Šiuo metu valstybei priklausančios ir akademijos patikėjimo teise valdomos maždaug 5,1 tūkst. kvadratinių metrų patalpos Vilniaus ir Tilto gatvių sankirtoje įvertintos apie 8,12 mln. eurų.
Vyriausybė dėl šių patalpų perdavimo didinant akademijos įstatinį kapitalą spręs pirmadienį. Aukštoji mokykla numato patalpas parduoti aukcione ir gautomis lėšomis finansuoti studijų miestelio Olandų gatvėje statybą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtame nutarimo projekte nurodoma, kad aukcione gauti pinigai leistų iš dalies finansuoti šiuo metu jau pradėtą statyti studijų miestelį Olandų gatvėje – Teatro ir kino fakulteto pastatą bei mažąjį salių bloką.
LMTA nurodo, kad iš viso pirmuoju etapu numatyta pastatyti tris pagrindinius pastatus: Teatro ir kino fakultetą su mažuoju salių bloku ir Muzikos fakultetą, o neturint užsitikrinus pakankamo finansavimo Muzikos fakultetas išskirtas į atskirą poetapį.
Pasak LMTA, Teatro ir kino fakultetas bei Mažasis salių blokas planuojami baigti 2023 metais.
Antrasis etapas atidėtas iki 2030-ųjų, siekiant užbaigti pirmąjį. Antruoju etapu numatyti likę pastatai: biblioteka, teorinis-administracinis blokas, didysis salių blokas, studentų bendrabutis ir renovuota bei pritaikyta kamerinės muzikos koncertams sklype stovinti koplytėlė.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija vasario pradžioje jau paskelbė ir dalies Sluškų rūmų komplekso Vilniuje aukcioną. Trijų siūlomų pastatų pradinė kaina – 11,25 mln. eurų (be PVM).
Juos pardavus gautas lėšas taip pat planuojama investuoti į studijų miestelį Olandų gatvėje, o kol jis atsiras, akademija dar iki 2024-ųjų naudotųsi Sluškų rūmų pastatais.
Akademijos miestelio statybos pradėtos 2021-ųjų rugpjūčio pabaigoje. Aštuonių meno ir mokslo veiklai skirtų pastatų kompleksą projektavo „Paleko Archstudijos“, statybas vykdo generalinis rangovas „Infes“.
Planuojama, kad baigus statybas sklype Olandų gatvėje į vieną meno ir mokslo branduolį bus sutelkta kol kas skirtingose Vilniaus vietose išsklaidyta akademijos infrastruktūra.
Pagal investicinį projektą, iš šiuo metu LMTA studijų veiklai naudojamų dešimties pastatų kaip reprezentacinę erdvę ketinama palikti Gedimino prospekte esančius centrinius rūmus. Patalpose veiks Kūrybinių inovacijų centras, bus vykdomos mokymosi visą gyvenimą, kvalifikacijos tobulinimo, neformalaus ugdymo ir kitos veiklos.
Kitus pastatus pardavus, lėšos bus pridėtos prie Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos biudžeto statyboms skirto finansavimo – 13 mln. eurų.
Naujausi komentarai