Pereiti į pagrindinį turinį

Rugsėjį duris atvers Šiaurės licėjus

2015-05-10 03:00
DMN inf.

2015-2016 mokslo metais pirmuosius moksleivius priims nauja švietimo įstaiga Vilniuje. „Šiaurės licėjus“, jau pradėjęs vaikų registraciją į dvi priešmokyklinio ugdymo ir dvi pirmas klases.

Jėzuitų gimnazija tapo tarptautinio bakalaureato organizacijos mokykla
Jėzuitų gimnazija tapo tarptautinio bakalaureato organizacijos mokykla / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

2015-2016 mokslo metais pirmuosius moksleivius priims nauja švietimo įstaiga Vilniuje. „Šiaurės licėjus“, jau pradėjęs vaikų registraciją į dvi priešmokyklinio ugdymo ir dvi pirmas klases, ateityje išaugs iki 12 klasių, o pirmuosius abiturientus turėtų išleisti 2026 metais. Ne vienerius metus „Šiaurės licėjaus“ idėją brandinusi leidykla „Šviesa“ naujai mokyklai iškėlė ambicingą tikslą – kurti naują, Šiaurės regionui priklausančios šalies visuomenę bei ugdyti kūrybiškus, mąstančius ateities lyderius, kuriems dar tik šešeri ar septyneri.

Sostinės Širvintų gatvėje, beveik 900 kv. m. patalpose „Šiaurės licėjus“ įsikurs mokslo metų pradžioje, tačiau darbas su pirmaisiais kandidatais jau įsibėgėja – vaikai ir jų tėvai yra laukiami individualiuose susitikimuose.

„Daugeliui tėvų, šiandien renkančių mokyklą savo atžaloms, yra svarbu, kaip vaikas jausis, ką veiks ir kokioje aplinkoje mokysis. Nepamiršdami šių kriterijų, kuriame mokyklą, kurioje vaikas nuo labai ankstyvo amžiaus nuosekliai tobulės kaip asmenybė. „Šiaurės licėjų“ baigęs žmogus bus naujų galimybių kūrėjas, nepriklausomas nuo aplinkybių, nesvarbu, kokią profesiją ar gyvenimo kryptį pasirinks“, – dėsto licėjaus direktorė Jovita Starkutė. Jos teigimu, tik aiški ilgalaikė vizija gali garantuoti sėkmingus ugdymo rezultatus, todėl „Šiaurės licėjus“ – svarbus indėlis tiek į šalies, tiek į regiono visuomenės kūrimą.

Šiuo metu jau mezgamas užsienio partnerių tinklas, leisiantis išnaudoti įsibėgėjantį Šiaurės Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, bendradarbiavimą – nuo pedagogų stažuočių iki moksleivių mainų programų.

Licėjaus kūrėjai teigia, kad didžiausias dėmesys bus skiriamas individualiems kiekvieno vaiko poreikiams ir integruotiems mokymo dalykams, tačiau svarbu ir tai, kad mokymosi procesas vyks ir už mokyklos sienų. Individualizuotą ugdymo procesą užtikrins mažos mokinių klasės bei vienu metu dirbantys du mokytojai, todėl jiems net neprireiks mokyklai įprasto skambučio. Visa tai leis orientuoti turinį į mokinį, jo poreikius ir gebėjimus, o informaciją įsisavinti per asmeninę patirtį – taip, kaip patogiausia šiuolaikiniam žmogui.

Pagrindinis „Šiaurės licėjaus“ iniciatorius ir partneris yra leidykla „Šviesa“, turinti ilgametę Lietuvos mokomosios literatūros kūrimo patirtį. Jau beveik 70 metų leidykla nuosekliai vykdo šviečiamąją veiklą, bendradarbiauja su mokyklomis ir leidžia naujos kartos mokymosi priemones.

Leidyklos „Šviesa“ direktorė Daiva Bartninkienė teigia, kad „Šiaurės licėjaus“ steigimo link buvo einama etapais: „Jau dešimtmetį aktyviai ir atsakingai kuriame ir diegiame pažangius sprendimus švietimo srityje. Prieš šešerius metus įkūrėme mokymo centrą, kuris rengia mokymo metodus, konsultuoja pedagogus ir kelia jų kvalifikaciją. Pasiteisino ir interaktyvaus mokymo projektas „Aktyvi klasė“ bei skaitmeninė mokymosi aplinka „eŠviesa“. Suvokiame, jog ateinanti karta turi būti kitokia ir mokėti greitai prisitaikyti prie šiuolaikinių iššūkių, todėl jos ugdymui reikalingos pažangios metodikos. Taigi, „Šiaurės licėjus“ nėra vien graži idėja – tai atsakingas sprendimas, kurį lėmė sukaupta ilgametė patirtis ir kompetencijos, tapusios logišku žingsniu į Lietuvos ateitį“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų