Vilniaus apygardos teismas kovo 27 dieną atmetė konkurse nedalyvavusios koncerno „Icor“ valdomos nekilnojamojo turto priežiūros įmonės „City Service“ padalinio Latvijoje „Eku parvaldišanas serviss“ prašymą nutraukti konkursą dėl neaiškių jo sąlygų.
Teismui įmonė teigė, kad sąlygos yra pernelyg nekonkrečios, neišsamios ir dviprasmiškos. Pasak „Eku parvaldišanas serviss“, bendrovei buvo sudarytos nelygios sąlygos varžytis su Lietuvos tiekėjais, o savivaldybė tinkamai nesureagavo į jos pernai gruodį, likus kelioms dienoms iki konkurso pabaigos, pateiktas pretenzijas.
Savo ruožtu Vilniaus savivaldybė pabrėžė, kad konkurso sąlygos buvo paskelbtos dar rugsėjį, todėl tiekėjai turėjo pakankamai laiko jas įvertinti.
Pasak savivaldybės, pasiūlymus iš viso pateikė 4 dalyviai, tačiau tarp jų „Eku parvaldišanas serviss“ nebuvo, todėl esą Latvijos įmonė siekia vilkinti konkursą. Dėl skirtingų jo dalių teismams pateikti jau 4 ieškiniai.
Pats ieškovas prašymuose pripažino, jog konkurso sąlygos yra aiškios, tik, ieškovo manymu, jos yra nepagrįstos ir neteisėtos.
Teismo vertinimu, „Eku parvaldišanas serviss“, ketinusi dalyvauti konkurse, turėjo žinoti apie sąlygas ir jomis domėtis. Tačiau, anot teismo, įmonė to nedarė, bet nesutiko su konkurso sąlygomis dėl neva sudarytų kliūčių jame dalyvauti užsienio tiekėjams.
„Taigi, pats ieškovas prašymuose pripažino, jog konkurso sąlygos yra aiškios, tik, ieškovo manymu, jos yra nepagrįstos ir neteisėtos“, – teigiama teismo nutartyje.
Lietuvos apeliacinis teismas „Eku parvaldišanas serviss“ prašymu vasarį buvo laikinai sustabdęs konkursą. Vilniaus apygardos teismas balandžio 1-ąją dar kartą pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, todėl konkursas tebėra laikinai sustabdytas ir savivaldybė negali paskelbti konkurso nugalėtojo.
Vilniaus vakarinė miesto dalis yra vienintelė, iki šiol neturinti tvarkytojo.
Centrinę dalį už 14,5 mln. eurų dabar tvarko bendrovė „Mano aplinka“, šiaurinę – už 17,2 mln. eurų – bendrovės „Stebulė“ ir „Grinda“, pietinę, dalį vakarinės ir rytinę – už 17,5 mln. eurų – „Dolmans“ ir „VSA Vilnius“ konsorciumas.
Vilniaus apygardos teismas sausį nutarė, kad sutartis su konsorciumu nuo balandžio 1-osios turi būti nutraukta, nes įmonės tinkamai nepagrindė pasiūlymo kainos, o jų kvalifikacija buvo netinkama. Savivaldybė teigia apskundusi šį sprendimą.
Naujausi komentarai