Po užsitęsusio nuotolinio mokymo vaikai laukiami stovyklose

 • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybė atsižvelgdama į neeilinius mokslo metus ir suprasdama vaikų neformaliojo švietimo svarbą, šiais metais vaikų vasaros poilsio stovyklų organizavimui skyrė ypatingą dėmesį ir didesnes lėšas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos savivaldybei skirtas, bet dėl COVID-19 pandemijos nepanaudotas neformalaus vaikų švietimo lėšas (190 000 eurų) sostinės savivaldybė taip pat skyrė vaikų vasaros stovykloms finansuoti.

Iš viso vaikų vasaros poilsio stovyklų organizavimui skirtas 516 000 eurų finansavimas – tai leis beveik 16  tūkstančių  vilniečių vaikų smagiai leisti vasarą 259 savivaldybės pilnai ar dalinai finansuojamose stovyklose. Penkioliktus metus  iš  eilės  sostinė finansiškai paremia stovyklas, finansavimas vaikų vasaros stovykloms kiekvienais metais auga.

Neformalaus vaikų švietimo lėšomis finansuojamose stovyklose prioritetas teikiamas vaikams, turintiems mokymosi sunkumų, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, gaunantiems socialinę paramą arba turintys teisę į socialinę paramą

„Šiais metais labai tikimės stovyklų organizatorių išradingumo, kūrybingumo, kurie patraukliais vaikams neformaliojo švietimo metodais, formomis numatys veiklas tobulinančias vaikų socialines-emocines kompetencijas, sumenkusias dėl nuotolinio mokymosi ir vaikai stovyklose galės bent iš dalies kompensuoti mokymosi praradimus ir akademinių žinių spragas“, – sakė Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

„Džiaugiamės, kad  šiais metais neformaliojo vaikų švietimo teikėjai buvo labai aktyvūs ir pateikė rekordiškai daug paraiškų, tad ženkliai padidėjo finansuojamų stovyklų skaičius. Vaikų tėvai turės didesnes pasirinkimo galimybes kur nukreipti stovyklauti savo vaikus. Kaip ir kasmet dauguma finansuojamų stovyklų yra dieninės (170), bendro profilio ir organizuojamos Vilniaus mieste, tačiau vyks ir 84 stacionarios stovyklos su laikinu apgyvendinimu ir 10 mobilių stovyklų“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Pagal programos profilį tėvams ir jų vaikams siūloma 38 meninės stovyklos, 10 turistinių stovyklų, 38 sporto stovyklų, taip pat organizuojamos, karinės, kraštotyros, kalbų ir kitos stovyklos.  Šios  stovyklos organizuojamos visoje Lietuvoje: vaikai galės stovyklauti Alytaus, Ignalinos, Plungės, Kretingos, Širvintų, Švenčionių, Zarasų, Varėnos, Trakų, Prienų, Širvintų, Utenos rajonuose, Druskininkuose, Šventojoje, Palangoje ir kituose miestuose. Stovyklas galima rinktis ir pagal amžių – nuo 7 iki 18 metų. Stovyklos Vilniuje prasidės jau nuo birželio 16 d.

Stovyklų sąrašą galima rasti čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Į mokyklas neleido, o į stovyklas - prašom
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių