1988-aisiais Vilniuje atsidūręs jaunas studentas, o dabar – generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis sakė labiausiai nustebęs dėl vieno dalyko – kad čia vis dar kalbama rusiškai.
„Atvykau iš tuomečio Kapsuko (dabartinės Marijampolės – red. past.), kuris buvo grynai lietuviškas miestas. Vilnius pasirodė labai didelis, tačiau keista buvo, kad čia tiek mažai lietuvybės, – visas viešas bendravimas vyko rusiškai. O įvykių tuomet buvo labai daug: pasirodė laikraštis „Atgimimas“, vyko pirmieji mitingai, Sąjūdžio suvažiavimai“, – prisiminė S. Skvernelis.
Anot jo, Vilnius per tuos 25 metus pasikeitė į gera: išsiplėtė, išgražėjo, pagerėjo infrastruktūra.
„Gaila tik, kad ypač senamiestyje dar yra daug nesutvarkytų, apleistų valdiškų pastatų, – keista, kodėl taip yra. Juk jei valstybei sunku tvarkytis, galbūt verslas galėtų tuo užsiimti? Tikrai nebūtų tų griuvėsių, pastatų vaiduoklių aprašinėtomis sienomis. Bet miestas vystosi – man, kaip vilniečiui, miestas patinka. Džiaugiuosi, kad esu čia“, – tvirtino jis.
S. Skvernelis Vilniui apibūdinti rinktųsi frazę „dinamiškas miestas“, nes čia – daugybė įvykių. Būtent todėl čia dirbantys policijos pareigūnai yra pavyzdys visai Lietuvai.
„Vilnius, mano akimis, nėra nei per mažas, nei per didelis. Pavyzdžiui, kai kurie kiti Europos didmiesčiai net slegia savo dydžiu. Kalbant apie policiją – latviams iššūkių ir sunkumų buvo netgi daugiau nei mums, estams, aišku, buvo kitaip; Estijoje vyrauja kita darbų ir valstybės požiūrio filosofija. Sostinėje, Vilniaus apskrityje veikia didžiausia policijos įgula, daugiausia registruojama nusikalstamų veikų, daugiausia ir masinių renginių. Tad darbo tikrai yra, pagal Vilnių dažnai vertinamas ir visos policijos darbas“, – apie atsakomybę kalbėjo Lietuvos policijos vadovas.
Pasak jo, prasidėjus Lietuvos pirmininkavimui ES, Vilniaus policija jaučia įtampą, nes svečių ir mūsiškių saugumui užtikrinti mestos didžiulės pajėgos. Tai, be abejo, sujaukė ir policijos darbuotojų atostogų planus.
„Be abejo, įtampą jaučiame. Norime, kad tas pusmetis praeitų kuo sklandžiau, kad būtų saugu, kad tiek formalių, tiek neformalių susitikimų dalyviai ir mūsų žmonės jaustųsi saugūs. Kalbant apie patrulių tarnybą Vilniaus mieste, su atostogomis bus tikrai sunku. Liepą, kiek žinau, atostogų patruliai iš viso neina. Nepamirškime, be ES pirmininkavimo renginių, yra ir mūsų kasdienis darbas – daug kitų viešų renginių“, – sakė jis.
S. Skverneliui taip pat kliūva vadinamieji grafičiai, tačiau policijos kovos su sienų tepliotojais generalinis komisaras nevadina beprasme.
„Pagrindinė užduotis – auklėti taip besielgiančius jaunus žmones. Tai yra didžiulė finansinė našta miestui, tai nėra menas“, – savo nuomonę išsakė policijos vadovas ir patikslino, kad kalbama apie paprastas tepliones, o iniciatyvą leisti legaliai piešti grafičius keliose požeminėse perėjose jis tik sveikino.
Vilniečiams S. Skvernelis palinkėjo geros ir gražios vasaros.
„Taip pat linkiu, kad mieste gyventi būtų jauku, saugu, patogu. Dėl atsargumo – nemanau, kad tai miesto problema. Bet taip, masinių renginių bus gana daug, tad svarbu gerbti vieniems kitus, suvokti, kad mieste gyvename ne vieni“, – sakė jis.
Naujausi komentarai