Nemune vėl plaukioja laivai

Nemune vėl plaukioja laivai

2013-04-26 23:59

Kauno keleivinėje prieplaukoje vakar išsirikiavusi laivų flotilė paskelbė, kad šalies vidaus vandenyse prasideda oficialus laivybos sezonas, kuris tradiciškai tęsis iki lapkričio 9 d.

Vilijampolėje prie Nemuno esančioje prieplaukoje vakar susirinko uniformomis pasipuošę laivų kapitonai, šturmanai, locmanai, žmonės neabejingi laivybai.

Laivybos sezono oficialią pradžią paskelbė Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Gintautas Labanauskas.

Jo teigimu, pastaraisiais metais laivyba vidaus vandenyse sparčiai išpopuliarėjo. Nemuno žemupyje dėl laivų gausos, jau trūksta švartavimosi vietų. "Laivų eismas čia toks intensyvus, kad net reikia šviesoforo arba reguliuotojo, kuris jį suvaldytų", – juokavo G.Labanauskas

Jis pripažino, kad laivybos situacija Kaune galėtų būti ir geresnė.

"Miestas turėtų įrengti prieplauką prie "Žalgirio" arenos, kuri taptų ne tik miestiečių, bet ir turistų traukos objektu. Tereikia šiek tiek daugiau entuziazmo. Būtina išnaudoti tai, ko neturi kiti šalies miestai – upių santaką. Ar daug žinote Europoje miestų, kurie stovėtų šalia upių santakos?" – retoriškai klausė G.Labanauskas.

Susirinkę į laivybos sezono atidarymo šventę galėjo iš arti apžiūrėti didžiausias ir galingiausias mūsų upių laivus: prieplaukoje prisišvartavo žemsiurbė "Nemunas-11", žemkasė "Nemunas-7", keleivinis laivas "Tolstojus", motorlaiviai "Jogaila", "Vytautas".

Taip pat žvilgsnį traukė netoli Kauno įsikūrusioje įmonėje gaminami šiuolaikiški pramoginių kateriai, sportininkų motorlaiviai, vandens motociklai.

Šventės dalyviai dalyvavo ir popierinių laivelių lankstymo akcijoje. Vėliau laivų kapitonai sukurtus popierinius kūrinius su užrašytais norais ir svajonėmis išpukdė į Nemuną.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų