol Vyriausybė nustatys socialiai remtinų asmenų metinių pajamų ribas. Jeigu tai pakeitus A.Krupovič pajamos neviršys leistinos sumos, jai bus galima išnuomoti ir socialinį butą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra