Profsąjunga „Solidarumas“ surengė protestą prie SADM dėl viešojo transporto darbuotojų

 • Teksto dydis:

Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“ priklausančios transporto darbuotojų profesinės sąjungos prieš prasidedant Trišalės tarybos posėdžiui surengė piketą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), reikalaudamos užtikrinti socialinį dialogą sostinės savivaldybei priklausančioje įmonėje UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT).

Maždaug kelios dešimtys žmonių atėjo nešini plakatais „Socialiniam dialogui – taip!“, „Teisės streikuoti!“, „Ne – viršvalandžiams“, „Vokeliams“ – ne! Socialinėms garantijoms – taip!“, „Konkurencingumas – ne darbuotojų sąskaita!“, „Darnaus, o ne durnaus judumo!“

Vienas iš protesto organizatorių, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” sekretorius Ričardas Garuolis teigė, kad tikisi, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija imsis veiksmų skatinti socialinį dialogą bei kažkokį poveikį taip pat darys socialiniai partneriai – darbdaviai. Pasak jo, daugiau kitokių galimybių kalbėtis su VVT įmonės administracija profesinė sąjunga neturi.

„Savivaldybės atstovė Danuta Narbut, kuri yra atsakinga už transporto klausimą savivaldybėje, pasakė, kad mes visiškai pasitikime dabartine vadovybe ir nesikišame į vidaus reikalus. Direktorius, turėdamas tokį užnugarį, visiškai nesprendžia problemų“, – antradienį Eltai teigė R. Garuolis.

Jeigu vairuotojų darbo sąlygos bus bloginamos, o ne gerinamos, tai dalis darbuotojų paprasčiausiai išeis iš darbo ir tada bus sutrikdytas visas viešojo transporto paslaugų teikimas Vilniaus mieste.

Jis aiškino norįs atkreipti valdžios dėmesį į problemą, ir profesinė sąjunga jau yra rašiusi laiškus prezidentui, ministrei pirmininkei bei Seimo pirmininkei, ragindama imtis kažkokių veiksmų, nes dėl nepaprastosios padėties streikuoti nėra galimybių.

„Jeigu nebūtų paskelbta nepaprastoji padėtis, šis klausimas būtų labai paprastai sprendžiamas, nes jeigu darbdavys nenori pasirašyti kolektyvinės sutarties arba ją sulaužo, tai pagal Lietuvos darbo kodeksą profesinė sąjunga turi teisę streikuoti, bet kadangi yra nepaprastoji padėtis, gavome iš darbo inspekcijos ir taip pat socialinės apsaugos ir darbo viceministro Šiurkaus atsakymą, kad streikas kaip ir neleidžiamas“, – tvirtino profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius.

„Norime kažkaip tą klausimą spręsti, nes bėda yra ta, kad jeigu nebus šios problemos sprendžiamos, jeigu vairuotojų darbo sąlygos bus bloginamos, o ne gerinamos, tai dalis darbuotojų paprasčiausiai išeis iš darbo ir tada bus sutrikdytas visas viešojo transporto paslaugų teikimas Vilniaus mieste“, – pridūrė jis.

„Solidarumo“ profesinė sąjunga prieš protestą teigė, kad įmonės vadovybė, piktnaudžiaudama tuo, jog dėl pandemijos ir nepaprastosios padėties negalima skelbti streiko, kurį tokiu atveju leidžia Darbo kodeksas, nutraukė galiojančią ir atsisako sudaryti naują įmonės kolektyvinę sutartį, jei nebus pablogintos darbuotojų darbo ir apmokėjimo sąlygos.

Pasipiktinę tokiais VVT vadovybės veiksmais pusė vairuotojų (daugiau nei 700) pateikė pareiškimus, kad ketina stabdyti savo darbą, taip paralyžiuodami susisiekimo paslaugas didžiausiame šalies mieste.

„Solidarumo“ teigimu, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vadovybė daugiau nei du mėnesius nevykdo 2018 m. rugpjūčio 17 d. sudarytos kolektyvinės įmonės sutartyje nustatyto vairuotojų darbo užmokesčio indeksavimo.

Nepaisant to, kad vairuotojai niekur iš savo savivaldybės ribų dirbti neišvyksta, įmonės vadovybė, laužydama įmonės kolektyvinę sutartį, vienašališkai ir nepaisydama profesinių sąjungų prieštaravimų priėmė sprendimą pakeisti įmonės kolektyvinėje sutartyje nustatytą darbo apmokėjimo sistemą ir įvesti neapmokestinamus priedus už „kilnojamojo pobūdžio“ darbą, vietoj kolektyvinėje įmonės sutartyje nustatyto darbo užmokesčio padidinimo jį indeksuojant, tikina profsąjunga.

Tokiu būdu įmonės vadovybė, pasak jų, nori sumažinti savo darbuotojų ligos ir kitas socialines išmokas, atostoginius ir pensijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių