„Sodas, anksčiau daugeliui tarnavęs tiesiog kaip tranzitinė pereinamoji teritorija, atgimė kaip puiki vieta norintiems pailsėti, pasivaikščioti ir pramogauti su vaikais“, – pranešime sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.
Reformatų sode atnaujinimas užtruko beveik trejus mus. Atlikti archeologiniai, architektūriniai ir istoriniai tyrimai, čia bus pažymėta atrastos buvusios bažnyčios, koplyčių, kapinių tvoros liekanos.
Atskiri sodo plotai apsodinti kiliminiais augalais ir svogūninėmis, pavasarį žydinčiomis gėlėmis. Be to, siekta teritoriją paversti patrauklia buveine paukščiams, praturtinti bioįvairovę ir sukurti jaukią erdvę mieste.
Anot savivaldybės, Reformatų sodo atnaujinimo projektas ne kartą keistas atsižvelgus ir į gyventojų bei miestiečių pastabas. Nuspręsta išsaugoti daugiau medžių, atsisakyta sodo aptvėrimo idėjos, rasta tinkamiausia vieta paminklui, pakoreguota tranzitinių takų sistema, jiems parinkta kieta danga.
Savivaldybė teigia, kad rekonstrukcijos metu išgirstas ir vilniečių siūlymas ne segmentuoti skverą, o siekti universalumo: nuspręsta, jog Vilniaus evangelikų reformatų sinodo pastato komplekso teritorija su sakralia zona, kurioje 1982–1983 metais buvo išgriautos kapinės, bus įamžinta ir išskirta kraštovaizdžio priemonėmis, tačiau likusių sodo erdvių funkcijos iš esmės nebus keičiamos.
Reformatų skveras pradėtas rekonstruoti 2018 metais, anksčiau skelbta, kad tai atsieis daugiau nei 2 mln. eurų.
Naujausi komentarai