Pereiti į pagrindinį turinį

Už pramogą išsikviesti ugniagesius – bauda

2012-09-12 05:00
Už pramogą išsikviesti ugniagesius – bauda
Už pramogą išsikviesti ugniagesius – bauda / Vytauto Petriko nuotr.

Kauno miesto apylinkės teismas skyrė 450 litų baudą kauniečiui Dariui Skučui. Jis prisipažino dvylika kartų melagingai kvietęs ugniagesius į nekilusį gaisrą.

Nuolatinis klientas

D.Skučas bendruoju pagalbos telefonu skambino daugybę kartų. Administracinės teisės pažeidimų protokolas jam buvo surašytas tik dėl dvylikos žinomų melagingų specialiųjų tarnybų iškvietimo per pastaruosius metus.

Toli gražu ne iš karto sugebėjęs atvykti į policiją kaunietis vėliau prisipažino skambinęs pareigūnams ir kvietęs atvykti į tariamą gaisrą.

„Ne jis vienas skambino. Yra tokia kompanija, kuri girtauja, o paskui kviečia ugniagesius į esą kilusį gaisrą. Žinome dar bent du tokius veikėjus“, – sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrų tyrimo poskyrio viršininkas Arūnas Kilšauskas.

A.Kilšauskui teko atlikti seklio darbą. Jis ir išaiškino, kad bendruoju pagalbos telefonu 112 skambina ir Nerijumi Madaku prisistato D.Skučas. Įdomiausia tai, kad ugniagesius jis kviesdavo į kaimyninį namą – tarsi norėdamas pasigėrėti, kaip gelbėtojai atlieka savo darbą.

Dviguba žala

Namas Chemijos gatvėje, kurio pirmame aukšte įsikūrusi Gričiupio seniūnija, garsėja ne kokia reputacija. Būtent į šį namą per metus ne vieną kartą lėkė ugniagesiai gelbėtojai. „Pro langą veržiasi dūmai“, – iš įrašyto D.Skučo pokalbio fragmento aiškiai girdisi, kad vyras neblaivus. Vis dėlto, net ir nujausdami, kad skambina tas pats žmogus, kuris praėjusį kartą melavo, ugniagesiai buvo priversti skubėti į įvykio vietą.

Pagal pranešimą „dega daugiabutis“, siunčiamos dvi autocisternos ir keltuvas. Įsitikinę, kad pranešimas tikrai melagingas, ugniagesiai grįžta. Žala padaryta dviguba – finansinė ir moralinė. Visada lieka neatsakyta į klausimą: „O kas, jeigu tuo metu kaip tik prireiktų tų į melagingą iškvietimą išsiųstų gelbėtojų.“

Finansinė žala taip pat apskaičiuojama tik apytikriai. Išsiųsti vieną automobilį į įvykio vietą miesto ribose apytikriai kainuoja 150 litų. Aritmetika labai paprasta: kiekvienas D.Skučo iškvietimas ugniagesiams atsiėjo mažiausiai 450 litų, o tie 12 kartų – 5,4 tūkst. litų.

Įlipo pro langą

„Kauno dienos“ žurnalistams nuvykus į daugiabutį, kuriame nuolat teko lankytis ugniagesiams, jo gyventojai pasakojo čia ne kartą matę pareigūnus . „Mačiau ne kartą, kai trys, o gal net keturios gaisrinės mašinos atvažiuoja“, – nenustebo apie nuolatinius ugiagesių vizitus paklaustas Romas Petrusevičius.

Išgirdęs pokalbio temą, pro langą persisvėrė kaimynas, gyvenantis aukštu žemiau. „Toks nutikimas buvo. Palikau pravirą langą. Žiūriu, lipa ugniagesys pas mane į butą ir aiškina, kad aš degu“, – į pokalbį įsiterpė Alfredas Barišauskas. Pasirodo, tąsyk D.Skučas melagingai nurodė, kad jo bute esą kilo gaisras. „Jau girdžiu sireną ir žinau – pas mus. Prisigeria kažkas ir kvailioja“, – piktinosi A.Barišauskas.

Gretimame name gyvenantis D.Skučas vakar teismo posėdyje, kuriame buvo svarstomi jo poelgiai, nepasirodė. Nebuvo melagingojo iškvietėjo ir namuose. Kaimynai tepasakė, kad jis čia nuolat nebūna, į namus girtaujančios kompanijos D.Skučas esą nesivedžioja, tačiau patvirtino, kad pats vyras – mėgėjas pasmaguriauti.

Savotiškos linksmybės

Išsiaiškinęs, kas skambina, Gaisrų tyrimo poskyrio viršininkas A.Kilšauskas pastebi: „Po pokalbio su jais supratau, kad taip jie linksminasi.“ Nustatyta ir tai, kad trijulė su D.Skuču priešakyje ugniagesius kvietė vieni kitiems. Kviečiantieji nepasižymi kokia nors fantazija. Kiekvieną kartą beveik tas pats. Esą kažkas girtas užmigo ir mato pro langą besiveržiančius dūmus.

Kiekvienąkart D.Skučas prisistatydavo ta pačia susigalvota pravarde. Tik telefonus keisdavo. Gal kiek nors teisybės ir yra jo žodžiuose, pasakytuose pareigūnams, kad svečiai naudojosi jo telefonu, o gal jis – svečių telefonais?

Išgirdęs savo balsą įraše, D.Skučas nebesigynė. Bet ar tikrai pakaks šios baudos pažeidėjui sudrausminti? Nepatvirtintais duomenimis, jau surašius protokolą dėl minėtų dvylikos skambučių, ugniagesiai ir vėl sulaukė senojo kliento dėmesio.


Kviečiasi ir policininkus

Savotiškai pramogauja ir policijos gerbėjai. Kauno vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, Šančių ir Panemunės policijos nuovados pareigūnai vien šių metų liepos–rugpjūčio mėnesiais nustatė devynis pažeidėjus. Kauno miesto apylinkės teismas pažeidėjams skyrė minimalias 300 litų baudas.

„Dažniausiai skambina neblaivūs asmenys. Jų motyvai pribloškiami – tam, kad pamatytų policininką ar su juo pabendrautų. Kiti pateikia teisės pažeidimo versiją, kuri objektyvioje tikrovėje neegzistuoja“, – aiškino Kauno vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Kęstutis Kasciukevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų