Lietuvos artojai atsiliko nuo lyderių

2007-09-17 00:00

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) teritorijoje vykusiose 54-osiose pasaulinėse arimo varžybose triumfavo britų šalių atstovai.

Tradicinių plūgų grupėje pirma vieta pripažinta Davidui Gillui iš Šiaurės Airijos, arusiam „Ford County“ traktoriumi. Antrąją vietą užėmė Andrew B. Mitchellas jaunesnysis iš Škotijos, trečias buvo Christianas Fischerederis iš Austrijos. Kėdainių rajono artojui Rimantui Kleivai atiteko 14 vieta.

Apverčiamųjų plūgų grupėje pirmąją vietą užėmė Simonas Witty’s iš Anglijos. Antrąją vietą iškovojo Andrew B.Mitchellas vyresnysis iš Škotijos, kurio sūnus laimėjo antrąją vietą tradicinių plūgų klasėje. Trečioji vieta teko Davidui Wrightui iš Šiaurės Airijos. Lietuvos atstovas Kazys Genčius liko 26 vietoje. Gali būti, kad jis pakils 4 vietomis aukščiau, jei paaiškės, kad be pagrindo buvo pridėta 30 baudos taškų.

„Per varžybas visada tikimasi kuo daugiau. Bet, kaip ir prognozavau, lietuviai nepretendavo į pirmąsias vietas, užėmė pozicijas lentelės viduryje“, - sakė Lietuvos komandos treneris Jonas Putna.

Anot jo, varžybų dalyviai liko patenkinti čempionato organizavimu. „Nė kiek nenusileidome prancūzams ir airiams, kurie rengė varžybas prieš mus. Dirvožemis artojams nebuvo lengvas, tačiau jie turėjo laiko treniruotėms“, - pažymėjo J.Putna.

Artojai per tris valandas turėjo išarti 20 arų žemės plotą. Už kiekvieną papildomą minutę buvo skiriama po 5 baudos taškus. Varžybų dalyviai vieną dieną arė ražieną, kitą – žalieną. Čempionato darbą stebėjo 102 teisėjai, kurie vertino vagų lygumą, plotį, gylį, žemės nubyrėjimo lygį.

Šeštadienį po pietų pasibaigus varžyboms, nugalėtojai iš karto nebuvo paskelbti. Intriga išliko iki vakaro, kuomet iškilmingas apdovanojimas įvyko „Bajorkiemyje“.

Pasirengimas čempionatui Lietuvai kainavo per 15 mln. litų.